Slovanské Noviny

6. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Policajné gestapo pod vedením Mikulca a Hamrana zatklo pred parlamentom protestujúcich záchranárov na čele s ich šéfom

Záchranári sa dnešnou popoludňajšou akciou chceli poďakovať poslancom a vláde za ich prístup k záchranárom a zdravotníkom počas pandémie a počas posledných rokov. Zapojila sa do nej aj sestry.

Záchranári prišli pred parlament povedať svoje “ďakujem” poslancom aj vláde. Takto im chceli pripomenúť sľuby o zvýšení platov v zdravotníctve, ale aj upozorniť na neriešenie postavenia záchranárov a zdravotníkov. Akcia však nabrala dramatický spád. Dvoch záchranárov, vrátane ich šéfa Františka Majerského, odviedla polícia.

Na to, že prezident komory záchranárov skončil v rukách polície, upozornil denník Pravda. Odviezť ho mali na obvodné oddelenie.

Záchranári sa dnešnou popoludňajšou akciou chceli poďakovať poslancom a vláde za ich prístup k záchranárom a zdravotníkom počas pandémie a počas posledných rokov. Zapojila sa do nej aj sestry.

Vopred však zdôraznili, že každý prichádza individuálne a poďakovanie nie je zhromaždenie ani hromadné podujatie. Účastníkov tiež vyzvali na rešpektovanie odstupov či nasadenie si respirátorov.

Na mieste však akcia nabrala nečakaný rozmer. Hneď v úvode totiž pred parlament dorazila aj polícia. Účastníkom malo byť povedané, že nemôžu mať transparenty, museli sa tiež legitimovať. „Sme slušní ľudia, neprišli sme nič rozbíjať, iba vyjadriť svoj názor,“ odkázal šéf záchranárov Majerský.

Práve ten skončil nakoniec v rukách mužov zákona. “Na mieste boli na osobnej slobode obmedzené dve osoby a to z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu. Tie boli následne eskortované na príslušné policajné oddelenie,”uviedla k celej veci polícia.

Ako uviedli, pri dohľade na verejný poriadok v priebehu dnešného popoludnia zaznamenali zvýšený počet ľudí pred priestorom Národnej rady SR.

“Tieto osoby boli opakovane zo strany hliadok PZ vyzývané, aby sa z dôvodu vyhláseného núdzového stavu na území SR nezhromažďovali,” odkázali.

“Opakované výzvy policajtov osoby nerešpektovali a nakoľko na mieste odmietli zaplatiť blokovú pokutu, budú oznámené príslušnému Úradu verejného zdravotníctva,” dodali.

Padajú na hubu

Prezident komory záchranárov Majerský ešte počas akcie odkázal, že dva roky “padajú na huby” a idú “na dno svojich psychických a fyzických síl.“ „V prvej vlne nám ľudia tlieskali, v druhej nám nadávali a v tretej nás napádajú,“ uviedol.

Hovoril tiež o veľkom tlaku, ktorému sú zdravotníci vystavení a priomenul, že za dva roky sa s nimi nestretol žiaden predstaviteľ vlády, ani minister zdravotníctva. V čase, keď parlament rokoval o rozpočte na budúci rok tiež pripomenuli, že pre nich sa v ňom počíta so zvýšením platov len o 34 eur v hrubom.

VIDEO: Záchranári a zdravotné sestry nesmeli držať transparenty v rukách, lebo by dostali pokuty.

VIDEO: Majerský: Sme slušní ľudia, nič sme neprišli rozbíjať.

VIDEO: Šéfa záchranárov z protestu odviezla polícia.

Názorový rozkol v koalícii
 
Zásah polície voči záchranárom má svoju odozvu aj na politickej scéne, ktorú opäť názrovo rozdelil. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) sa po rokovaní vlády vyjadril, že aj pre zdravotníkov platí zákaz zhromažďovania nad šesť osôb. “K porušeniu tohto zákazu došlo, neuposlúchli výzvu, preto boli predvedení,“ odkázal.

V podobno m duchu sa vyjadril aj minister financií Igor Matovič (OĽaNO), ktorý povedal, že zákon musí platiť pre všetkých rovnako. „Pred zákonom sme si všetci rovní,” dodal.

Nie každý sa však s takýmto názorom stotožňuje. Ostro na takéto slová zareagovala členka poslaneckého klubu SaS Vladimíra Marcinková.

“A Kotlebu alebo Fica niekedy niekto zadržal keď po Slovensku organizovali protesty? Kde bola polícia vtedy? Fuj odporné, hanba nám! Stojím za záchranármi, je to smiešne ako sa im dnes predseda najsilnejšej vládnej strany vysmial a pociťujem hanbu za toto jeho vyjadrenie, keď už jemu nebolo horko niečo také vysloviť,” uviedla rozhorčene.

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico sa dokonca vybral priamo na policajnú stanicu, kde mala byť dvojica záchranárov odvedená. V prípade potreby dokonca hovoril o tom, že im vie zabezpečiť právnu pomoc.

Za záchranárov sa postavila aj Asociácia súkromných lekárov, ktorá vyjadrila zdesenie nad tým, akým spôsobom sa štátne orgány stavajú k oprávneným požiadavkám zdravotníkov pre rozpočet na rok 2022. 

Šéfa SKZ polícia po niekoľkých hodinách podvečer okolo 19. hodiny prepustila. „Práve nás prepustili z policajnej cely. Ďakujeme za všetku podporu. A hlavne ďakujeme všetkým, ktorí stále ostávate pri pacientoch,“ uviedla záchranárska komora na sociálnej sieti.

Správu aktualizujeme …

Zdroj: topky.sk / pravda.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: