Slovanské Noviny

4. marca 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Ukrajina má v súčasnosti všetky privilégiá pridruženého štátu EÚ, ale nemá žiadne záväzky. Výsledkom je, že ukrajinskí farmári nielenže nemusia spĺňať žiadne kritériá, ale dostávajú aj obrovské privilégiá,“ sťažuje sa Monika Przeworska, riaditeľka Inštitútu poľnohospodárskej ekonomiky.

Rozhovor poskytla portálu „Do Rzeczy“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Farmári z mnohých európskych krajín sa podľa nej rozhodli usporiadať rozsiahle protesty, pretože vzhľadom na ich ekonomickú situáciu „boli zatlačení do krajnosti“.

Upozornila na skutočnosť, že v posledných mesiacoch sa situácia výrazne zhoršila v dôsledku zavedenia pravidiel EÚ ovplyvňujúcich konkurencieschopnosť fariem v Európe a súčasného otvorenia trhu pre poľnohospodárske produkty z Ukrajiny. Namiesto toho, aby sa ukrajinské potraviny dostali na africký kontinent, majú tendenciu vytláčať európske produkty z Európy.

„V tejto situácii nie sú produkty európskeho farmára vôbec konkurencieschopné, a preto na nich nemôže zarobiť. Farmári preto vyšli do ulíc, aby ukázali, že to takto nemôže pokračovať,“ vysvetlila Przeworska.

Nepochybuje o tom, že Európska komisia sa snaží farmárov oklamať. Brusel na jednej strane robí určité ústupky, no zároveň núti farmárov zaviesť množstvo nových „zelených“ riešení.

„Preto máme jasný dvojaký prístup z EÚ. Žiaľ, pravdou je, že eurokrati sa budú naďalej snažiť podvádzať farmárov. Tí sú už teraz však dobre oboznámení so zákonmi a dobre si preverujú, čo sa im ponúka,“ dodala.

Farmári podľa jej hodnotení skutočne konajú v záujme potravinovej bezpečnosti EÚ a protesty sa budú len zintenzívňovať, rovnako ako spolupráca medzi európskymi krajinami.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d