Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: „EÚ je úplne vo vleku amerických záujmov. Nikto zo Západu nechce počúvať, ako bolo Rusko cez Minské dohody oklamané, ani to, ako ukrajinskí fašisti v roku 2014 vraždili na Donbase občanov ruskej národnosti.

Západ nikdy konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá. Považujem za zvrátené, ak ten, kto je vo vojne na Ukrajine za mier, je považovaný za nebezpečného extrémistu,“ vyhlásil Fico v reakcii na svoje stretnutie s veľvyslancami EÚ, USA a Veľkej Británie, ktorých rozklad štátu, historické zadlžovanie, šíriaca sa chudoba, vysoké ceny, opakujúce sa pokusy zlikvidovať a pozatvárať opozíciu vôbec nezaujíma.

Slovensko by nemalo byť, v tom najlepšom prípade, v polohe mŕtveho chrobáka, alebo v tom najhoršom prípade, ako si to predstavujú americkí aktivisti Čaputová, Matovič či Heger, priamo zapojené do vojny na Ukrajine zásielkami slovenských zbraní, uviedol vo svojom videoblogu bývalý ministerský predseda a šéf strany Smer-SD Robert Fico.

Ďakujem veľvyslancom z viac ako 20-tich členských štátov EÚ, USA a Veľkej Británie za mimoriadne užitočné stretnutie, ktoré sme mali aj za účasti podpredsedu NR SR a SMERu Juraja Blanára a predsedu zahraničného výboru NR SR Maroša Kéryho pred dvoma dňami (1. februára 2023 – pozn. IV).

Je fakt, že z našich vnútorných slovenských problémov veľvyslancov nič nezaujalo. Rozklad štátu, historické zadlžovanie, šíriaca sa chudoba, vysoké ceny, opakujúce sa pokusy zlikvidovať a pozatvárať opozíciu, to všetko je mimo sféry ich záujmu. Veľvyslanca USA iba mimoriadne zaujalo, keď som oznámil potrebu otvoriť rokovania o obrannej zmluve s USA, ktorá je pre Slovensko absolútne nevýhodná a narušuje našu suverenitu.

Jediné, čo nás na stretnutí spájalo a rozdeľovalo bola vojna na Ukrajine. Spájalo v tom, že si plne uvedomujeme rozsah tragédie na Ukrajine a potrebu pomáhať ľuďom zvládnuť vojnu zásielkami humanitárnej pomoci. Rovnako nás spájala zahranično-politická orientácia Slovenska, ktorú nikto nespochybňoval, ani my, ani veľvyslanci.

Čo nás výrazne rozdeľovalo, boli príčiny vojny na Ukrajine a pohľad do budúcnosti. Nikto zo Západu nechce počúvať, ako bolo Rusko oklamané v súvislosti s bezpečnostnými zárukami, ako Ukrajina nerešpektovala Minské dohody, ani to, ako ukrajinskí fašisti v roku 2014 vraždili ľudí ruskej národnosti na Donbase. To pre nás nemôže byť a ani nie je ospravedlnenie použitia ruskej vojenskej sily na Ukrajine vo februári 2022. Ale je to pre nás dôležité pre porozumenie, čo sa dnes vlastne na Ukrajine deje. A ovplyvňuje to aj naše videnie budúcnosti.

Pred veľvyslancami som zdôrazňoval potrebu okamžitého zastavenia bojov na Ukrajine a začiatku rokovaní medzí USA, Ruskom, Ukrajinou a EÚ. Lebo Západ nikdy konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá. A môže posielať všetku výzbroj, aká existuje, bude to viesť len a len k ďalšiemu utrpeniu na Ukrajine.

Ruská federácia musela rátať so svojimi obeťami, ale za každého mŕtveho ukrajinského civilistu a vojaka budú musieť vziať zodpovednosť aj tí, ktorí si vojenskými zásielkami želajú predlžovanie vojnového konfliktu. A je veľmi nebezpečným nepochopením atmosféry v Rusku, ak sa Nemecko rozhodlo poslať na Ukrajinu 14 tankov Leopard II a 88 Leopardov I s rovnakými krížmi, aké sa valili do bývalého ZSSR v júni 1941. Neodpustím si štipľavú poznámku. Za tieto dve čísla 14 a 88 bol na Slovensku odsúdený a prišiel o mandát opozičný politik, a to neposielal tanky, ale Eurá chudobnej rodine.

Vážení priatelia, Slovensko by nemalo byť, v tom najlepšom prípade, v polohe mŕtveho chrobáka, alebo v tom najhoršom prípade, ako si to predstavujú americkí aktivisti Čaputová, Matovič či Heger, priamo zapojené do vojny na Ukrajine zásielkami slovenských zbraní. Veľvyslanec Veľkej Británie to v stredu povedal veľmi presne – súčasná vláda má kvôli zásielkam zbraní na Ukrajinu najlepší medzinárodný imidž – a ja dodávam a že je jedno, že ju na Slovensku nikto nechce, lebo zlyhala všade, kde sa dalo. A že preto Západ prezidentke a vláde odpustí na Slovensku všetko, aj keby tu všetci pomreli od hladu a nás opozičných povešali.

Veľmi otvorene som veľvyslancom v stredu povedal, že v prípade našej účasti vo vláde presadím zastavenie vojenských dodávok na Ukrajinu, lebo nie sú riešením, podobne ako nefunkčné protiruské sankcie. Naopak sú len a len predlžovaním neriešiteľnej vojnovej agónie a obrovského nárastu vojnových obetí. Rovnako som otvorene vyčítal veľvyslancom krajín EÚ, že EÚ nemá žiadnu mierovú iniciatívu, žiadnu vlastnú zahraničnú politiku a že je úplne vo vleku amerických záujmov. A že považujem za zvrátené, ak ten, kto je vo vojne na Ukrajine za mier, je považovaný za nebezpečného extrémistu, ktorého treba vylúčiť z medzinárodného života. A že na Západe je vítaný len ten, kto podporuje na Ukrajine ďalšie a ďalšie krviprelievanie bez akéhokoľvek riešenia.

Slovensko, napriek tomu, že sme malí, si musí zachovať vlastnú tvár. Pokiaľ ide o vojnu na Ukrajine, naša tvár nemôže byť ani americká, ani ruská. Musí to byť tvár slovenská, ľudská, tvár zdravého rozumu. A taký chce byť aj SMER – slovenská sociálna demokracia.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: