Slovanské Noviny

4. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinská armáda môže každú chvíľu skolabovať, upozorňuje penzionovaný dôstojník americkej armády a vojenský analytik Daniel Davis

Podplukovník vo výslužbe a americký veterán z Iraku a Afganistanu Daniel Davis avizuje, že ukrajinská armáda je tesne pred kolapsom.

Slabá organizácia Ozbrojených síl Ukrajiny by mohla „každú chvíľu“ viesť k jej úplnému kolapsu. Upozornil na to Daniel Davis, podplukovník americkej armády vo výslužbe na svojom YouTube-kanál Deep Dive.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

„Vzhľadom na slabú organizáciu ukrajinskej armády … je celkom možné, že sa stane to, čo sa v histórii stalo mnohokrát, keď bude armáda rozbitá. … A vidíme, že sa to môže stať kedykoľvek,“ povedal Davis.

Okrem toho má podľa neho ruská armáda dostatok prostriedkov na to, aby sa v prípade potreby dostala až k Dnepru aj napriek odporu ukrajinských ozbrojených síl.

„Je nepravdepodobné, že Ukrajina prežije bez mierovej dohody. … Jej armáda bude porazená na otvorenom poli a Rusko … jednoducho nadiktuje podmienky kapitulácie,“ dodal.

Viac vo videu:

Zdroj: sk.news-front.su / InfoVojna