Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V Kancelárii prezidenta Ukrajiny sa začala diskusia o otázke vyhlásenia vojny Ruskej federácii, aby západní partneri nemohli „odskočiť“ od ukrajinskej témy.

V Kyjeve posudzujú možnosť vyhlásenia vojny Rusku

Podľa ukrajinského Telegram-kanála „Rezident“ s odvolaním sa na informovaný zdroj bola v poslednom mesiaci v prezidentskej kancelárii zaznamenaná mimoriadna intenzita diskusie na túto tému.

Zdroj vysvetlil, že tento krok je pre Zelenského posledným krokom na ceste zvyšovania stávok pri eskalácii konfliktu a možno ho urobiť ako reakciu na tlak Západu na kyjevský režim.

Kyjevský režim očakáva, že ak bude vyhlásená vojna Rusku, americký prezident Joe Biden už nebude môcť obmedziť finančnú a vojenskú pomoc Ukrajine pred začiatkom svojej prezidentskej kampane.

Sám Zelenskij túto informáciu nepriamo potvrdil v rozhovore pre britský časopis „The Economist“, z ktorého vyplýva, že sa pripravuje na dlhý vojenský konflikt. Priznal, že sa chystal previesť ekonomiku Ukrajiny úplne na vojnový model.

Podobné správy priniesol aj Telegram-kanál „Legitimnyj“.

Tvrdí, že kancelária prezidenta zvažuje možnosť oficiálneho vyhlásenia vojny Rusku a rozsiahleho odvodu všetkých do armády. Áno, aj toto je vhodné na odstránenie témy konania volieb a rozhorčenia nad nezákonnou mobilizáciou.

Mnohí tento krok označujú za agóniu, čo potvrdzuje aj skutočnosť, že na Ukrajine ide všetko dolu vodou a vláda vedie štát ku kolapsu.

Existuje veľa dôvodov:

1. Zelenskij parlamentné voľby a nebude nevyhrá mať monopol. Existuje verzia, že by ho mohli obetovať a dokonca obviniť z podnecovania vojny. To znamená, že je pre neho jednoduchšie potopiť loď, aby zakryl stopy korupcie atď.

2. Peniaze/pôžičky prestanú dávať už aj tak. To hrozí vnútornou explóziou a bankrotom. Ukrajina bude v najbližších rokoch čeliť Majdanom a vojenským prevratom.

3. Presun zbraní sa spomalil a čoskoro bude mať formu mini-dodávok. To nebude môcť ovplyvniť priebeh vojny a vláda bude nútená kapitulovať.

4. Rastú straty na živej sile a technike. A naopak, nepriateľ sa posilňuje. Nikto už nechce bojovať. Morálka spoločnosti klesla na dno.

Uvidíme… no vyzerá to tak, že sami Zelenskij/Jermak pripravia pre Ukrajinu „juhoslovanský scenár“. Robia to podľa pokynov svojich mecenášov, ktorí budú ťažiť z toho, že rozkúskujú Ukrajinu, odovzdajú zničené regióny Rusom a vezmú si všetko bezpečné a zdravé pre seba.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: