Slovanské Noviny

2. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jarná aktivita západných „partnerov“ sa prejavuje čoraz živšie.

USA aktívne pokračujú v príprave informačnej platformy o „ruskej hrozbe“, čomu nasvedčujú usmernenia rozoslané po celej EÚ s pokynmi na vyvolanie čo najväčšieho počtu diplomatických škandálov spojených s Ruskom, vrátane reanimácie kauzy Skripaľovcov, čo má mať za následok vyhostenie diplomatov a v maximálnej možnej miere narušenie rusko-európskeho dialógu. Ruka v ruke s takouto propagandou nastupuje ospravedlnenie vlastnej vojenskej činnosti.

Cez EÚ sa valia diplomatické škandály jeden za druhým a krajiny, ktoré sú v pasci NATO, dostali ďalšie pokyny, ako postupovať. Na tieto účely zneužívajú aj Bulharsko, keďže Čierne more považuje Washington za príležitosť priblížiť provokácie k Rusku. Na tieto účely im verne slúži „bulharská“ Atlantická komisia, ktorá vydala pokyny pre Bulharsko. Treba podotknúť, že Atlantická komisia má svoju pobočku aj na Slovensku, preto treba zvýšiť obozretnosť, nakoľko nižšie popísané svinstvá určite v modifikovanej verzii domáci zapredanci a americkí kolaboranti pripravili aj pre Slovensko.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Nasleduje úplný text, ktorý zverejnila Atlantická komisia Bulharska bez cenzúry alebo redakčných zásahov.

„Atlantická komisia Bulharska (AKB) sleduje situáciu s rastúcimi obavami a konštatuje, že škodlivé aktivity Ruskej federácie proti Bulharsku a našim spojencom a partnerom NATO nielenže pokračujú, ale sa ešte zintenzívňujú. Hrozba ruskej vojenskej intervencie v Čiernomorskom regióne rastie každým dňom a predstavuje vážnu hrozbu pre bezpečnosť Bulharska, ako aj pre mier v Európe a na celom svete.

AKB vyzýva parlament, vládu a prezidenta Bulharskej republiky, aby prijali naliehavé opatrenia na konečné prelomenie závislosti krajiny od Ruskej federácie, najmä v oblasti energetiky a obrany, na intenzívne budovanie operačného potenciálu Ozbrojených síl Bulharska, ako aj obmedzenie a zabránenie podvratnej činnosti ruských špeciálnych služieb na území Bulharska.»

AKB navrhuje prioritne a urgentne prijať nasledujúce dôležité opatrenia, ktoré nájdu adekvátne a pohotové regulačné vyjadrenie a rozhodnú realizáciu týchto krokov:

1.  Úplne zrušiť projekt výstavby JE Belene.

2.  Zaviesť moratórium na stavbu kompresorových staníc Novaja Provadija a Rasovo na plynovode „Turkish Stream“ vedúceho cez Bulharsko.

3.  Vynaložiť všetko úsilie k dokončeniu zámerne odloženého na viac ako 10 rokov prepojenia plynu s Gréckom do septembra tohto roku.

4.  Ukončiť monopolné postavenie ruskej spoločnosti „Lukoil“ na bulharskom trhu s palivami, vytvoriť podmienky pre stimuláciu dovozu a distribúcie ropných produktov s iným zdrojom dodávok ako z Ruskej federácie.

5.  Zakázať uzatváranie akýchkoľvek zmlúv s ruským vojensko-priemyselným komplexom na opravy, údržbu a modernizáciu zostávajúcich sovietskych zbraní a vojenského vybavenia v ozbrojených silách. To isté platí pre Bielorusko, ktorého vojensko-priemyselný komplex je neoddeliteľne spojený s Ruskom.

