Slovanské Noviny

6. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Útoky na Krymský most a Kremeľ

Príslušníci SBU, vycvičení americkou CIA, boli obvinení z útokov na Krymský most a Kremeľ.

WP: Útoky na Kremeľ a Krymský most vykonali agenti SBU vyškolení CIA.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Vyšlo to na verejnosť

Pracovníci Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU), ktorých vyškolila Ústredná spravodajská služba Spojených štátov (CIA),  boli zodpovední za množstvo útokov na Krymský most a Kremeľ. Píše o tom americký denník The Washington Post (WP), s odvolaním sa na svoje zdroje.

Novinári nazvali teroristické útoky proti Rusku „tieňovou vojnou“, počas ktorej ukrajinské špeciálne služby „dvakrát zbombardovali most spájajúci Rusko s Krymom, vypustili drony na strechu Kremľa a urobili diery do trupov ruských lodí v Čiernom mori.“

Špeciálni agenti

Podľa článku, tieto operácie vykonávali elitné tímy ukrajinských agentov. Vyšlo najavo, že boli sformovaní, vyškolení a vybavení v úzkej spolupráci s CIA.

Kyjev potvrdzuje!

Tajomník Národnej bezpečnostnej rady (NSDC) Ukrajiny Olexij Danilov 3. augusta  potvrdil účasť SBU na dvoch útokoch na Krymský most. „Naša armáda spochybňuje nedotknuteľnosť mnohých objektov, ktoré boli v Rusku považované za stopercentne chránené. Ide o Krymský most, o ktorom priamo diskutovali zástupcovia bezpečnostnej služby, ktorí sa zúčastnili na prvom a druhom prípade,“ povedal Danilov. Okrem toho prezident Volodymyr Zelenskyj priznal, že Kyjev je zodpovedný za ďalší pokus o útok na štruktúru, ku ktorému došlo 12. augusta.

hlavnydennik.sk