Slovanské Noviny

1. apríla 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Na bratislavskom Slavíne sa konalo protivojnové stretnutie Slovákov. Lídri Smeru-SD kritizovali dodávanie zbraní režimu v Kyjeve a podporovanie vojenského konfliktu Čaputovou, Kollárom a Hegerom. Vyzvali tiež EÚ, aby sa stala mierotvorcom na Ukrajine

Bývalý trojnásobný premiér Robert Fico (Smer-SD) na občianskom zhromaždení vyhlásil, že vojnový stav na Ukrajine vyhovuje USA, spod vplyvu ktorých sa treba vymaniť. 

Predseda opozičného Smeru-SD, Robert Fico (57) zorganizoval “protivojnové” stretnutie pri vojenskom pamätníku na Slavíne, ktoré sa začalo o 17:00 h. Šéf Smerákov je presvedčený, že prezidentka Zuzana Čaputová s premiérom Eduardom Hegerom nás otvorene ťahajú do vojny na Ukrajine.

“Darovanie multimiliónového systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine je vojnovým činom s nedoziernymi následkami pre Slovensko. Dôjdite v nedeľu o 17h na Slavín v Bratislave povedať slovenským vojnovým štváčom nie,” vyzval fanúšikov na sociálnej sieti.

Bývalý ministerský predseda neskôr na nedeľlom stretnutí s občanmi Slovenska vysvetlil, že „mierové a pokojné zhromaždenie zvolal na Slavíne kvôli histórii”. Narážal tak na Červenú armádu, ktorá oslobodila Bratislavu počas druhej svetovej vojny. Poďakoval sa všetkým ľuďom, ktorý si počas nedávneho výročia našli čas a prišli na miesto osobne.

Fico odsúdil vojnu na Ukrajine a podotkol, že na Slavíne vedľa seba ležia ruskí, ukrajinskí, bieloruskí či kazašskí vojaci.

Vzápätí povedal na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej a premiéra Eduarda Hegera, že k tomuto kroku nenabrali odvahu.

Európskej únii ďalej vyčítal, že nie je schopná zohrať úlohu mierotvorcu, pričom slovo „mier” označil za vynechané zo slovníka. „A prečo to neurobia? Pretože Európska únia nemá vlastnú zahraničnú politiku,” okomentoval Fico.

„Všimnite si našich politikov. Ja od nikoho z nich nepočujem slovo mier,” pokračuje Fico, ktorý z Európskej únie presedlal na slovenské pomery. „Namiesto mieru počúvame S-300, MiGy a Zuzany. A hlavne tá z prezidentského paláca by mala ísť na Ukrajinu”.

Fico ďalej tvrdil, že vojnový stav na Ukrajine vyhovuje Spojeným štátom americkým, spod ktorých sa podľa neho treba vymaniť. „Majú na to viacero dôvodov. Chceli sa priblížiť s vojskami k hraniciam Ruska, čo sa im aj podarilo”. Za ďalšie dôvody označil ropu, na ktorej chce USA podľa neho zarobiť a tretí dôvod uviedol, že USA chce „zarezať” ruskú federáciu.

„Prečo máme my, chudobnejšie krajiny EÚ platiť za benzín 2 eurá? Prečo máme platiť za potraviny o 40 % viac? Kvôli vojne, s ktorou nič nemáme?” Pýtal sa Fico publika. “Vymaňme sa z rúk USA,” dodal pred davom ľudí.

Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha vyzval zhromaždených občanov, aby prezidentke Zuzane Čaputovej spoločne odkázali „my sme Slováci” v kontexte toho, „že podľa nej sme všetci Ukrajinci,” povedal Blaha. „Jednoducho tu fašizmus nechceme,” dodal.

Ďalej pokračoval, aby bolo pre prezidentku prioritou Slovensko. „Odrazu všade vidíme modré a žlté farby. Ale odkážme jej, že naše farby sú biela, modra a červená,” doplnil Blaha.

