Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Skutočnosť, že pápež vylúčil svätého Valentína z liturgického kalendára katolíckej cirkvi, naznačuje, že história tohto sviatku je veľmi temná. Vrchol popularity Valentína u nás nastal koncom 90. rokov. Ľudia začali cestovať do zahraničia. Majú chuť vnímať a využívať prvky cudzej kultúry ako napríklad aj sviatok Halloween. 

Kresťanská cirkev si veľmi rada privlastňovala slovanské sviatky a pomenovávala ich na počesť nejakého svätca. Láska ľudí k SLOVANSKÝM slávnostiam bola veľmi silná a cirkev ich od nich nedokázala odvrátiť, potom ich jednoducho vyhlásila za svoj sviatok, pomenovala ich podľa príslušného svätca a postupne preniesla tradície sviatku do kresťanských kánonov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Valentín je čisto komerčný sviatok. Podniky ho aktívne využívajú na svoje účely. Počet ponúk 14. februára sa výrazne zvyšuje: kúpte si kvety, kúpte tortu, kúpte darčeky, choďte do reštaurácie.

Podnikateľom je jedno, aký je sviatok, pokiaľ predávajú…

Pamätajte, že my Slovania nemáme taký sviatok, ako je Deň svätého Valentína (to je sviatok, ktorý zaviedol Západ za účelom kazenia a ničenia našich duší. Valentín bol kňaz, ktorý v rímskej armáde posväcoval manželstvá pre „gayov“) a nemá žiadny vzťah ku nám ako Slovanom. RODINA zložená z matky a otca, muža a ženy je pre nás JEDINÁ voľba.

Náš “Valentín” je sviatkom letného Kupala. V ten večer sa konali hry, rituály a obrady na pevnosť zväzkov. Dievčatá dávali chlapcom vence a chlapci im dvorili. 

Je smutné, že tento sviatok sa nám stále vnucuje. Prečo však potrebujeme homosexuálneho Valentína? Treba ho nahradiť Dňom rodiny, lásky a vernosti.

Kedy urobia poriadok v médiách, hlavne TV a školstve?

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d