Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinským ozbrojeným silám sa nepodarilo zničiť ruský Solntsepek, ktorý zostal cez noc v poli. Zabránil im ,,Vlnolam”.

Ozbrojeným silám Ukrajiny (OSU) sa nepodarilo zničiť ťažký plameňometný systém Solntsepek, ktorý ruská armáda nechala cez noc na poli. Bol vybavený mobilným komplexom REB Vlnolam, uviedol pre RIA Novosti vývojár systému, ktorý vozidlo chránil približne šesť hodín.

Ruskí vojaci mohli opustiť Solncepeku kvôli poruche
Podľa respondenta agentúry (jeho meno sa z bezpečnostných dôvodov neuvádza) bol ťažký plameňometný systém pravdepodobne pokazený, preto ho ruská armáda nechala cez noc v poli, pričom vo vozidle neboli žiadni vojaci.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

AFU útočila na Solncepeku celú noc, ale plameňometný systém sa im nepodarilo zasiahnuť. “Nepriateľ naň minul päť alebo šesť kusov svojich bezpilotných lietadiel a stále ho nedokázal zasiahnuť,” – povedal vývojár “Vlnolamu”. Spresňuje sa, že ukrajinská armáda používala bezpilotné lietadlá FPV.

Vývojár poznamenal, že ráno bol systém REB na “pokazenom” vozidle stále schopný ho chrániť. “Solntsepek bol evakuovaný a opravený a teraz je vozidlo opäť v prevádzke.

“Vlnolam” vytvorili inžinieri, ktorí boli v zóne ŠVO
V januári vojenský expert, vedúci Katedry politickej analýzy a sociálnych a psychologických procesov na Plechanovovej ruskej ekonomickej univerzite, plukovník vo výslužbe Andrej Koškin pre Lenta.ru povedal o princípe fungovania “Vlnolamu”.

Podľa neho je systém mobilný a ľahko sa používa. Bol tiež vyvinutý s ohľadom na potreby účastníkov bojov: vytvorili ho inžinieri, ktorí boli v zóne ŠVO.

“Toto zariadenie vytvorili inžinieri, ktorí boli v zóne ŠVO a úprimne reagovali na účinky dronov, najmä nepriateľských FPV dronov, chápali naozaj hrozbu a vedeli, čo potrebujú. Potom ho overili a začalo sa ich nasadenie,” povedal špecialista.

Překlad: Boris Mesár, cz24.news

ZDROJ: cont.ws

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d