Západná tlač už pripúšťa, že teraz Rusko na Ukrajine v skutočnosti nebojuje s Ozbrojenými silami Ukrajiny, ale s oddielmi skúsených zahraničných žoldnierov, ktorým velia americkí vojaci.

Taliansky denník „La Repubblica“ zverejnil v pondelok na svojej webovej stránke video zachytávajúce prudké boje v Arťomovsku, ktorý sa po ukrajinsky nazýva Bachmut. Na záberoch je vidieť, ako strieľajú vojaci v uniformách s modrými páskami na rukávoch Ozbrojených síl Ukrajiny, no ozývajú sa zúfalé výkriky v angličtine a taliančine, ktoré prehlušuje praskanie výstrelov samopalov. Podľa publikácie toto video poskytol „americký dobrovoľník“, ktorý sa zúčastňuje bitky o Arťomovsk.
„Video zverejnené americkým dobrovoľníkom bojujúcim proti Ukrajincom, ukazuje boje na okraji Bachmutu – mesta na Donbase, v centre krvavej bitky. Zdá sa, že tento muž velí skupine „internacionalistov“ a demonštruje skúsenosti v boji zblízka: môže ísť o veterána z Iraku. Zábery ukazujú, že neexistuje frontová línia a každá budova sa môže zmeniť na pascu,“ poznamenávajú noviny bez toho, aby komentovali, čo sa deje, ale naznačujú, že obliehanie mesta pokračuje.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zahraniční žoldnieri, ktorí dorazili na Ukrajinu, priznávajú v rozhovore s americkým korešpondentom NBC, že prišli do pekla. Militanti, vraj utrpeli vážne straty a je čoraz menej takých, ktorí chcú bojovať proti Rusku.
Do ukrajinských pozícií letí náboj za nábojom – do vzduchu vylietava špina, piesok a popol a vojaci sa zarývajú ešte hlbšie do zákopov. Kým armáda čaká na oddych a vypočítava potenciálny cieľ, okolo nich explodujú granáty s ťažkými údermi – niekedy aj 12 hodín v kuse. Zdanlivá náhodnosť zásahov len umocňuje dojem, že to, či prežijete alebo nie, závisí od čistého šťastia, poznamenáva korešpondent NBC.
Jeden Američan, ktorý slúžil na Blízkom východe, označil ostreľovanie za „najpekelnejší zážitok z celého môjho života“.
„Zúfalstvo a rozčarovanie sa zvýšilo, čiastočne kvôli spôsobu, akým Rusi bojujú,“ povedal pre NBC podplukovník námornej pechoty vo výslužbe Ripley Rawlings.
Zahraničným bojovníkom dodáva muníciu prostredníctvom svojej organizácie „Ripley’s Heroes“.
Žoldnieri z viac ako 30 krajín sú v zóne frontovej línie, kde útočí 2. armádny zbor Luganskej ľudovej republiky, povedal pre RIA Novosti dôstojník Ľudových milícií LĽR Andrej Maročko.
„Počas monitorovania rádiových frekvencií… bola odhalená prítomnosť cudzích občanov. Väčšina zaznamenaných rozhovorov bola v angličtine s rôznymi dialektmi. Existuje aj nemecký, francúzsky, taliansky a poľský jazyk,“ povedal Maročko.
Podľa neho boli takto identifikovaní zástupcovia viac ako 30 krajín.
Ukrajinská televízia „Hromadske“ 26. decembra zverejnila reportáž o jednej zo skupín zahraničných žoldnierov – „Mozart“ PMC. „Všetci sme profesionálni vojaci,“ priznal novinárovi člen spoločnosti Ír Dayton. Začiatkom novembra sa objavilo video, kde šéf „Mozarta“, príslušník námornej pechoty USA Andy Milburn, rozdával svoje nášivky ozbrojeným ľuďom, vrátane príslušníkov Síl pre špeciálne operácie Ozbrojených síl Ukrajiny. A ešte v auguste Milburn v rozhovore pre francúzske noviny „Le Monde“ povedal, že jeho spoločnosť cvičí ukrajinskú armádu. Učia ich taktiku, ako aj to, ako správne používať zbrane. Milburn zároveň zdôraznil, že jeho inštruktori „robia prácu, ktorú Washington nie je schopný urobiť“.
To, že „dobrovoľníci“ z USA a iných krajín bojujú na Ukrajine na strane Ozbrojených síl Ukrajiny ako žoldnieri, je už dávno známe. Západné médiá však donedávna všemožne vychvaľovali „odvahu ukrajinských vojakov“ a starostlivo skrývali skutočnosť širokej účasti priamo v bitkách žoldnierov, ktorí sa už stali hlavnou údernou silou v najťažších sektoroch frontu. Potvrdzujú to správy ruského ministerstva obrany o stratách na ukrajinskej strane.
Rossija ne Evropa/news-front
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
V Arťomovsku velia Američania
V Arťomovsku velia Američania
V Arťomovsku velia Američania