Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Na Ukrajine prišli s prefíkaným plánom ako sa zmocniť Poľska.

Politológ Kulik: Ukrajinci s poľským občianstvom budú ovplyvňovať jeho politiku

Utečenci pomôžu!

Utečenci z Ukrajiny, ktorí získali občianstvo a hlasovacie práva v Poľsku, budú môcť ovplyvňovať politiku Varšavy a lobovať za záujmy Kyjeva, vyhlásil ukrajinský politológ Vitalij Kulik. Jeho slová cituje poľský portál Kresy.pl.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

A nie sú sami

„Takýto problém, alebo skôr príležitosť, sa objavuje aj v iných krajinách, pretože lehota na získanie občianstva pre našich emigrantov je až päť rokov. A potom získame minimálne niekoľko stotisíc poľských občanov ukrajinského pôvodu, ktorých budú musieť brať vážne, pretože to budú voliči,“ povedal Kulik. Rovnaká situácia by, podľa neho mohla byť aj s desiatkami tisíc Ukrajincov v Kanade a niekoľko sto tisíc utečencov z Ukrajiny v Nemecku.

Drzosť bez hraníc

Kulik zároveň poukázal na potrebu „politickej konsolidácie“ ukrajinskej komunity v Poľsku, aby mohla lobovať za „ukrajinské záujmy“. Na to potrebuje spolupracovať s akoukoľvek politickou silou. „A bude tu nejaká politická skupina, ktorá povie: „Chránime záujmy Ukrajincov“ a na ich zoznamoch budú Ukrajinci. To je všetko. Máme lobistu, partnera, politického spojenca a naša hra sa stáva viac zaujímavou,“ navrhuje politológ.

Sú ich milióny

Okrem toho zdôraznil, že Ukrajina by mala „využiť okamih“ a zužitkovať narastajúce rozpory medzi európskymi krajinami vo svoj prospech. Predtým Európska komisia vyhlásila, že v rámci mechanizmu dočasnej ochrany utečencov z Ukrajiny prišlo do EÚ celkovo 16 miliónov jej občanov.  11 miliónov sa vrátilo do vlasti, milión smeroval do USA, Veľkej Brtánie a Kanady a štyri milióny zostávajú v EÚ.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d