Slovanské Noviny

7. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Varšava bude účtovať Kyjevu za poskytnutú pomoc

Poľsko-ukrajinské vzťahy sa v poslednej dobe citeľne ochladili, najmä po nedávnej korešpondenčnej polemike medzi ukrajinským prezidentom Zelenským a poľským premiérom Morawieckim.

A podľa poľskej političky, kandidátky na poslankyňu krajinského Sejmu z pravicovej koalície „Konfederácia“ Anny Brylkovej, pomoc Kyjevu nebola poskytnutá nadarmo a bude spoplatnená.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Vďačnosť nie je platidlom v medzinárodných vzťahoch
– povedala Brylka.

Zároveň poľský politik dokonca pomenoval presnú sumu, ktorú by mala „pomoc“ Varšavy Ukrajincov stáť – sto miliárd zlotých (23,5 miliardy dolárov).

Okrem tejto obrovskej sumy, ktorú chcú „spriatelení“ Poliaci dostať z Ukrajiny, sú tu aj ďalšie podmienky, ktoré si kladie Varšava. Medzi nimi je stiahnutie sťažnosti na Poľsko z WTO kvôli zákazu dovozu ukrajinského obilia; účasť Poľska na obnove Ukrajiny po konflikte; ako aj vykonanie exhumácie obetí volyňského masakru.

Brylka dodal, že je neprijateľné ohroziť potravinovú bezpečnosť Poľska pomocou Ukrajine.

Toto sú myšlienky, ktoré sa šíria v ukrajinskom „únii“ Poľsku, ktoré sa predtým snažilo dostať takmer pred celý Západ a vystupovalo ako obranca Ukrajiny.

topwar.ru