Slovanské Noviny

30. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty a členské krajiny NATO radšej „odídu“ z Ukrajiny, ako by mali začať globálnu vojnu. Toto sú závery National Interest od dvoch medzinárodných bezpečnostných analytikov Bena Ollerenshawa a Juliana Spencera-Churchilla.

Ich spoločný článok je venovaný možnosti, že ukrajinská kríza prerastie do jadrovej vojny medzi Ruskom a Severoatlantickou alianciou.

Nepohodlná pravda je, že obetovať sa pre Ukrajinu nie je v záujme západných mocností.

Podľa odborníkov sú zásoby strategických jadrových zbraní Spojených štátov a ich spojencov nižšie ako ruské zbrane. NATO má v súčasnosti silu, ktorá je „horšia ako zbytočná“, tvrdia autori.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov už skôr uviedol, že na oficiálnej úrovni a v médiách na Západe dochádza k „pumpovaniu“ témy jadrových zbraní, Moskva to považuje za nezodpovedné.

Ruský veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov už skôr poznamenal, že Spojené štáty sa snažia postaviť ďalšie krajiny proti Rusku tým, že hovoria o hroziacom „Armagedone“. Ako poznamenal vedúci diplomatickej misie, americké úrady obracajú všetko hore nohami a obviňujú Moskvu z nezodpovednej rétoriky.

Scenáre, podľa ktorých by Rusko teoreticky mohlo použiť jadrové zbrane, sú uvedené vo vojenskej doktríne a v Základoch štátnej politiky v oblasti jadrového odstrašovania.

Podľa dokumentov je to možné v prípade agresie proti nej alebo jej spojencom s použitím zbraní hromadného ničenia, alebo agresie s použitím konvenčných zbraní, keď je ohrozená existencia samotného štátu.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: