Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: „Dnes sa civilizácia opäť nachádza v bode zlomu,“ vyhlásil Putin a obvinil USA, ako aj ich poskokov na Západe zo snahy ovládať iné krajiny a zničiť systém medzinárodnej bezpečnosti a práva…

Ruský prezident Vladimir Putin vo svojom prejave na Červenom námestí pri príležitosti osláv triumfu nad nacizmom označil ako príčinu konfliktu na Ukrajine snahy Západu a globalistických elít, presvedčených o vlastnej výnimočnosti, ovládať iné národy a vnucovať im svoju predstavu o svete. Pri tejto príležitosti gratuloval veliteľom špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine a vyzval na víťazstvo. Na vojenskej prehliadke sa zúčastnili aj prezidenti Arménska, Bieloruska, Kazachstanu, Kirgizska, Tadžikistanu a Uzbekistanu.

Ruský prezident Vladimir Putin v utorok pri príležitosti Dňa víťazstva slávnostne otvoril vojenskú prehliadku na Červenom námestí v Moskve. Svoj krátky, približne desaťminútový prejav šéf Kremľa začal gratuláciou veliteľom “špeciálnej vojenskej operácie” na Ukrajine.

Budúcnosť Ruska a ruského ľudu závisí od vojakov, ktorí bojujú za Rusko na Ukrajine, vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin.

V prejave, ktorý predniesol na vojenskej prehliadke v Moskve k výročiu víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne, vyzval na víťazstvo v terajšej vojne, ktorú ruské vojská na jeho rozkaz rozpútali vpádom na Ukrajinu. Vinu za rozpútanie vojny Putin opäť dal Západu.

“Sme hrdí na účastníkov špeciálnej vojenskej operácie. Na všetkých, ktorí bojujú v prvej línii, ktorí pod paľbou zásobujú front, zachraňujú ranených. Nie je teraz nič dôležitejšie ako váš boj. Na vás teraz spočíva bezpečnosť krajiny, na vás závisí budúcnosť našej štátnosti a ľudu. So cťou plníte svoju povinnosť, bojujete za Rusko,” zdôraznil ruský prezident.

Za “špeciálnu vojenskú operáciu” Moskva označuje vojnu proti Ukrajine, ktorá dnes pokračuje 440. dňom.

Putin, ktorého ruská štátna televízia zachytila stojac vedľa veteránov z druhej svetovej vojny, ďalej uviedol, že 9. máj, keď Sovietsky zväz zvíťazil nad fašistickým Nemeckom, je oslavou na počesť “starých otcov našich otcov”, ktorí “bojovali za našu vlasť”.

Šéf Kremľa povedal, že proti Rusku sa opäť vedie “skutočná vojna“ a Západ podľa neho zabudol na víťazstvo Sovietskeho zväzu nad nacistickým Nemeckom v roku 1945.

“Proti našej vlasti bola znovu rozpútaná skutočná vojna, ale postavili sme sa na odpor medzinárodnému terorizmu, ubránime aj obyvateľov (východoukrajinského) Donbasu, zaistíme našu bezpečnosť,” uistil Putin.

Obvinil Západ, že sa snaží ovládať iné krajiny a zničiť systém medzinárodnej bezpečnosti a práva – a v tom podľa Putina tkvie príčina katastrofy, ktorú prežíva ukrajinský ľud.

“Globalistické elity neustále trvajú na svojej výnimočnosti, štvú ľudí proti sebe, rozdeľujú spoločnosti, vyvolávajú krvavé konflikty a prevraty, zasievajú nenávisť, rusofóbiu a agresívny nacionalizmus, ničia tradičné rodinné hodnoty, ktoré robia človeka človekom,” povedal Putin.

Podľa ruského lídra to všetko robia USA a ich spojenci, aby “ďalej diktovali svoju vôľu, svoje práva a svoje pravidlá” a zaviedli na medzinárodnej scéne v podstate “systém lúpeže, násilia a útlaku”.

“Zdá sa, že zabudli, k čomu viedli šialené ambície nacistov. Zabudli, kto porazil toto obludné, totálne zlo,” zdôraznil.

