Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

Biely dom v piatok oznámil, že pošle na Ukrajinu rakety dlhého doletu schopné zasiahnuť takmer 100 míľ na ruské územie, čo je doteraz jedna z najvýznamnejších eskalácií zapojenia USA do vojny s Ruskom.

V súlade s washingtonskou tradíciou „vyhadzovania správ z piatkového popoludnia“ bolo oznámenie načasované tak, aby prilákalo čo najmenej pozornosti verejnosti.

Poddajné americké médiá podporili cieľ Bidenovej administratívy zabrániť americkej verejnosti pochopiť dôsledky tohto konania. O tejto masívnej eskalácii vojny proti Rusku sa v médiách prakticky neinformovalo. Nebola uvedená na titulných stránkach New York Times, Wall Street Journal alebo Washington Post a nebola o nej informovaná ani vo večerných televíznych spravodajských reláciách.

Zbraňový systém, známy ako zo zeme odpaľovaná bomba s malým priemerom, je raketovo odpaľovaná manévrovateľná kĺzavá bomba s dvojnásobným dosahom rakiet HIMARS, ktoré už Washington poskytol.

Oznámenie znamená odmietnutie Bidenovho sľubu z mája, že „nepodporujeme ani neumožňujeme Ukrajine udrieť za jej hranicami“ a jeho vyhlásenie, že „nepošleme na Ukrajinu raketové systémy, ktoré zaútočia na Rusko“.

Oznámenie je posledným z búrkovej eskalácie zapojenia USA do vojny za posledný týždeň. 26. januára Biely dom vyhlásil, že pošle 31 hlavných bojových tankov Abrams na Ukrajinu ako súčasť koalície krajín NATO, ktorá v prvej „vlne“ pošle viac ako 120 hlavných bojových tankov.

Sotva bolo toto oznámenie urobené, Biely dom odhalil, že sa diskutuje o vyslaní stíhačiek F-16 na Ukrajinu, na pozadí požiadaviek demokratických a republikánskych politikov a dominantných častí amerických médií o vyslanie lietadla.

Očakávané oznámenie nových zbraní dlhého doletu prichádza v čase, keď tlačové správy naznačujú, že Bidenova administratíva otvorene diskutuje o ukrajinskom útoku na prevažne rusky hovoriaci polostrov Krym, ktorý si Rusko od roku 2014 nárokuje ako svoje územie.

Zatiaľ čo Bidenova administratíva podporila Krymskú platformu Zelenského vlády už v roku 2021 , čo znamená „znovudobytie Krymu“, od invázie Ruska na Ukrajinu Washington zmiernil svoju výslovnú podporu oficiálneho vojnového cieľa Zelenského vlády, aby skrývať masívne eskalačný charakter svojho zapojenia sa do vojny.

Teraz však New York Times uvádza, že „(T)Bidenova administratíva konečne začína pripúšťať, že Kyjev môže potrebovať silu na zasiahnutie ruskej svätyne, aj keď takýto krok zvyšuje riziko eskalácie.

The Times píše, že „Bidenova administratíva zvažuje jeden z jej najodvážnejších krokov, ktorý by pomohol Ukrajine zaútočiť na polostrov“.

V článku pre think-tankový magazín Foreign Affairs s názvom „Čo Ukrajina potrebuje na oslobodenie Krymu“ podplukovník armády Spojených štátov Alexander Vindman vyhlásil: „Washington by mal Ukrajine poskytnúť zbrane a pomoc, ktorú potrebuje na rýchle a rozhodné víťazstvo“. Vindman je bývalý riaditeľ pre európske záležitosti v Rade národnej bezpečnosti USA. Vindman v článku vysvetlil, ako bude pokračovať ukrajinská ofenzíva proti Krymu podporovaná NATO:

Prvým krokom by bolo zadržanie ruských síl v Chersonskej a Luhanskej oblasti a v severnej časti Donecka. Ďalej Ukrajina oslobodí zvyšok provincie Záporoží a pretlačí sa cez južný Doneck, aby sa dostala k Azovskému moru, čím by prerušila ruský pozemný most na Ukrajinu.

Ukrajinské sily by tiež potrebovali zničiť most Kerčského prielivu, ktorý spája Rusko s Krymským polostrovom a umožňuje Moskve zásobovať svoje jednotky cestnou a železničnou dopravou.

Čo však nikto z plánovačov tejto ofenzívy nepripúšťa, je, že jej realizácia si vyžiada masívne rozšírenie zapojenia NATO do vojny, vrátane nielen rozmiestnenia pokročilých zbraňových systémov, ale aj priameho nasadenia jednotiek NATO.

Minulý týždeň WSWS pri vysvetľovaní nasadenia tankov M1 Abrams na Ukrajine načrtol , ako by sa takýto scenár mohol vyvinúť:

Význam Bidenovho oznámenia spočíva menej v dopade tankov na bojisko ako v dôsledkoch ich nasadenia. Nádrže Abrams poháňané turbínou si budú vyžadovať masívnu logistickú sieť na Ukrajine, ktorá bude zahŕňať veľké množstvo špecializovaných amerických dodávateľov. Útoky na tieto zásobovacie siete a americký personál obsluhujúci tanky sa potom použijú na tlak na zavedenie „bezletovej zóny“ a rozmiestnenie jednotiek USA a NATO na Ukrajine.

Len týždeň po napísaní týchto slov sa už uskutočňujú počiatočné fázy tohto scenára.

V piatok Politico informovalo, že „skupina bývalých vojenských dôstojníkov a súkromných darcov zhromažďuje peniaze na vyslanie západných mechanikov do blízkosti ukrajinských frontových línií, kde budú opravovať bojom poškodené darované zbrane a vozidlá, ktoré zaplavili krajinu“.

Správa pokračovala: „Plánom je nájsť 100 až 200 skúsených dodávateľov, ktorí by cestovali na Ukrajinu a spojili sa s malými jednotkami v blízkosti frontových línií. V rámci projektu s názvom Trident Support by títo dodávatelia zase učili ukrajinských vojakov, ako opraviť svoje vybavenie za chodu.

Tvrdenie, že túto iniciatívu vedú „dôchodcovia“ je len podvodným predstieraním, ktoré dištancuje Bidenovu administratívu od tohto nasadenia. Aj keď nasadenie dodávateľov môže byť „dobrovoľné“, ohrozenie bezpečnosti stoviek amerických zamestnancov na frontových líniách, ktoré udržiavajú americké vozidlá, by mohlo poslúžiť rovnako dobre ako zámienka na eskaláciu vojny v USA.

Andre Damon

Pôvodný zdroj tohto článku je wsws

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: