Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

11.októbra Kielský inštitút pre svetovú ekonomiku „Ukraine Support Tracker“ prišiel s titulkom „USA výrazne rozširuje podporu, Európa zaostáva“ a informoval, že USA v posledných týždňoch opäť výrazne rozšírili svoje prísľuby podpory Ukrajine.

Európske krajiny na druhej strane zložili len niekoľko nových prísľubov. Navyše pomoc, ktorú ohlásili krajiny EÚ, sa na Ukrajinu dostáva len pomaly. Toto sú výsledky najnovšej aktualizácie nástroja Ukraine Support Tracker. Analýza ťažkých zbraní bola v tomto vydaní značne rozšírená.

V období, ktoré teraz navyše pokrýva Ukrajinská podpora sledovania (4. august až 3. október), USA prisľúbili nové záväzky vo výške takmer 12 miliárd eur, čím sa celková suma vo vojenskej, finančnej a humanitárnej pomoci zvýšila na niečo vyše 52 miliárd eur . 

Krajiny a inštitúcie  rozšírili svoje záväzky za rovnaké obdobie len o približne 1,4 miliardy eur a teraz spoločne dosahujú niečo vyše 29 miliárd eur.

Tých 52 miliárd USD sú výdavky od 22. januára 2022 do 3. októbra 2022, približne 8,3 mesiaca alebo 6,25 miliardy USD mesačne; takže

až doteraz vláda USA minula okolo 60 miliárd USD vo svojej vojne proti Rusku, ktorú vedú ukrajinské jednotky na bojiskách Ukrajiny, ktorá susedí s Ruskom. 

Cenou pre vládu USA by bolo umožnenie umiestniť svoje rakety na ukrajinskú ruskú hranicu približne 300 míľ od Moskvy , aby bleskovo jadrové velenie zničilo hlavné ruské velenie pri prvom údere jadrového útoku , takže Rusko bude mať len okolo päť minút na vypustenie svojich odvetných zbraní (čo je prakticky nemožné).

Vojnu zaplatia ľudia cez infláciu

Americkí výrobcovia zbraní z toho tiež enormne profitujú, rovnako ako ďalšie americké medzinárodné korporácie, ako sú ExxonMobil a Cargill . Na rozdiel od toho spotrebitelia v USA trpia výrazne zvýšenou infláciou.

Európu to ničí (obrovská inflácia atď.), a tak tamojšia verejnosť demonštruje proti tejto vojne, ale vojna na Ukrajine vôbec nebola faktorom určujúcim, ako Američania hlasovali v strednodobých voľbách do Kongresu 8. novembra — bola to pre nich neexistujúca priorita: len 2 % voličov uviedlo, že sa o „zahraničnopolitické“ záležitosti vôbec zaujímajú .

Je to perfektný elektorát na kontrolu vojensko-priemyselného komplexu, medzinárodných korporácií atď.: ani ich to nezaujíma, vôbec, dokonale manipulovateľné miliardármi a ich médiami, aby mohli voliť miliardárov,  kandidátov oboch strán – a kandidáti oboch strán podporili (a hlasovali zaň v Kongrese) tieto federálne výdavky vo výške 60 miliárd USD; sú ako pár dvojčiat, ktoré majú rovnaký mozog a sú spojené v hlave, ale oveľa dlhšie trvajúce .

Eric Zeusse

O autorovi: Nová kniha investigatívneho historika Erica Zuessea, AMERICKÁ RÍŠA ZLA : Hitlerovo posmrtné víťazstvo a prečo sa spoločenské vedy potrebujú zmeniť , je o tom, ako Amerika ovládla svet po druhej svetovej vojne, aby ho zotročila miliardárom z USA a spojencov. Ich kartely získavajú svetové bohatstvo kontrolou nielen svojich „spravodajských“ médií, ale aj spoločenských „ved“ – oklamaním verejnosti.

Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Duran .

​Распределение мировых оборонных расходов по странам (данные за 2015 год) sipri.org - Американцы увеличили расходы на оборону | Военно-исторический портал Warspot.ru

Obr. Podiel výdavkou na svetovom zbrojení (2015). Zdroj: Sipri.org

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: