Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dúhový moderátor diskusie Dírer sa hneď na úvod v pravidelnom ideologickom okienku nenávisti voči iným názorom odbavil na Rusku. „Nič hysterickejšie a primitívnejšie ako Pročko v slovenskej politike neexistuje, ale Ostrihoňová sa po dnešku dostáva na špicu hitparády,“ komentoval reláciu Blaha.

Kandidáti do Európskeho parlamentu Veronika Cifrová Ostrihoňová (PS), Jana Bittó Cigániková (SaS), Erik Kaliňák (Smer-SSD) a Branislav Ondruš (Hlas-SD) v diskusnej relácii spravodajskej televízie TA3 „V politike“ hovorili k spoločensko-politickej situácii týkajúcej sa aktuálneho diania na Slovensku a v Európskej únii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V úvode diskusie sa Kaliňák oprel do moderátora ta3. Poslancovi sa Dírerov úvod relácie zdal „selektívny“. Jednotlivé tvrdenia sa však nesnažil negovať. Do diskusie sa pridal aj Ondruš, ktorý spomenul „podplácanie európskych činovníkov“ arabskými krajinami.

„Vybral som si udalosti, ktoré sa stali v uplynulých týždňoch,“ reagoval moderátor. Dodal, že aféra, ktorú Ondruš spomína, sa stala už pred rokom.

Pravidelné ideologické okienko moderátora Richarda Dírera nesmelo chýbať:

Na začiatku hostia skúsili odhadnúť, koľko kandidátov dostanú ich strany do europarlamentu.

„Realistický odhad“ je podľa Kaliňáka, že strana Smer-SD získa štyri miesta v europarlamente.

Ondruš za stranu Hlas-SD povedal, že budú považovať za úspech tri europoslanecké stoličky. Mohlo by to potvrdiť pozíciu strany, myslí si reprezentant Hlasu.

Bittó Cigániková uviedla, že „jedno kreslo reálne je, dve považujem za úspech“, priblížila situáciu SaS z pohľadu eurovolieb.

Cifrová Ostrihoňová sa vyjadrila, že v PS by chceli získať päť mandátov. Dodala, že ich cieľom „je poraziť Smer a vyslať do Bruselu proeurópske sily“.

Strana Hlas sa orientuje proeurópsky. Ondruš však chce zastupovať slovenské záujmy v Európskom parlamente, pretože si myslí, že „inštitúcie EÚ sa výrazne posunuli od reality, v ktorej žijeme“. Zároveň nechce, aby opoziční poslanci bojovali proti vláde z pôdy európskeho parlamentu.

PS hovorí o udržaní našej krajiny v EÚ, čo vníma ako podstatnú tému. Cifrová Ostrihoňová podotkla, že udržať Slovensko v Európe znamená ostať „valídnou súčasťou Európskej únie“.

Ondruš na to hneď reagoval spochybnením odchodu z Únie. Naznačil zároveň, že takýto krok nehrozí. Zástupkyňa strany PS argumentovala prieskumom, podľa ktorého si 47 % voličov Smeru želá vystúpenie z európskeho spoločenstva.

Bittó Cigániková uviedla, že má z PS pocit, že témy ako veto, jadro, pomoc žien a byrokracia zamenili za „fantómové témy“, pretože im ich neumožnilo hlasovanie v parlamente komunikovať.

Kaliňák kritizuje „neustále kydanie a žalovanie zo strany opozície“. V týchto voľbách si podľa neho Slováci vyberú, či sa europarlament stane „konfliktnou zónou“, z ktorej budú opoziční poslanci bojovať s vládou.

„V prípade, že (si občania, pozn.red.) zvolia stranu Smer alebo Hlas, sa staneme predĺženou rukou Roberta Fica,“ uviedol Kaliňák.

Ukážka debaty:

https://www.youtube.com/watch?v=IVlXJuRG8aM

Celá debata:

Blaha: Ostrihoňová je level Doroty Nvotovej po treťom jointíku. Ódor je level chatbotu, ktorý naprogramoval Soros

Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha, ktorý po boku mladého Kaliňáka taktiež kandiduje do europarlamentu, si neodpustil štipľavú glosu, ktorú zverejnil na Telegrame:

Sľúbil som deckám, že pôjdeme v nedeľu do ZOO a tak som dnes nepozeral politické diskusie – zjavne som dobre urobil.

1. Videl som krátku ukážku diskusie na TA3. Erik Kaliňák s pokojom argumentuje a do toho mu tam niekto nepríčetne škrieka – kuknem, čo tom tam robí ten hluk a bum, Ostrihoňová a Bittó.

2. Až doposiaľ som si myslel, že nič hysterickejšie a primitívnejšie ako Pročko v slovenskej politike neexistuje, ale Ostrihoňová sa po dnešku dostáva na špicu hitparády.

3. Dievča netuší nič o európskej politike a jej jediná kvalifikácia je, že točila reláciu Varíme s Veri. Ale má odvahu tam vrieskať, ako keď o 3-ej nadránom dôjde Sajfa opitý domov.

4. Toto je kvalita, ktorú ponúka PS. Mgr. Ódor a Bc. Ostrihoňová nás idú poúčať, ako to chodí v Európskej únii.

5. A myslia si, že si vystačia s trápnymi hejtmi proti mne – dokonca natočili hlúpučké videjko, vraj nemám rozum. Zato vy ste úplní mozgoví titáni.

6. Ostrihoňová je level Doroty Nvotovej po treťom jointíku. Ódor je level chatbotu, ktorý naprogramoval Soros.

7. Dvaja europanáčikovia, ktorí sa nevedia dočkať, ako budú kydať na Slovensko a trčať z útrob bruselských technokratov.

8. Z toho, čo som videl – Erik Kaliňák tie dve hysterky argumentačne vycvičil ako malé deti.

9. Aby som použil pamätný výrok Romany Tabak, ktorý vyslovila po svojom legendárnom bekhende v rámci svojej roztržky s Bitou Cigánikovou – tie dve liberálne hysterky „zvädli ako tulipán“.

10. Jediné, čo majú, je hejt proti mne a proti Robertovi Ficovi. Strašia Ruskom, strašia vystúpením z EÚ.

11. A pritom dokola len klamú. Pozrite si toto moje video, kde usvedčujem z klamstva ďalšiu hviezdu PS – Plavakovú.

12. Klame Ódor, klame Ostrihoňová, klame Plaváková. A boli viackrát usvedčení. Kto im ešte verí?

13. Celé PS je len veľká hanba. A v Bruseli by len primitívne kopali do Slovenska. Hystericky – ako dnes Ostrihoňová v TA3.

14. Keby došiel pokyn zhora, zahlasovali by za vojnu – srší to z nich.

15. Musíme tých klamárov a vojnových štváčov poraziť

Zdroj: ta3.com / YouTube TA3 / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d