Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Herečka a bývalý diplomatka Vášáryová nazvala časť slovenských občanov za antisystémových voličov a spodinu nášho národa

Progresivistka Magda Vášáryová v povolebnom rozhovore pre český portál Novinky vyhlásila, že bude potrebné sa pozrieť, koľko neofašistov, neonacistov získal Smer-SSD. V roku 2015 v čase vrcholiacej migračnej krízy šokovala svojím vyhlásením, že politici by mali ísť proti väčšine svojho vlastného národa.

Bývalá slovenská herečka, diplomatka a neúspešná politička Magda Vášáryová raz za čas, zväčša po konaní významnej celospoločenskej udalosti na Slovensku, prehovorí na verejnosti. Niektoré jej výroky ju určite prežijú a Slováci na ne nebudú v dobrom spomínať.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Takým bude aj Vášáryovej vyjadrenie po predčasných parlamentných voľbách 2023, kedy sa o voličoch Smeru vyjadrila veľmi dehonestujúco. Svojim vyjadrením predčila aj dezolátov Jaroslava Naďa z novembra 2020, kedy tak nazval demonštrujúcich ľudí.

„Budeme sa musieť pozrieť, koľko neofašistov, neonacistov vlastne získal Smer tou kampaňou, ktorá bola evidentne zameraná aj na týchto ľudí, ktorí volili predtým SĽ…teda ĽSNS a Republiku. To sa dozvieme až z jasných analýz výsledkov,“ reaguje Vášáryová v rozhovore pre český portál Novinky na otázku, či sa voľby prejavia na zahranično-politickom smerovaní Slovenska.

„To, že pán Robert Fico a jeho družina, čo sú takí ľudia už vypáchnutí, ľudia, ktorí sú tam dávno, tridsať rokov, už vieme, že od nich nemôžeme nič, čo by bolo pozitívne čakať,“ triafa herečka aj do vedenia strany Smer, pričom je zvedavá na to, ako sa títo ľudia stotožnili s hľadaním voličov v nesystémových stranách.

„Alebo dokonca s vyslovenou spodinou,“ uzatvára Vášáryová.

Viac vo videu:

To si nedovolil ani Naď

„Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať, iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov,“uviedol exminister Naď v novembri 2020, kedy sa skupina provokatérov počas demonštrácie pred Úradom vlády pokúšala vniknúť do areálu.

„Ja som reagoval na to, že som videl extrémistov, ktorí zranili policajta a vešali sa na plot úradu vlády,“ uviedol neskôr minister na tlačovke, kde vysvetľoval, že práve radikáli lezúci po plote úradu vlády mu pripomenuli opice, a presne takto treba jeho slová chápať. Zároveň sa posťažoval, že jeho komentár bol vytrhnutý z kontextu.

Extrémistický boľševicko – pseudoliberálny slovník Magdy Vášaryovej

Bývalá herečka Magda Vášáryová v duchu tých najlepších tradícií slovenských liberálov, už v roku 2020 sa v rozhovore pre Český rozhlas posťažovala, akí sú Slováci nepokrokoví a temní.

„Dá sa povedať, že my sme už na to trochu zvyknutí, pretože naše ľudské práva a vôbec útok na Chartu ľudských práv tu prebieha už vlastne od nástupu pána Mečiara, to znamená minimálne od roku 1994. Musíme si pripomenúť, že vtedajší premiér Čarnogurský, vtedy šéf KDH, už v roku 1990 prehlásil, že keď sa dostane k moci, vo všetkých triedach budú musieť visieť kríže a zakáže všetky interrupcie. Takže my už 30 rokov bojujeme za to, aby bola Charta ľudských práv dodržiavaná,“ uviedla okrem iného.

Magda Vášáryová nám zabudla povedať, že tento „boj“ za dodržiavanie Charty nebojovala vždy. V oficiálnych komunistických novinách Rudé právo z roku 1977, je uvedené jej meno na zozname tých pokrokových umelcov, ktorí podpísali výzvu Komunistickej strany Československa, tzv. Antichartu. Tá odsudzovala československú disidentskú organizáciu Charta 77. Táto organizácia vtedy presadzovala boj za Chartu ľudských práv, na čo upomínal aj jej názov. Uviedol v reakcii na jej vtedajšie vyhlásenie portál Christianitas.

V ešte skoršom rozhovore pr Českú televíziu dokonca šokovala vyhlásením, že politici by mali ísť proti väčšine svojho vlastného národa. Uviedla tak v reakcii na migračnú krízu, ktorá v roku 2015 zasiahla Slovensko.

Viac vo videu:


Zdroj: hlavnydennik.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d