Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šialenci v EÚ, ktorí tvrdia, že sa Zem otepľuje pod vplyvom CO₂, ignorujú zákony fyziky aj biológie. Buď sú totálne hlúpi a nevzdelaní alebo zaplatení,“ tvrdí Baránek. Líder strany Zdravý rozum, majiteľ prieskumnej agentúry Polis, publicista a politický analytik Ján Baránek v rozhovore pre agentúru SITA komentoval aktuálne spoločensko-(geo)politické dianie.

Európska únia sa buď zmení alebo sa rozpadne. Tvrdí to Ján Baránek, predseda politickej strany Zdravý rozum, ktorý je zároveň lídrom kandidátky do eurovolieb.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Pokiaľ budú v únii títo šialenci, ktorí robia opatrenia od stola a ignorujú pritom zákony fyziky, zákony biológie, ktoré platia bez ohľadu na to, či je niekto progresívny, či je niekto fundamentálny islamista alebo katolík,“ zdôraznil Baránek.

Podľa neho je potrebné diskutovať o tom, ako úniu reformovať. Prioritné je pritom podľa neho okamžité vzdanie sa Green Dealu. Dosiahnutie klimatickej neutrality do roku 2050 považuje za blud. „Ak si niekto myslí, že sa Zem otepľuje pod vplyvom CO2, tak sú dve alternatívy. Buď je totálne hlúpy a nevzdelaný alebo je zaplatený,“ dodal.

Baránek založil medzinárodnú alianciu za zrušenie Green Dealu, pretože uhlíkovú neutralitu považuje za nezmysel. „No však si niekto naozaj nemyslí v tom Bruseli, že budem sedieť v mojom dome obklopený lesom a nezakúrim si drevom, ktoré mám sto metrov za plotom. Lebo budem produkovať CO2 a v mene hoaxu globálneho oteplovania tam budem o hlade a o zime čakať, kým zomriem,“ zdôraznil Baránek. Takto podľa neho homo sapiens nefunguje, keby tak fungoval, tak my tu už dnes nie sme.

Strana Zdravý rozum vznikla pred pár týždňami. „Keď som založil stranu, tak sme samozrejme zháňali peniaze. Odmietol som však všetky také ponuky veľkých donorov, lebo si dávali podmienky, ktoré som skrátka nebol ochotný akceptovať. Mám 65 rokov a na staré kolená nebudem nikomu robiť ani bieleho koňa a tobôž nie pajáca,“ vysvetľuje Ján Baránek.

Sám sa považuje za konzervatívneho kresťana a je presvedčený o tom, že čelíme extrémisticko-ľavicovému náporu, ktorý sem ide z Bruselu.

„Chcem osloviť konzervatívnu a kresťanskú časť voličov. Keď si niekto naozaj úprimne myslí, že napríklad elektromobil nás vytrhne z otepľovania planéty, čo je samozrejme hoax, tak nech volí inde. Ak si naozaj niekto úprimne myslí, že manželstvo je aj spojenie dvoch párov rovnakého pohlavia, tak ja ho nepresvedčím,“ dodáva Baránek.

V rozhovore sa dozviete tiež názory Jána Baráneka na tieto témy:

– Chce v eurovoľbách osloviť skôr euroskeptikov?
– Aké riešenie v otázke migrácie by presadzoval v europarlamente?
– Aký má názor na rozširovanie Únie, aké by mali byť kritéria pre nových členov a ako by to ovplyvnilo súčasnú štruktúru a politiku EÚ?
– Dokáže sa Únia úplne odstrihnúť od energií z Ruska?
– Rozvíjanie alternatívnych druhov energií – Právo veta v EÚ. Ako vníma toto právo, ktoré majú jednotlivé členské štáty?
– Či by malo byť na jednej strane v rámci nejakých oblastí obmedzené, alebo na druhej strane posilnené?
– Aké vzťahy by mala mať Únia s USA? Mali by byť rovnocennými partnermi?
– Aký by mal byť cieľ EÚ vo vzťahu k Rusku a Číne?
– Ako by mala Únia reagovať na globálne ekonomické výzvy a technologický pokrok?
– Aktuálnou témou, ktorá rezonuje v spoločnosti, je umelá inteligencia. Akým štýlom vôbec upraviť fungovanie umelej inteligencie?

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube SITA Slovenská tlačová agentúra / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d