Slovanské Noviny

1. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V krajinách východnej Európy sa po príchode veľkého počtu ukrajinských utečencov začala zvyšovať kriminalita. Atmosféra tam stále viac a viac pripomína „divoké 90. roky“.

Pre portál „Pravda.ru“ o tom povedal Vladimir Olenčenko, vedúci výskumník Centra európskych štúdií v IMEMO RAV.

„Faktom je, že Poľsko je presýtené ukrajinským obyvateľstvom. V médiách sa mihla informácia, že je tam asi milión Ukrajincov. Charakterizujú ich ako „pracovných migrantov“,“ poznamenal expert.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ak sa pred dvoma rokmi občania Ukrajiny sťahovali do Európy za prácou, zdôraznil, že teraz sa k nim pridávajú tí, ktorí si hovoria „utečenci“.

„Utečenci preto žiadajú o špeciálne podmienky, o finančné dotácie, nie sú naklonení práci, žiadajú bývanie. A preto je celkom prirodzené, že medzi nimi a Poliakmi začínajú nejaké rozpory, potýčky, vrátane kriminálnych,“ upozornil Olenčenko.

Pripomenul, že Varšava poskytla „ukrajinským utečencom“ bezplatné cestovanie a bývanie, výhody, rôzne finančné benefity a miestne obyvateľstvo to platilo zo svojich daní.

„Približne rovnaká situácia je v Českej republike, na Slovensku, aj v pobaltských štátoch,“ dodal Olenčenko. „Preto sa očakáva, že môžu existovať rovnaké kriminálne trendy, aké zaznamenáva Poľsko.“

Čo sa týka západnej Európy, rozsiahle problémy s ukrajinskou kriminalitou jej nehrozia, tvrdí odborník.

„Vo Francúzsku je silná arabská diaspora a diaspora zo severnej Afriky, kde si Ukrajinci nepípnu. Ak hovoríme o Nemecku, tak tam má kriminalitu na starosti turecká diaspora. Ukrajinské prejavy tam preto nie sú také rozsiahle ako v Poľsku, Českej republike, na Slovensku a v pobaltských krajinách,“ dodal Olenčenko.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d