Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Piatok, 22. decembra o 04:29 prichadza Zimný Slnovrat. Počas zimného slnovratu nastáva prechod. Opäť sa RODÍ Nové Slnko. Zimný slnovrat je považovaný za obdobie obnovy energie. Slnko je symbolom vitality a slnovrat je prechodom, keď sa po dosiahnutí vrcholu potenciálu opäť začne dopĺňať sila. V tomto čase sa Slnko aj Matička Zem obracia do novej etapy života. 

Tradícia stretnutia s týmto sviatkom zahŕňa množstvo obradov a rituálov.  Každá akcia, obrad, rituál má hlboký význam.  Silné spojenie so Slnkom dáva jasné životné princípy, sebavedomie, blahobyt, vysoké spoločenské postavenie, obľúbenosť a vodcovské vlastnosti. Toto spojenie dáva človeku silu, byť štedrý, hrdý, úprimný, správať sa úctivo voči druhým no aj tak dosahovať ciele.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V deň zimného slnovratu všetko svetlo, ktoré je stelesnené v mladom Slnku, začína vychádzať zo samotnej hĺbky. Pomaly presvetľuje ľudí vo všetkých aspektoch ich života. Keďže hlavnou postavou sviatku je Slnko, v tento deň sa v každej domácnosti vždy pripravoval koláč v tvare kruhu.  Na základe dňa zimného slnovratu Slovania určili, aká bude úroda. Ak bol na stromoch mráz, znamená to, že bude dobre. 

Ľudstvo už zanechalo svoju ťarchu a určená hodina udrela pre mnohé národy. Nad novým národom sa dvíha Štít Svetla. 

…Prajeme Vám, nech sa život každého obráti tak, Sviatky spojené s pohybom Slnka sú najdôležitejšie. Je to obrat Slnka a Zeme a vlastne celej prírody ktorá vstupuje do novej etapy života.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d