Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Michelko o tom, ako sa miešajú karty pred voľbami, korporátnych médiách pomáhajúcich Hegerovi udržať sa v politike, Čaputovej (ne)záujme na transparentných voľbách a oslobodzovacom verdikte pre Mariana Kočnera v kauze vražda Kuciaka

Publicista a politický analytik Roman Michelko sa vo svojom pravidelnom týždennom videoblogu sumarizuje aktuálne spoločensko-politické udalosti na Slovensku.

Ak si niekto myslel, že po známom televíznom vystúpení, v ktorom Eduard Heger žobronil, aby ho prezidentka neodvolala, už nemôže byť nič úbohejšie, tak po debate Hegera s Milanom Majerským sa mu aj predchádzajúce dno úbohosti podarilo prekonať. Po jasných a logických odmietnutiach Majerského, kde jasne vysvetlil, že nepôjdu cestou Alojza Hlinu a ponúknu voličom jasnú konzervatívnu alternatívu, začal Heger bľabotať čosi o povinnosti KDH obetovať sa a zachrániť Demokratov. Hlboko neznalý reálií dokonca argumentoval českou verziou predvolebného spájania, keď sa pod hlavičkou SPOLU spojili do predvolebnej koalície tri konzervatívne strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Chudák ani netušil, že v tomto prípade nešlo o spájania konzervatívcov a liberálov, ale o spojenie troch konzervatívnych strán. Rovnako sa nechcel rozpamätať, ako pred tri a pol rokmi, práve „pakt o neútočení“ podlo a zákerne zneužil jeho stranícky boss Matovič a ako zákerne tak likvidoval nominálne konzervatívne KDH. V tom prípade dokonca ani nešlo o koalíciu, ale o pakt o neútočení. Čo by dnes robil Matovič, ak by sa KDH spojilo s kovanými liberálmi? To by naozaj bolo peklo a kanonáda horšia ako na bojisku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

A tak aktivistické médiá prichádzajú s plánom B. Aby sa Demokrati predsa len zachránili, pripravujú spojenie Demokratov s Dzurindovými Modrými a platformou Most- Híd, ktorá po vstupe Gyimesiho na kandidátku Aliancie z tejto volebnej strany odišla. Dokonca sa špekuluje o reaktivácii Bélu Bugára, ktorý ma túto kôpku nešťastia zachrániť. Uvidíme, každopádne Zsolt Simon a jeho Maďarské fórum jednoznačne vyhlásili, že s Hegerom v žiadnom prípade nepôjdu. To by sa v normálnej spoločnosti malo stať normou. Niekto, kto dlhé roky robil tú najúbohejšiu podržtašku najzákernejšiemu a najpodlejšiemu zjavu slovenskej politiky, si druhú šancu nezaslúži. No a čo Aliancia? Pravdepodobne skončí ako platforma v OĽANO. Žiaden iný zmysel toto politické harakiri nemohlo mať. Však čoskoro uvidíme.

Hodina pravdy sa blíži a horúca adeptka na „cenu Pavla Freša“ za najefektívnejšiu likvidáciu vlastnej strany Veronika Remišová sa vracia domov. Do OĽANO. Nikde inde ju nechcú. Keďže vieme, že OĽANO má naopak schopnosť absorbovať ten najhorší profesný a ľudský odpad tak je na správnom mieste.

Marian Kočner bol odvolacím súdom oslobodený, keďže proti nemu nie sú nielenže žiadne priame dôkazy ale aj tie nepriame nie sú veľmi priekazné. Naopak Zsuzsová bola odsúdená. Súd v tejto kauze prijal známe justičné pravidlo: v prípade pochybností v prospech obvineného. To, že médiá výsledok neprijali, sa dalo čakať. Oveľa zásadnejšie je však zlyhanie médií v prípade špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Ten mal s odsúdenou Alenou Zsuszovou veľmi horúcu a veľmi perverznú komunikáciu a aj sa s ňou viackrát stretol. To je niečo tak diskreditujúce, že mal okamžite abdikovať. Naše korporátne médiá to však zjavne ani v najmenšom nevyrušuje.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Roman Michelko / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.