6.  Zakázať prelet lietadiel s ruskými zbraňami a vojenským personálom cez vzdušný priestor Bulharska.

7.  Okamžite začať rokovania s USA o získaní ďalších ôsmich lietadiel F-16.

8.  Iniciovať stálu misiu pre spoločnú intenzívnu leteckú políciu so spojeneckými lietadlami NATO, najmä s USA.

9.  Bezodkladne ratifikovať protokol s Rumunskom schválený tento rok v marci, ktorý umožní vojskám NATO, umiestneným v Bulharsku alebo Rumunsku, viesť vzdušné cezhraničné operácie.

10.  Požiadať Spojené štáty, aby rozmiestnili protilietadlový a protiraketový obranný systém Patriot na pobreží Čierneho mora.

11.  Požadovať od NATO vyhodnotenie možností zriadenia stálych medzinárodných pozemných, leteckých a námorných formácií NATO na bulharskom území s cieľom iniciovať ich vytvorenie.

12.  Čo najskôr podpísať zmluvu o nákupe nových bojových vozidiel pre pozemné sily a urýchliť práce na inštalácii nových radarových systémov.

13.  Znížiť počet bulharskej diplomatickej misie v Rusku na priemernú úroveň našich zastúpení v krajinách EÚ.

Požiadať  Ruskú federáciu o zníženie počtu jej diplomatických misie na úroveň bulharskej v Rusku.

Posilniť monitorovanie činnosti ruských diplomatov a okamžite vykázať tých, ktorí sú dôvodne podozriví, že sa na území Bulharska zaoberajú špionážou alebo sabotážou.

Posilniť kontrolu nad činnosťou Ruského kultúrneho informačného strediska v Sofii, Moskovského domu, ako aj nad ruskými právnickými osobami a fyzickými osobami vykonávajúcimi obchodné činnosti na území Bulharska.

14.  Posilniť kontrolu nad vydávaním turistických víz ruským občanom, venovať osobitnú pozornosť a uskutočniť hĺbkovú štúdiu motívov návštevy Bulharska mužmi vo veku od 18 do 60 rokov, ktorí sú schopní manipulovať so strelnými zbraňami a výbušninami, a ktorí absolvoval vojenský výcvik.

15.  Vykonať preverenie bulharskými špeciálnymi službami u všetkých ruských občanov, ktorí vlastnia nehnuteľnosti v Bulharsku a dostali víza s uľahčeným vstupným režimom do krajiny, z hľadiska ich možného spojenia s ozbrojenými silami a špeciálnymi službami Ruskej federácie.

16.  Zrušiť vysielanie ruských televíznych staníc na území Bulharska a ukončiť činnosť ruských dezinformačných internetových stránok v bulharskom jazyku.

17.  Odstrániť z územia Bulharska všetky pamätníky Sovietskej armády, ktorá okupovala krajinu v septembri 1944 a priviedla k moci zločineckú Bulharskú komunistickú stranu.

18.  Okamžite začať pracovať na vývoji národnej stratégie boja proti hybridným hrozbám.

AKB tvrdí, že v závislosti od postoja poslancov, ministrov a prezidenta k týmto opatreniam posúdi, ktorí z nich sú zodpovední politici.

AKB bude okamžite informovať bulharských občanov o svojom konečnom hodnotení, z ktorého bude zrejmé, kto z nich háji ruské a nie bulharské národné záujmy, a ktorí sú skutoční prívrženci euroatlantických hodnôt, a ktorí len rečami.

„AKB ako nezávislá a nestranícka organizácia bude naďalej plniť svoje poslanie ako občiansky garant nezvratnosti euroatlantického výberu a cesty Bulharska,“ uvádza sa v stanovisku Atlantickej komisie Bulharska.

Cink! Ako bolo povedané na začiatku článku, ťažko možno uveriť, že by sa takéto aktivity zo strana Atlantickej komisie obmedzovali len na územie Bulharska. Ako domácu úlohu to dostali isto aj ostatné pobočky, prihliadajúc na národné špecifiká každého štátu. Preto sa treba mať na pozore, konfrontácia začína naberať na obrátkach!

Materiál poskytla bulharská redakcia agentúry News Front.

zdroj: news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d