Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ich cieľom bolo vytypovať v Zelenského ochranke ľudí, ktorí by vodcu režimu v Kyjeve najprv zajali ako rukojemníka a neskôr ho zabili. Zadržaní plukovníci Správy štátnej bezpečnosti (UDO) boli súčasťou siete agentov FSB a odovzdávali Rusku tajné informácie, dodala SBU. Volodymyr Zelenskyj šéfa UDO odvolal z funkcie.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal vo štvrtok šéfa Správy štátnej bezpečnosti (UDO) Serhija Ruda. Informuje o tom TASR s odvolaním na agentúru Reuters.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ukrajinská UDO má na starosti ochranu najvyšších ústavných činiteľov. Dôvod odvolania Ruda ani meno jeho nástupcu neboli známe. Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) v utorok oznámila, že zadržala dvoch plukovníkov UDO, ktorí spolupracovali s ruskou Federálnou bezpečnostnou službou (FSB) pri príprave atentátu na Zelenského a ďalších vysokopostavených ukrajinských predstaviteľov.

SBU uviedla, že atentáty mali byť „darčekom“ pre ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý zložil v utorok prezidentský sľub a ujal sa svojho piateho funkčného obdobia na čele Ruskej federácie. Priblížila, že sieť agentov FSB bola poverená nájdením osôb blízkym prezidentskej stráži, ktoré by Zelenského zajali ako rukojemníka a neskôr ho zabili.

Zadržaní plukovníci UDO boli súčasťou siete agentov FSB a odovzdávali Rusku tajné informácie, dodala SBU. Nebolo známe, v akej fáze sa ukrajinskej bezpečnostnej službe podarilo plány odhaliť. Moskva sa k obvineniu nevyjadrila.

Zelenskyj vlani uviedol, že ukrajinské služby zmarili najmenej päť ruských pokusov o jeho zavraždenie. SBU informovala, že špionážna sieť FSB plánovala zabiť aj šéfa SBU Vasyľa Maľuka a riaditeľa ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyryla Budanova.

Zdroj: pluska.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d