Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Bratovi postrelenej kadetky Mišky hrozí za vstup na pozemok vtedajšieho ministra vnútra Mikulca oveľa prísnejší trest aký dostal samotný strelec.

O tom, ako funguje trestná mašinéria v absurdnom prípade Štefana Hozáka sa dozviete v jeho rozhovore s Ankou Žitnou.

Postrelená policajná kadetka Miška, ktorú do chrbta trafila strela z pištole jej inštruktora, je zrejme už na zvyšok života odsúdená na invalidný vozík. Človek, ktorý ju postrelil, dostal štyri roky podmienečne. Čo všetko sa udialo na dvore u vtedajšieho ministra vnútra prehovoril samotný aktér v najnovšej epizóde relácie TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Od postrelenia kadetky Mišky (20) v policajnej akadémii v Bratislave, kvôli ktorému bude mať mladé dievča doživotné následky, uplynulo vyše 8 mesiacov. Zatiaľ čo strelec Vladimír medzičasom vyviazol za postrelenie mladej kadetky so 4-ročnou podmienkou, mladíkom, ktorí vstúpili na Mikulcov pozemok, hrozí oveľa prísnejší trest.

Miškin brat Pišta s kamarátom a ďalším mužom sa vtedy zo zúfalstva vybrali za ministrom vnútra Romanom Mikulcom, pričom vnikli na jeho pozemok. Za to im hrozí vyšší trest ako mužovi, ktorý na pôde školy trafil Mišku. Incident sa odohral 4. marca, tri dni po tom, ako inštruktor Vladimír postrelil kadetku Mišku.

Jej brat Pišta spolu s kamarátom Marekom a ďalším mužom sa vtedy v zúfalstve rozhodli, že sa pôjdu na viac informácií o tragédii v Akadémii PZ opýtať ministra vnútra Romana Mikulca (51) priamo k nemu domov. Vpred ich hnala túžba zistiť, prečo Miška neleží v Nemocnici sv. Michala, keďže je policajtka. Krátko pred polnocou stáli pred Mikulcovým domom a zvonili na zvonček. Nikto im neotváral, a tak sa dvaja z nich rozhodli preliezť plot a zaklopať na dvere. Potom však uvideli pracovníka ochranky a došlo im, že spravili hlúposť. Kamarátov neskôr vzali aj do cely predbežného zadržania.

„V uvedenom prípade bolo vyšetrovanie ukončené. V danej veci bol vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV podaný návrh na podanie obžaloby. Páchateľom hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ informovala hovorkyňa PZ v Bratislave Silvia Šimková. Nový minister Matúš Šutaj Eštok v relácii Včas povedal, že Mikulec by ako poškodený mal zvážiť, či v tomto prípade nebyť viac ústretový.

„Treba niekedy vyselektovať, čo je reálne ohrozenie a čo je zúfalým volaním o pomoc. Oni mu nechceli ublížiť, iba vysvetliť situáciu. Aj bývalý pán minister by sa mal pozrieť do zrkadla a opýtať sa, či mu to stojí za to,“ vyjadril sa Eštok.

Mikulec však pre Nový Čas vysvetlil, že on sám nemôže už trestné stíhanie zastaviť. „Ja som trestné oznámenie nepodával a nebol som ani oznamovateľ. V tomto prípade som len poškodený a neviem, bohužiaľ, nič urobiť. Bola to všetko iniciatíva prokurátora. Keby som mal možnosť, s Miškiným bratom by som sa určite rád porozprával. Navrhoval som to na začiatku aj jeho advokátovi, neprišiel však žiadny ohlas,“ uviedol Mikulec.

Postrelená policajná kadetka Miška, ktorú do chrbta trafila strela z pištole jej inštruktora, je zrejme už na zvyšok života odsúdená na invalidný vozík. Človek, ktorý ju postrelil, dostal štyri roky podmienečne.

“Prokurátorka je proaktívna. Chce mať zo mňa odstrašujúci prípad pre ostatných. Vraj že kam by sme sa dostali, keby všetci preskakovali ploty ministrom,” povedal Štefan Hozák v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou.

Štefan je obyčajný mladík, ktorý sa snaží pomôcť svojej ochrnutej sestre, má priateľku, kúpili si na dedine domček na hypotéku a živí sa ako profesionálny rozhodca. V prípade, že ho odsúdia za trestný čin, o túto prácu príde. To všetko len preto, že v emočnom strese, posilnený niekoľkými pivami, sa s kamarátom rozhodol ísť zazvoniť na bránu ministrovi Mikulcovi a požiadať ho, aby jeho postrelenú sestru liečili v policajnej Nemocnici Sv. Michala.

Čo všetko sa udialo na dvore u ministra Mikulca a ako funguje trestná mašinéria v absurdnom prípade Štefana Hozáka si vypočujete v najnovšej epizóde relácie TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou.

Zdroj: pluska.sk / InfoVojna / cas.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d