V súvislosti s konfliktom na Ukrajine Putin uviedol, že “sa rozpútala skutočná vojna proti vlasti. My sme sa však postavili na odpor medzinárodnému terorizmu. Budeme brániť aj obyvateľov Donbasu a zaistíme našu bezpečnosť”.

Cieľom Západu je “dosiahnuť rozpad a zničenie našej krajiny, anulovať výsledky druhej svetovej vojny, úplne rozbiť systém globálnej bezpečnosti a medzinárodného práva a udusiť akékoľvek suverénne centrá rozvoja,” zdôraznil.

Ruský prezident vyhlásil, že pre Moskvu “je neprijateľná akákoľvek ideológia nadradenosti”. Rusko sa v súčasnosti podľa neho bráni voči “medzinárodnému terorizmu”. V tejto súvislosti obvinil západné elity a globalistov z toho, že “vyvolávajú konflikty”.

Putin tvrdil, že Rusko nemá na západ alebo na východ od svojich hraníc nikoho, koho by považovalo za nepriateľa. “Chceme, aby bola naša budúcnosť mierová a stabilná,” uviedol. Ukrajinci sa stali podľa Putina rukojemníkmi ambícií Západu.

Šéf Kremľa v prejave tiež kritizoval ničenie sovietskych pamätníkov v niektorých krajinách. “Snažia sa zrušiť výsledky druhej svetovej vojny a destabilizovať systém medzinárodnej bezpečnosti a medzinárodného práva,” povedal.

Putin ocenil aj prítomnosť vodcov ďalších postsovietskych krajín – prevažne stredoázijských – na prehliadke, ktorá je druhým rokom v tieni ruskej invázie na Ukrajinu.

Prezident Ruskej federácie prišiel z Kremľa na tribúnu na Červenom námestí v sprievode prezidentov Kazachstanu, Kirgizska, Tadžikistanu, Turkménska a Uzbekistanu Kasyma-Žomarta Tokajeva, Sadyra Žaparova, Imomaliho Rachmona, Serdara Nikola Pašinjana a bieloruského vodcu Alexandra Lukašenka.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu podľa agentúry TASS uviedol, že na prehliadke sa zúčastňuje viac ako 10.000 vojakov a viac ako 120 kusov vojenskej techniky.

Vojenské prehliadky sa pôvodne mali konať v 28 ruských mestách, nakoniec sa uskutočnili iba v štyroch vrátane Moskvy a boli kratšie ako zvyčajne.

Deň víťazstva je jedným z najvýznamnejších štátnych sviatkov v Rusku. Je pripomienkou asi 27 miliónov občanov Sovietskeho zväzu, ktorí zahynuli počas Veľkej vlasteneckej vojny v rokoch 1941 – 1945.

Video z vojenskej prehliadky:

Záznam celej vojenskej prehliadky:

Ruský prezident Vladimir Putin predniesol dnes, 9. mája, 2023 tradičný prejav na Červenom námestí v Moskve. Pre hlavného veliteľa bol prejav už 20. v poradí. Prezident poďakoval nielen na tribúnach prítomným veteránom Veľkej vlasteneckej vojny, ale aj účastníkom špeciálnej vojenskej operácie a upozornil na dôležitosť návštevy hláv spriatelených a nezávislých štátov.

Vážení veteráni!

Súdruhovia vojaci a námorníci, seržanti a staršiny, námorní poručíci a práporčíci!

Súdruhovia dôstojníci, generáli a admiráli!

Bojovníci a velitelia — účastníci špeciálnej vojenskej operácie!

Blahoželám vám k Dňu víťazstva!

Šťastnému sviatku — na počesť našich otcov, starých otcov a pradedov, ktorí preslávili a zvečnili svoje mená, keď bránili vlasť. Za cenu nezmernej odvahy a obrovských obetí zachránili ľudstvo pred nacizmom.

Dnes je civilizácia opäť v rozhodujúcej, zlomovej hranici. Proti našej vlasti sa opäť rozpútala skutočná vojna, ale odrazili sme medzinárodný terorizmus, ochránime aj obyvateľov Donbasu a zaistíme svoju bezpečnosť.

Pre nás, pre Rusko, neexistujú žiadne nie priateľské a nepriateľské národy ani na Západe, ani na Východe. Ako veľká väčšina ľudí na planéte, aj my chceme vidieť budúcnosť mierovú, slobodnú a stabilnú.

Veríme, že každá ideológia nadradenosti je vo svojej podstate nechutná, zločinná a smrteľná.

Západné globalistické elity však stále hovoria o svojej exkluzivite, stavajú ľudí proti sebe a rozdeľujú spoločnosti, vyvolávajú krvavé konflikty a prevraty, zasievajú nenávisť, rusofóbiu, agresívny nacionalizmus a ničia rodinné, tradičné hodnoty, ktoré robia človeka človekom. A to všetko preto, aby naďalej diktovali, vnucovali národom svoju vôľu, svoje práva, pravidlá a vlastne systém lúpeží, násilia a útlaku.

Zdá sa, že zabudli, k čomu viedli šialené snahy nacistov na ovládnutie sveta. Zabudli, kto porazil toto obludné, totálne zlo, kto sa postavil ako múr za svoju rodnú zem a nešetril svoje životy v záujme oslobodenia národov Európy.

Vidíme, ako sa v mnohých krajinách nemilosrdne a chladnokrvne ničia pomníky sovietskych vojakov, búrajú pamätníky veľkých veliteľov, vytvára sa skutočný kult nacistov a ich komplicov a spomienky na skutočných hrdinov sa snažia vymazať a sfalšovať. Takéto znesvätenie počinu a obetí víťaznej generácie je tiež zločinom, priam revanšizmom tých, ktorí cynicky a otvorene pripravovali novú kampaň proti Rusku, ktorí na to zhromaždili neonacistickú špinu z celého sveta.

Ich cieľom – a to nie je nič nové – je dosiahnuť kolaps a zničenie našej krajiny, preškrtnúť výsledky Druhej svetovej vojny, definitívne rozbiť systém globálnej bezpečnosti a medzinárodného práva a uškrtiť akékoľvek suverénne centrá rozvoja.

Prehnané ambície, povýšenosť a arogancia sa nevyhnutne menia na tragédie. To je presne dôvod katastrofy, ktorú teraz zažíva ukrajinský ľud. Stal sa rukojemníkom štátneho prevratu a zločineckého režimu svojich západných pánov, ktorý sa na jeho základe vyvinul, ako spotrebný materiál pri realizácii ich krutých, sebeckých plánov.

Pre nás v Rusku je spomienka na obrancov vlasti posvätná, uchovávame ju v našich srdciach. Vzdávame hold členom odboja, ktorí statočne bojovali proti nacizmu, vojakom spojeneckých armád USA, Veľkej Británie a ďalších štátov. Pamätáme si a ctíme hrdinstvo čínskych vojakov v boji proti japonskému militarizmu.

Som presvedčený, že skúsenosť solidarity a partnerstva počas rokov boja proti spoločnej hrozbe je naším neoceniteľným dedičstvom. Silná podpora práve teraz, keď naberá na obrátkach nezvratné smerovanie k spravodlivejšiemu multipolárnemu svetu založenému na princípoch dôvery a nedeliteľnej bezpečnosti, rovnakých príležitostí pre pôvodný a slobodný rozvoj všetkých krajín a národov.

Je veľmi dôležité, že sa tu v Moskve dnes zišli lídri krajín Spoločenstva nezávislých štátov. Vidím v tom vďačný postoj k činom našich predkov: bojovali spolu a zvíťazili spolu — všetky národy ZSSR prispeli k spoločnému víťazstvu.

Toto si budeme vždy pamätať. Skláňame hlavy pred svetlou spomienkou na všetkých, ktorým vojna vzala život, pred spomienkou na synov, dcéry, otcov, mamy, starých otcov, manželov, manželky, bratov, sestry, príbuzných, priateľov.

Zdroj: info.sk / ta3.com / hnonline.sk / rt.com / sk.news-front.info / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: