Bude sa zodpovedať? Alebo sa opäť raz budeme tváriť, že je všetko v poriadku? MV SR kúpilo vrtuľník Leonardo AW 189 spolu s vybavením a výcvikom pre pilotov za vyše 13 miliónov eur. Zákazku zrealizovalo priamym rokovacím konaním.

Okamžitý nákup minimálne jedného vrtuľníka označilo za nevyhnutný pre zachovanie schopnosti plnenia úloh Leteckého útvaru MV SR. Treba pripomenúť, že tento nákup bez výberového konania sa navyše uskutočnil v čase pádu Hegerovej vlády. A že zďaleka nejde o prvý „skvelý nákup,“ Romana Mikulca.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Nákupy
Za samotný vrtuľník vyrobený v roku 2016 zaplatí rezort 10,6 milióna eur. Výcvik troch pilotov, objednané vybavenie na misie a realizácia technického dohľadu CAMO majú stáť 2,535 milióna eur. Dodávateľom je lichtenštajnská spoločnosť HELIPOOL GmbH. Zmluvu uzavreli v polovici decembra 2022.
Rezort už v lete 2022 zrealizoval nákup dvoch vrtuľníkov za 29 miliónov eur priamym rokovacím konaním, Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) však nariadil obe zákazky zrušiť.
Ministerstvo obhajuje nevyhnutnosť okamžitého nákupu aj časom potrebným na jeho implementáciu do prevádzky v trvaní deviatich až 12 mesiacov.
„Iba tak sa môže stihnúť jeho uvedenie do prevádzky pred ukončením prevádzky jedného z vrtuľníkov Mi-171 v auguste 2023 a existuje možnosť zachovania kontinuity vykonávaných činností,“ uviedlo.
ÚVO sem, ÚVO tam, já to aj tak udělám!
To, že u nás netrápilo ani pána Hegera ani pani prezidentku, že v čase nákupu bol už Roman Mikulec spolu s ostatnými členmi vlády odvolaný, ani to, že nákup za 13 miliónov eur sa spravil z večera do rána, neznamená, že sa to zdalo v poriadku všetkým.
ÚVO nariadilo zákazku zrušiť. Čo urobil pán Mikulec z „protikorupčnej vlády slušných ľudí?“ Vrtuľník kúpil.
Súd
Na hanbu sveta, rezort zažalovala americká firma. Konkrétne spoločnosť Bell Textron, ako uviedla televízia Markíza.
Okresný súd Malacky rozhodol, že má ministerstvo zákaz helikoptéru akokoľvek používať, kým nerozhodne o platnosti zmluvy.
Bude sa zodpovedať?
Tak si to zopakujme. Odvolaný člen vlády, bez verejnej súťaže kúpi za 13 miliónov eur z peňazí všetkých daňových poplatníkov, vrtuľník. „Lebo sme vo vojne.“ Napriek tomu, že mu Úrad pre verejné obstarávanie tento nákup neschváli, naopak zakáže. Vec skončí na súde vďaka americkej firme. Vrtuľník tak nemôžeme používať. Nuž, ako sa hovorí v tej Amerike:„Good job Roman, good job!“
Pán Heger, pani prezidentka, všetko v poriadku? Nie je čas na skutky? Popri rečiach o demokracii, právnom štáte a protikorupčnej vláde, mafii a tak ďalej…?
Zdroj: TV Markíza
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
V prípade Mikulcovho vrtuľníka rozhodol súd. MV SR ho používať nemôže, stálo nás to 13 miliónov!
V prípade Mikulcovho vrtuľníka rozhodol súd. MV SR ho používať nemôže, stálo nás to 13 miliónov!
V prípade Mikulcovho vrtuľníka rozhodol súd. MV SR ho používať nemôže, stálo nás to 13 miliónov!