Slovanské Noviny

18. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tohtoročného Petrohradského ekonomického fóra sa zúčastnilo viac ako 21 300 návštevníkov zo 139 štátov sveta a delegácií z 95 krajín. Podujatie je základnou platformou pre vytváranie multipolárneho svetového poriadku, ktorého charakteristikou je hojnosť, spravodlivosť a bezpečnosť.

Na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru (SPIEF) bylo podepsáno celkem 982 dohod v hodnotě 6,43 bilionu rublů (což je asi 61 miliard euro), napsaly noviny Vědomosti s odvoláním na několik vládních Tento údaj je bez započtení těch dohod, které představují obchodní tajemství. Se zástupci zahraničních společností bylo podepsáno více než 50 dohod.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Letošního Petrohradského ekonomické fóra se zúčastnilo více než 21 300 návštěvníků ze 139 zemí světa. Přijely sem delegace z 95 zemí, včetně 63 šéfů diplomatických sborů a 48 ministrů zahraničí.

Letošní téma fóra znělo „Základ multipolarity – formování nových center růstu“. Také letošního plenárního zasedání se účastnil ruský prezident Vladimir Putin spolu s bolivijským lídrem Luise Alberta Arce Catacorym a zimbabwským prezidentem Emmerson Mnangagwym.

Prezident Putin během svého projevu představil 10 strukturálních změn v Rusku do roku 2030. Akcentoval přitom ekonomický program rozvoje Ruska, a to kvalitativní, strukturální změny, kolem nichž by se měly soustředit finanční, lidské a organizační zdroje.

Viac vo videu:

Reportáž Jakuba Ziebu z Petrohradského ekonomického fóra:

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová v súvislosti s prebiehajúcimi transformačnými geopolitickými procesmi na planéte poukázala na polycentrický svetový poriadok, ktorý predstavuje odklon od predchádzajúcich noriem, čo má za následok aktuálny zúfalý odpor kolektívneho Západu.

„Hegemónia USA a globálna nadvláda Západu skončili,“ vyhlásila v panelovej debate na výročnom zasadnutí Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra.

Moderátorka a bývalá česká europoslankyňa Jana Bobošíková vo svojom videu približuje obsah minulotýždňového prejavu ruského prezidenta Vladimira Putina na 27. ročníku Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra (SPIEF).

Zdroj: paralelne.cz / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.