Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zdá sa, že ide o prípad malého zabezpečenia toľko predpokladaného účinku. Debaty, hádky, sem-tam o zásobovaní Ukrajiny tankami zo západných arzenálov potvrdili jednu vec: ide o neustále sa rozširujúcu vojnu medzi Západom proti Rusku s Ukrajinou, ktorá je experimentálnym zástupcom presvedčeným, že zvíťazí. Snahy o obmedzenie prehlbujúceho sa konfliktu sú naďalej vnímané ako prepeličné nálady appeaserov, rozkolísaných ľudí, ktorí považujú demokraciu za niečo menej než milé.

Doteraz boli sľúbené dodávky amerických M1A2 Abrams, nemeckého Leoparda 2 a britského Challengeru. Iní sa zmienili o tom, že robia to isté – vrátane Francúzska, pokiaľ ide o jeho tanky Leclerc –, ale nedočkavosť zapĺňa rady a logistika urobí z poskytovania takýchto zbraní dlhú záležitosť. Bude potrebné vydať licencie na opätovný vývoz, najmä pokiaľ ide o Leopard 2; bude potrebné vykonať aj výcvik ukrajinských posádok tankov.

Celkovo vzaté, obraz nie je taký ružový, ako si Kyjevčania myslia, a to aj napriek sebavedomému hodnoteniu námestníka ukrajinského ministra zahraničných vecí Andrija Melnyka , že obranné sily jeho krajiny budú mať do troch mesiacov prístup k „najmenej stovke tankov“.

Americké tanky sú z väčšej časti stále uzemnené vo svojej krajine pôvodu, pričom ich nasadenie môže byť oneskorené o mesiace, ak nie roky. Zástupkyňa hovorkyne Pentagonu Sabrina Singhová úprimne priznala , že: „Tieto tanky jednoducho nemáme k dispozícii v nadbytočných zásobách v USA, a preto prevoz týchto M1A2 Abrams na Ukrajinu potrvá mesiace.

Malo by sa tiež pamätať na to, že Singh začiatkom tohto mesiaca vyjadril názor ministerstva, že tank je sotva vhodný pre potreby Ukrajiny, vzhľadom na to, ako jeho prúdový turbínový motor potrebuje prúdové palivo JP-8, na rozdiel od dieselového motora používaného kolegami Leopard a Challenger.

Motor je tiež dosť náročný na údržbu pre posádky, takže je náchylný na prasknutie v prípade chyby. Nemenej autorita ako tlačový tajomník Pentagonu, brigádny generál amerického letectva Pat Ryder, priznal, že M-1 „je komplexný zbraňový systém, ktorý je náročný na údržbu, ako sme o tom hovorili. To bola pravda včera; dnes je to pravda; v budúcnosti to bude pravda.“

Existuje aj nevybavené objednávky na tank. Zariadenie v Lime v Ohiu, prevádzkované spoločnosťou General Dynamics, je jediným zariadením, ktoré montuje Abrams. Dokáže vyrobiť iba 12 tankov za mesiac a musí splniť objednávky na dodávku 250 tankov A2 pre Poľsko od roku 2025, aby nahradili rovnaký počet tankov T-72 zo sovietskej éry, ktoré Varšava dodala Kyjevu minulý rok.

Taiwan si v roku 2019 objednal aj 108 tankov M1A2. Dokonca aj uvedenie do práce na 31 jednotkách, ktoré Bidenova administratíva sľúbila Ukrajine, vyzerá byť ambiciózne.

Hádky o zásobovanie Ukrajiny tankami boli občas prudkou záležitosťou. To nie je prekvapujúce. Európske štáty majú svoje vlastné špecifické čítania, akokoľvek temné alebo opatrné, o tom, ako pristupovať k otázke zásobovania. Magické číslo, ktoré Kyjev hľadá, je 300. Po počiatočnom odpore nemecký kancelár Olaf Scholz ustúpil svojim kolegom, obaja vo svojej koalícii mimo, aby poslali rotu tankov Leopard 2 a umožnili krajinám s rovnakými tankami vo svojich inventároch zásobovať ich do Kyjeva.

Štrnásť dní agresívneho klábosenia na mnohých miestach, vrátane leteckej základne Ramstein, tlačenice do tela a dýchania na rôzne krky, prinieslo zmenu mysle a treba povedať aj slabú vôľu zo strany kancelárky.

Nie je možné si predstaviť, ako bude poskytovanie takýchto zbraní proti väčšiemu nepriateľovi bez zjavných známok kapitulácie a odhodlanému pokračovať v boji v poli, akokoľvek hlúpy a chorľavý, „gamechanger“. Toto slovo by malo byť vyradené z akejkoľvek dôveryhodnej analýzy, ale vidíme, že sa opakovane používa v bulvárnej istote o konečnom víťazstve.

Je tu Ed Arnold z Royal United Services Institute, ktorý je presvedčený, že tento presun tanku „prinesie skutočný rozdiel“. Ale aj Arnold pripája niekoľko upozornení, pričom poznamenáva , že veľa bude závisieť od toho, ako ich Ukrajina využije.

„Dajú ich rovno do boja hneď, ako budú k dispozícii? Alebo ich integrujú do väčších formácií, trénujú a nacvičujú tieto väčšie formácie a strávia trochu viac času ich integráciou do spôsobu, akým bojujú, aby ich potom potenciálne použili v lete?

Nech je odpoveď na takéto otázky akákoľvek, toto je vojna, ktorá neprinesie žiadnych víťazov a zaručene sa bude z víťazstva vysmievať. A jedinou krutou realitou, okrem zbytočného zabudnutia prostredníctvom imbecilného nesprávneho úsudku, je prinútiť bojujúce strany k rokovaciemu stolu, aby dosiahli dohodu, ktorá určite spôsobí zúfalstvo a zároveň úľavu. Môže, akokoľvek nechutne sa to zdá, vyžadovať, aby sa Ukrajina vzdala časti zdevastovanej zeme na východe. Nemysliteľné bude treba zabaviť.

Dr. Binoy Kampmark

O autorovi: Dr. Binoy Kampmark bol štipendistom Commonwealthu na Selwyn College v Cambridge. V súčasnosti prednáša na Univerzite RMIT. Je pravidelným prispievateľom do globálneho výskumu a ázijsko-pacifického výskumu.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: