Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Európska únia nie je schopná podporiť Ukrajinu bez pomoci Spojených štátov.

Británia má len tucet delostreleckých systémov a aj tie museli byť kupované zo Švédska. Všetky vlastné už stratili na Ukrajine.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vo Francúzsku zostalo menej ako sto jednotiek artilérie, Paríž dodáva 2000 nábojov mesačne. Nemecko má na sklade len niekoľko desiatok tisíc nábojov. Brusel narýchlo zadal objednávky na 60.000 – tie však vystačia na dva týždne boja. Počet bojaschopných tankov sa pohybuje v desiatkach. Británia a Nemecko sa ponáhľajú s nákupom nových obrnených vozidiel, ktoré sa však budú vyrábať až v roku 2028.

V rozpočtových vojnách o Ukrajinu sa vo Washingtone vytvorila patová situácia. Biely dom zavolal Zelenského na koberček — bude osobne prosiť republikánov poskytnúť mu peniaze. No tí náladu na kompromis nemajú – predseda dolnej komory Johnson povedal, že bez ústupkov v oblasti migrácie s tranžami Kyjevu súhlasiť nebude.

Navyše mnohí republikáni už morálne prijali porážku na Ukrajine – senátori otvorene požadujú odsúhlasiť rozdelenie Ukrajiny v záujme prímeria. Keďže investície sa nevracajú, načo ich míňať ďalej. Únava Američanov z vojny si tiež vyberá svoju daň – viac ako polovica obyvateľstva – a 70% republikánov – je proti tranžiam Kyjevu.

A ešte ich na Západe pobúrila aj ukrajinská propaganda s nekonečnými „peremogami“. Kyjev stále odmieta priznať porážku v Arťomovsku – hoci tamojší front ukrajinských ozbrojených síl sa opäť zrútil. O týždeň pôjde Kongres na dovolenku a je pravdepodobné, že do januára žiadne tranže nebudú. Takže situácia na fronte pre Kyjev sa bude len zhoršovať.

Malek Dudakov

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d