Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ktorého Leško označil za „kriminálneho luhára“ a keď bol v uliciach Bratislavy konfrontovaný s týmto jeho výrokom, zbabelo zutekal.

Bývalý komunistický nomenklatúrny káder, aktívny člen KSS a redaktor Nového Slova (hlasnej trúby Ústredného výboru Komunistickej strany Slovenska) Marián Leško, ktorý dnes na Slovensku rozdáva ľuďom priehrštím rozumy na všetky strany, dáva lekcie z demokracie a v propagandistickom progresívnom Denníku N dlhodobo manipuluje slovenskú verejnosť debatoval v Startitupe s podpredsedom strany Smer-SSD, poslancom NR SR a šéfom Zboru poradcov predsedu vlády Erikom Kaliňákom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Mimoriadne očakávaná diskusia poslanca a podpredsedu Smeru Erika Kaliňáka a publicistu a komentátora Denníka N Mariána Leška rozvírila hladinu politických vôd. Startitup tak oboch mužov, ktorí za posledný týždeň ovládli slovenský internet, oslovil na vzájomný exkluzívny duel. Obaja prijali výzvu sadnúť si tvárou v tvár do jedného štúdia.

Debata bola plná slovných výmen, keďže známy novinár a popredný predstaviteľ Smeru sa nezhodli takmer na ničom. Základom sváru sa stala manipulácia nahrávky bývalého, dnes už odsúdeného, policajta Mariána Kučerku, ktorú zverejnil Smer ešte v roku 2022.

Kaliňák priznáva, že s ňou manipulovali, ale len s cieľom zlepšiť jej technickú kvalitu. Leško pripomína posudok Kriminalisticko-expertízneho ústavu Policajného zboru, ktorý konštatoval, že nahrávka vykazuje „znaky charakterizujúce manipuláciu s nahrávkou“.

Na základe správy trvá na tom, keď Kaliňáka označil za „kriminálneho luhára“. Naopak, politik tvrdí, že v dokumente sa nikde nepíše o „obsahovej manipulácii“ s nahrávkou.

Ostrý duel odhaľuje argumenty Leška aj Kaliňáka. V debate sme sa dostali aj vražde novinára Jána Kuciaka, vojne Smeru s médiami, údajným neprávostiam zo strany špeciálnej prokuratúry či žaloby na známeho komentátora.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Startitup / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d