Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Amerického moderátora Tuckera Carlsona televízia na začiatku tohto roka prepustila. Vedenie televízie totižto prišlo k záveru, že Carlsonove názory boli až príliš v nesúlade s hlavným prúdom. Carlson totižto odmieta robiť promigrantské vyhlásenia, nepresadzoval očkovanie proti koronavírusu, nešíril LGBTI propagandu a nebol ochotný slepo podporovať amerického prezidenta Joea Bidena.

Dnes Carslon vyhlasuje, že Maďarsko je slobodnejšie ako USA a to aj napriek tomu, že politický západ pravidelne útočí na maďarského premiéra Viktora Orbána. Práve s tým sa Carslon naviac rozhodol natočiť rozhovor, ktorý by pravdepodobne v amerických médiách natočiť nemohol. Carslon má na sociálnej sieti X (bývalý Twitter) milióny sledovateľov.

Už skôr sme informovali, že Orbán v rámci rozhovoru viackrát nepriamo, či priamo podporil amerického prezidentského kandidáta a zároveň exprezidenta USA Donalda Trumpa. Toho v kontexte faktov označuje za jedného zo záchrancov ľudstva a to hlavne preto, lebo počas prezidentovania Trumpa nevznikol žiadny veľký konflikt, ktorý by bol zásadným pre ďalší vývoj medzinárodných vzťahov. Inak povedané, za Trumpa bol podľa Orbána vo svete relatívny pokoj.

Západ vraj šíri nepravdivé o vojne na Ukrajine

Orbán sa v rozhovore vyjadril, že informácie o vojne na Ukrajine, ktoré sa šíria na politickom západe, nie sú pravdivé. Ukrajine podľa neho nad Ruskom nevyhráva a naviac ani nie je na ceste za víťazstvom. „Nie je to nedorozumenie, je to klamstvo. To nie je možné,“ uviedol maďarský premiér v rozhovore. Zároveň dodáva, že súcití s Ukrajincami, ktorí sa podľa neho stali obeťou „zlej stratégie“. Biden chce totižto vraj poraziť Rusko a teoreticky aj zabiť Putina, nie zachrániť ukrajinské životy.

Američania podľa Orbána Rusom nerozumejú. Rusi majú totižto všetky strategické dokumenty podriadené tomu, aby udržali krajinu a jej záujmy pokope. Ak teda budú USA a Európa pokračovať v postupnom zbrojení, reakciou bude zbrojenie Ruska, lebo Rusi sa svojich cieľov len tak nevzdajú. Aj v kontexte aktivít Vagnerovcov a Prigožina zároveň dodáva, že aj pre politický západ by bolo najhoršie, keby sa Rusko ocitlo bez lídra a v anarchii.

Zbrojenie nie je riešením

Riešením nemá byť ani navýšenie vojenskej podpory a už vôbec nie jej rozšírenie o dodanie vojenských jednotiek. „Ak hociktorá krajina Západu pošle na Ukrajinu vojakov, bude to znamenať tretiu svetovú vojnu,“ tvrdí jednoznačne Orbán.

S Orbánom sú Maďari spokojní

Maďarskí občania sú so svojou vlastnou vládou evidentne spokojní. V opačnom prípade by Orbán nebol schopný opakovane a celkom jednoznačne obhájiť svoj mandát. Pravdou je, že si Orbán v rámci európskych a severoatlantických štruktúr slobodne vyjadruje svoje názory, presadzujúc národné záujmy Maďarsko. A to evidentne Bidenovej administratíve lezie na nervy. Amerika má totižto radšej politikov, ktorí sú o niečo poslušnejší, napríklad ako Eduard Heger (Demokrati), alebo Zuzana Čaputová.

„Západniari sú egoisti“

Orbán tvrdí, že rozdiel medzi Maďarskom a západom spočíva v tom, že „západniari sú egoisti“, zatiaľ čo pre Maďarov je spoločnosť podstatnejšia ako jednotlivec. „Západní liberáli“ chcú podľa neho diktovať jediné prijateľné chápanie sveta. Sú podľa neho nepriateľmi slobody, lebo ich najvyšším cieľom je hegemónia, nie pluralizmus. Hrozí podľa neho dokonca, že Američania sa pokúsia Orbána „pošliapať“, lebo ho neoprávnene považujú za fašistu.

Spomenul si aj na slovenskú „policajno-justičnú mafiu“

Neopomína fakt, že vo svete je momentálne bežné zneužívať justičné a trestnoprávne prostriedky na boj proti oponentom. Sme toho svedkami na Slovensku, kde to opozícia nazýva „policajno-justičnou mafiou“, no o týchto praktikách, ktoré sú voči nemu vykonávané, by vedel hovoriť aj samotný Trump, s ktorým evidentne Bidenova administratíva tiež nechce bojovať politicky, lebo by hrozila prehra a návrat Trumpa.

„V Maďarsku je nepredstaviteľné, aby bola justícia použitá proti politickým oponentom ako v Spojených štátoch alebo v iných krajinách,“ vyjadril sa k téme jednoznačne Orbán. „Toto robili komunisti, je to komunistický spôsob“, dodal.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: