Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

14.11.2020

Štefan Harabin opakovane pouzkazuje na „rúškové“ mučenie a porušovanie ľudských práv a k svojmu odôvodneniu pripája rozsudok Mestského súdu v Prahe o zrušení mimoriadnych opatrení.

„Povinnosť nosenia rúšok je štátom organizované mučenie, ktoré zariadil Matovič. Minimálne od začiatku júna tohto roka tvrdím, že občania Slovenska nemajú ani len právnu povinnosť nosiť rúška, lebo je to evidentne mučenie v zmysle čl. 3 Štrasburského dohovoru o základných ľudských právach a slobodách. Túto povinnosť na Slovensku uložil iba Mikas, nie minister zdravotníctva. V Česku, s ktorým máme vzhľadom na spoločnú štátnosť aj skoro identickú právnu úpravu v tomto smere, to uložilo dokonca ministerstvo zdravotníctva a súd ju zrušil ako nezákonnú. Nemám k tomu ďalší komentár. Žiaľ zase som mal pravdu. Na umocnenie mojej pravdy pripájam i nemecké rozhodnutie. Netreba zabúdať, že Slovensko, Česko, ale i Nemecko sme v EÚ, kde platí pre všetkých spoločne CHARTA ZÁKLADNÝCH PRÁV EURÓPSKEJ ÚNIE.“

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Rozsudok: https://www.fulsoft.cz/33/rozsudek-mestskeho-soudu-v-praze-ke-zruseni-mimoradnych-opatreni-uniqueidgOkE4NvrWuMkmaNigtjQui_PGlt5PmYxAg_rzFJ8D5c/?ns=1605271604&fbclid=IwAR0hkrInt8fQJaIpXGo359ZpMr1jYWK8eqIcR-sE1SVZ-wodoTr71s0Bhyk

Vedenie mesta Düsseldorf zrušilo povinnosť nosiť rúška a to s okamžitou platnosťou. Súd v 600-tisícovom Düsseldorfe vyhovel v zrýchlenom konaní žalobe architekta Johannesa Engelhardta proti povinnosti nosenia rúška. Tá v Nemecku platí od 9. novembra. „Neverím na účinok rúšok. Veď sami virológovia už v marci tvrdili, že nič neprinášajú. Preto som išiel k súdu,“ citoval architekta Engelhardta nemecký denník Bild. Priniesol odôvodnenie súdu pod spisovou značkou 26 L 2226/20: Všeobecné rozhodnutie je príliš „neurčité“. Občanovi nie je jasné, kde a kedy sa na neho vzťahuje povinnosť nosenia rúška. Okrem toho majú sudcovia pochybnosti o regulácii vzdialenosti 5 metrov, pretože ide ďaleko za hranicu 1,5 metra voči súčasnému nariadeniu proti šíreniu koronavírusu. Tento verdikt súdu platil iba pre žalobcu. Takže Engelhardt mohol byť jediným občanom, ktorý bol v súčasnosti ušetrený nosiť rúško. Ale dopadlo to inak. „Sťažoval som sa a žalobu podal v zastúpení mnohých občanov, preto teraz očakávam, že mesto túto všeobecnú povinnosť nosiť rúško stiahne.“ doplnil 68-ročný architekt. Jochen Lober, právny zástupca Johannesa Engelhardta verí, že tým dávajú návod ďalším.„Tento rozsudok ma byť určitým signálom pre ostatné mestá a ukazuje, že si lokálni politici nemôžu robiť čo chcú.“ poznamenal Lober.

Skupina zažalovala starostu mesta Tulsa (USA) G.T. Bynuma a tamojšieho riaditeľa zdravotníckeho oddelenia Bruce Darta, nakoľko povinné nosenie rúšok v meste škodí zdravým ľuďom. Uviedol to Activist Post. Medzi túto skupinu patria majitelia podnikov a dvaja lekári, ktorí „žiadajú mesto, aby okamžite odvolalo nariadenie pre povinné nosenie rúšok, ktoré mestská rada schválila minulý mesiac.“ Dr. James Meehan, MD varoval, že nosenie rúšok má „známe riziká, ktoré sú dobre preštudované. ale sa o nich nehovorí.“ „Chodia za mnou pacienti s vyrážkami na tvári, plesňovými infekciami, bakteriálnymi infekciami. Od kolegov z celého sveta mám informácie poukazujúce na to, že bakteriálna pneumónia je na vzostupe. Prečo to tak je? Pretože neškolená verejnosť nosí opakovane nesterilné rúška. Tie rúška sú znečistené. Vyťahujú si ich z vreciek a nosia a pritom by mali byť sterilné.“ Dr. Meehan dodáva: „Nový výskum ukazuje, že látkové rúška môžu zvyšovať rozširovanie vírusu SARS-CoV-2 do prostredia, čo môže spôsobovať zvýšený prenos choroby.“ Na záver uvádza: „Vo februári a v marci sa nám hovorilo, aby sme rúška nenosili. Čo sa zmenilo? Veda sa nezmenila. Politika sa zmenila. Toto je o poslušnosti, nie o vede.

„Na webovej stránke OSHA sa uvádza, že zamestnávatelia by nemali zamestnancov nútiť pracovať v prostredí, s nižšou hladinovou kyslíka ako 19,5%,“ uviedol Clayton Clark, jeden zo žalobcov. Dodáva: „Povinné rúška spôsobujú, že kyslík klesá pod 19,5% do 10 sekúnd po nasadení, nechcem, aby moji zdraví zamestnanci ochoreli.“ Video: https://www.activistpost.com/2020/09/oklahoma-doctors-claim-masks-are-harmful-to-healthy-people-and-file-lawsuit-against-mandates.html?fbclid=IwAR1EMwT4ot1gOmCuG3sz9tLHMqzLAVHExmmjvUT7gTRE2AbUm7AbKQzvKfQ

zdroj: zem a vek

autor: Marcela Hoffmannová

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d