Lídri opozičnej strany Smer-SD vyzvali Európsku úniu (EÚ), aby sa stala mierotvorcom na vojnou zasiahnutej Ukrajine. Únia má podľa nich kapacity nastoliť prímerie. Vyhlásil to predseda strany Robert Fico na zhromaždení za mier na bratislavskom vojenskom pamätníku Slavín. Na podujatie prišlo niekoľko stoviek ľudí.

“EÚ má vnútornú kapacitu na to, aby dokázala v čo najkratšom čase okamžité zastavenie vojnových operácií na Ukrajine a dostala za stôl obe strany konfliktu,” uviedol. Únia nemá podľa Fica vlastnú zahraničnú politiku a je v “závese” Spojených štátov amerických.

Predstavitelia Smeru-SD kritizovali vládu SR za dodanie zbraní na Ukrajinu, vrátane systému protivzdušnej obrany S-300. “Pomáhajme humanitárne, ale nie takto,” skonštatoval podpredseda strany Richard Takáč.

Spoločne so svojimi straníckymi kolegami vyjadril tiež znepokojenie nad tým, že prezidentka SR Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽANO) a predstavitelia vlády hovoria viac o vojne ako o mieri. “Svojimi konkrétnymi činmi podporujú pokračovanie vojny,” vyhlásili. Tieto svoje postoje zahrnuli aj vo vyhlásení, ktoré chcú adresovať lídrom EÚ.

Zhromaždenie skončilo „Piesňou o rodnej zemi”.

Na zhromaždení viacero ľudí držalo slovenské vlajky, slogany za mier. V dave sa objavila aj sovietska vlajka. Na Slavín prišla aj desiatka ľudí, ktorí nesúhlasili s organizovaným podujatím a prišli vyjadriť podporu Ukrajine. V rukách držali ukrajinské vlajky a transparenty proti vojne. Po skončení akcie došlo k slovnej výmene medzi zástupcami oboch skupín. Na bezpečnosť dohliadala priamo na mieste štátna i mestská polícia.

Pozrite si prejavy predstaviteľov strany Smer-SD:


Prejav Roberta Fica:

Reportáž TA3:

Vyhlásenie účastníkov mierového zhromaždenia na Slavíne

Bratislava 10. apríla 2022

Niet symbolickejšieho miesta, ako pamätník vojakom Červenej armády, obetiam oslobodzovania Slovenska, na ktorom by sme mohli vyjadriť túžbu po okamžitom ukončení vojnového konfliktu na Ukrajine. Na Slavíne, bok po boku, ležia aj ukrajinskí aj ruskí vojaci, dnes stoja proti sebe v bratovražednom vojnovom konflikte.

Vyjadrujeme znepokojenie, že lídri členských krajín EÚ hovoria viac o vojne, ako o mieri. Ten, kto posiela na Ukrajinu ďalšie a ďalšie zbrane, si prirodzene želá predlžovanie vojnového konfliktu a vyostrovanie napätia. Európska únia prejavuje veľkú slabosť, neschopnosť jasne formulovať základné východiská svojej zahraničnej politiky a je v závese zahranično-politických a vojenských záujmov USA, ktoré nemožno v plnom rozsahu stotožňovať so záujmami európskymi.

Účastníci dnešného pokojného mierového zhromaždenia na Slavíne vyzývajú najvyšších predstaviteľov EÚ a jej členských štátov, aby prevzali úlohu mierotvorcu. EÚ ako celok má vnútornú kapacitu na to, aby dokázala v čo najkratšom čase dosiahnuť okamžité zastavenie všetkých vojenských operácií na území Ukrajiny a dostala za rokovací stôl bojujúce strany. Účastníci dnešného stretnutia osobitne vyzývajú najvyšších ústavných činiteľov SR, aby vyvinuli maximálne úsilie a iniciovali takéto konanie EÚ. Nateraz musia vyjadriť ľútosť nad tým, že prezidentka SR, predseda vlády a predseda NR SR svojimi konkrétnymi činmi podporujú pokračovanie vojny a opúšťajú myšlienku suverénnej zahraničnej politiky SR, ktorá stojí na mierových základoch.

Nech odtadiaľto, z posvätného Slavína, letí do sveta posolstvo zdravého rozumu.

Zdroj: pluska.sk / refresher.sk / ta3.com / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: