Slovanské Noviny

1. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Fico navrhuje vyhlásiť Mikasove vyhlášky za protiústavné, pretože zasahujú do základných práv a slobôd ľudí a v praxi budú spôsobovať ústavnoprávne ujmy. Vyzval Ústavný súd SR, aby rozhodnutia v tejto záležitosti neodkladal

Opozičný Smer-SD sa v pondelok obrátil na Ústavný súd SR pre dve vyhlášky vydané Úradom verejného zdravotníctva SR, ktoré zavádzajú nové protipandemické opatrenia.

Bývalý premiér Robert Fico v pondelkok na tlačovej besede strany Smer-SD informoval o postojoch jej predstaviteľov k pandémii Covid-19.

Prvá časť bola venovaná už avizovanému podaniu na Ústavný súd SR, v druhej časti predseda Smeru-SD informoval, čo by strana robila v týchto dňoch, keby bola súčasťou koalície a v tretej časti spomenul aktivity strany na najbližšie obdobie.


„Dnes, 22. novembra nadobudli  účinnosť dve vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva, číslo 258 a 259 z roku 2021. Jedna z týchto vyhlášok ukladá opatrenia v súvislosti s hromadnými podujatiami a druhá sa venuje rôznymi obmedzeniam v súvislosti s prevádzkami, návštevami obchodných zariadení, kultúrnych podujatí a podobne. Musím zopakovať, že vláda Slovenskej republiky robí zvláštnu politiku, na jednej strane nerobí nič, všetko zanedbáva a za ich chyby má teraz zaplatiť nevinný človek. V tomto duchu idú aj tieto dve vyhlášky, ktoré podávame na Ústavný súd Slovenskej republiky. Nikto nemôže atakovať tento zámer z titulu, že by sa nemohol Ústavný súd zaoberať súladom vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva s ústavou,“ priblížil Fico.

Ďalej uviedol, že ide hlavne o segregačné vyhlášky, ktoré zakladajú diskrimináciu a navyše nesledujú legitímny cieľ. Tým by bolo napríklad riešenie, ako bojovať s pandémiou, čo všetko preto urobiť, aby chorí boli oddelení od zdravých. Je však evidentné, že vyhláškam ide iba o zvýšenie očkovania, čo nie je legitímny cieľ.

„Vo vyhláške veľmi jasne konštatujeme, že je potvrdený fakt, že pokiaľ ide o osobu zaočkovanú, tak táto môže covid dostať a môže covid aj prenášať. Preto obmedzenie vstupu do prevádzok a na hromadné podujatia ľuďom, ktorí nie sú zaočkovaní, neprekonali covid, ale majú test a sú zdraví, považujeme za diskriminačné a za protiústavné. To, čo v tejto vyhláške je upravené bude viesť skôr k tomu, že toho covidu bude ešte viac, ako menej. Je to propagácia očkovania, o nič iné v tomto prípade vláde SR nešlo,“ povedal predseda strany Smer-SD.

Fico navrhuje tieto vyhlášky vyhlásiť, najmä v tých častiach, ktoré sa dotýkajú obmedzenia vstupu do prevádzok, na hromadné podujatia pre ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní, napriek tomu, že sú testovaní a zdraví, za protiústavné. Najpodstatnejšie je, že je návrh, aby Ústavný súd okamžite pozastavil účinnosť týchto vyhlášok. Zrejme môže potrebovať Ústavný súd nejaký čas na posúdenie merita veci, teda ústavnosti alebo neústavnosti tejto vyhlášky, ale je úplne zrejmé, že toto sú úplne nezmyselné vyhlášky. 

Bývalý trojnásobný premiér zároveň upozornil, že celý tento podnet bude v utorok 23. novembra doručený aj prezidentke Čaputovej, nakoľko by bolo vhodné, aby sa viaceré oprávnené subjekty obrátili  na Ústavný súd.

Smer-SD v prípade, keby bol súčasťou vládnej koalície, by sa predovšetkým sústredil na pozitívne testovaných. Bol by vytvorený systém na priamu komunikáciu a kontakt s týmito ľuďmi. Diskutovali by sme o spôsobe distribúcie liekov, napríklad cez obvodných lekárov alebo cez dobrovoľných hasičov.

„Čo ste urobili vo vláde, keď toľko nariekate, pokiaľ ide o stabilizáciu lekárov a sestier? Čo sa dnes deje v Bratislave v súvislosti s nedostatkom vodičov hromadnej dopravy? Firma, ktorá má zabezpečovať verejnú dopravu, ponúka náborový príspevok vo výške 4 000 eur. Prečo pri tých miliardách, čo povyhadzovala vláda na nezmyselné testovanie, nie sme schopní sa obrátiť na lekárov a sestry, ktorí odišli zo Slovenska, lebo boli nespokojní s pracovnými podmienkami, boli nespokojní s tým, ako sa k nim stavala vláda Slovenskej republiky. Je nevyhnutné pripraviť okamžite mobilizačný program na návrat týchto ľudí na Slovensko. To je jednoduché, keď sú peniaze, tých ľudí dokážete presvedčiť. Čo nám bráni dať lekárovi, ktorý odišiel do zahraničia, ale aj tomu lekárovi, ktorý tu na Slovensku zostal a pracuje s covidom alebo zdravotnej sestre niekoľkonásobný mobilizačný príspevok? A rovnako zvýšiť platy,“ zdôraznil Fico. Zároveň vyjadril presvedčenie, že všetko treba urobiť pre oddialenie lockdown, čo nie je riešenie pre Slovensko. 

K tretej téme šéf Smeru-SD konštatoval zúfalstvo slovenskej verejnosti z toho, že nemáme vo vláde politických lídrov a občania nevidia ani snahu niečo vymyslieť. Ľudia potrebujú ventil, ktorý v podobe referenda prezidentka odmietla. Opozícia musí dať okrem tlačových besied a podaní na Ústavný súd priestor aj na verejné zhromaždenia. Robert Fico preto avizoval, že SMER – SD je pripravený vytvoriť podmienky pre obrovský občiansky protest, proti neschopnosti vládnej bandy. 

Člen predsedníctva strany a exminister vnútra Robert Kaliňák podotkol, že vláda národnej katastrofy si mýli dojmy s pojmami. Namiesto toho, aby venovala chorým, venuje všetku pozornosť a opatrenia zdravým, ako im obmedziť pohyb a život.

„Ak dnes hovoria o lockdowne, je to aktivita zúfalých ľudí. Ak sa hovorilo o lockdowne na začiatku, nikto nepoznal následky, proces, priebeh ochorenia… Ale keď aj po roku a pol tak hrubo podcením prípravu, motivovanie zdravotníkov, musím si zabezpečiť personál, ktorý sa mi bude o pacientov starať. Namiesto toho vymýšľam, ako prekazím život zdravým. V tomto je tá vláda absolútne pomýlená,“ uviedol Kaliňák.

Podľa jeho názoru je nevyhnutné, aby sa pripravili základné liečebné postupy a protokoly, ktoré musia dávať ďalej, či už najnovšie aplikované infúzie, rôzne kortikoidy, ktoré výrazne znižujú potrebu pľúcnej ventilácie. Zároveň kladie otázky, koľko slovenských lekárov a sestier vyškolili za posledný polrok na umelú pľúcnu ventiláciu a prečo sa predseda vlády nestretol so šéfom lekárskych odborov.

Fico reaguje na návrh zákona na ochranu novinárov

Skôr ako ústavný zákon na ochranu novinárov by bolo potrebné prijať zákon na ochranu pred novinármi a nepravdivými informáciami, ktoré predkladajú verejnosti. Na pondelkovej tlačovej konferencii to v súvislosti s otázkou týkajúcou sa pripravovanej novelizácie mediálnej legislatívy uviedol predseda strany Smer-SD Robert Fico. Líder opozičnej strany je však presvedčený najmä o tom, že v súčasnosti by sa všetky aktivity vlády a každého rezortu mali sústrediť na boj proti pandémii a jej dôsledkom.

“Nemôžeme naháňať 17 zajacov na poli, tým najväčším zajacom, ktorého treba chytiť je covid. Preto musí byť prioritou otázka boja proti covidu, zdravotnícke riešenie i problém ekonomického dosahu. Do toho by som tlačil všetkých ministrov, pretože každý rezort môže v tomto úsilí niečím prispieť,“ zdôraznil Fico.

Prezradil však, že videl návrh zákona na ochranu novinárov a priznal, že je z neho rozčarovaný. “Vo verejnosti v tejto podobe vyvolá ešte väčšiu averziu voči novinárom,“ upozornil.

Viac sa dozviete vo videu:

 
Zdroj: YouTube / InfoVojna / topky.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: