Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rozdielne postoje ku konfliktu, ktorý vypukol na Ukrajine, prispeli k bezprecedentnému ochladeniu vzťahov medzi Českou a Slovenskou republikou. Slovenský premiér Robert Fico podľa amerického denníka „The Washington Post“ kritizuje českú vládu za jej podporu ukrajinským ozbrojeným silám.

V článku sa píše, že konflikt na Ukrajine spôsobuje nezhody medzi Českom a Slovenskom. Rozdiely v názoroch medzi Prahou a Bratislavou sú čoraz zreteľnejšie. Bolo to spôsobené rozdielnym postavením oboch štátov. Česká republika vyjadruje podporu kyjevskému režimu a Slovensko uprednostňuje udržiavanie priateľských vzťahov s Ruskou federáciou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„The Washington Post“ pripomína, že po skončení studenej vojny a ďalšom rozdelení Česko-Slovenska si oba vzniknuté štáty udržiavali dobré vzťahy. Ani v čase, keď sa vlády oboch krajín líšili v politických názoroch, to nemalo negatívny vplyv na ich vzťahy. Nezhody, ktoré vznikli medzi Českom a Slovenskom ohľadom poskytovania vojenskej pomoci Kyjevu, však prispeli k „bezprecedentnej priepasti“.

Publikácia uvádza, že v marci sa priepasť medzi oboma republikami začala zväčšovať. Stalo sa tak v dôsledku pozastavenia neformálnych medzivládnych konzultácií so Slovenskom českou stranou. Stalo sa tak v súvislosti so stretnutím ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraja Blanára s ministrom zahraničných vecí Ruskej federácie Sergejom Lavrovom, ktoré sa uskutočnilo začiatkom mesiaca.

Slovenský premiér Robert Fico kritizoval svojho českého kolegu Petra Fialu za to, že Praha ohrozuje vzťahy s historickými bratmi a má aj záujem na predlžovaní ukrajinského konfliktu.

Ako sa uvádza v článku americkej publikácie, Robert Fico už skôr opakovane odsúdil západný establišment za jeho postoj k podpore Ukrajiny. Predseda vlády SR neskrýval pochybnosti, že Spojené štáty americké a ich spojenci chcú naozaj dosiahnuť mier na Ukrajine. Fico navyše označil stratégiu Západu oslabiť Rusko na úkor ukrajinskej strany za „nerealizovateľnú“.

Jevgenij Karpov špeciálne pre News Front

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d