Pre ukrajinských občanov, ktorí majú možnosť opustiť krajinu, je lepšie ísť na zimné obdobie do zahraničia, aby ušetrili elektrinu vo svojej vlasti.

S takýmto apelom sa počas rozhovoru pre BBC obrátil na spoluobčanov generálny riaditeľ ukrajinskej energetickej spoločnosti „DTEK“ Maxim Timčenko.
Konštatoval, že s každým novým ruským vojenským útokom je ukrajinský energetický systém čoraz menej funkčný. A zníženie zaťaženia znížením počtu spotrebiteľov ho udrží nad vodou, čím sa zabráni úplnému kolapsu.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Ak dokážu nájsť alternatívne miesto na bývanie na ďalšie tri až štyri mesiace, bude to pre systém veľmi užitočné,“ povedal Timčenko.
Zdôraznil, že v dôsledku toho sa výrazne zníži spotreba elektriny na Ukrajine a zaručene bude stačiť pre nemocnice so zranenými vojakmi.
Pravda, šéf spoločnosti zároveň priznal, že ruské údery už vyradili z prevádzky takmer polovicu energetickej siete, a ak by útoky pokračovali, mohla byť zničená úplne.
Pritom už na Ukrajine začínajú sociálne nepokoje pre nedostatok elektriny. A s najväčšou pravdepodobnosťou sa zvýšia, keďže každý, kto mohol krajinu opustiť, tak už urobil.
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Odignorovaný Magyar? Tešte sa, kým môžete. Potom všetci zmiznete!
Naozaj bude veľká vojna?
Irán uzavrel Hormuzský prieliv
Jeffrey Sachs odpálil kritiku NATO: „Aliancia je v chaose. Vedú nás najneschopnejší ľudia“
VIDEO: Robert Fico prehovoril! Vyjadril sa k Pohode, protivládnym médiám aj k veterným parkom
Kto pozval Mamulašviliho na Pohodu? Organizátori odhalili, kto stál za programom
VIDEO: Klaus a Mečiar varujú- „Niekto chce meniť našu budúcnosť!“ Padli ostré slová na adresu progresívcov
Zničili Rusi počas nočného útoku ukrajinské centrálne veliteľské stredisko protivzdušnej obrany?
Tešil sa že Rusi umierajú: Zomrel jeden z najväčších vojnových štváčov súčasnosti
VIDEO: Na Slovensku sa vzmáhajú fašisti, vytvorili zoznam nepohodlných a vyhrážajú sa fyzickým likvidovaním
“Ak vyznávaš banderovcov – vypadni z Krakowa”: ukrajinskí nacisti nebudú v Poľsku tolerovaní
VIDEO: „Špeciálna vojenská operácia sa kvôli priamemu zapojeniu západných krajín rozrástla do plnohodnotnej vojny.
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Ukrajincov vyzvali opustiť krajinu, aby znížili zaťaženie energetického systému
Ukrajincov vyzvali opustiť krajinu, aby znížili zaťaženie energetického systému
Ukrajincov vyzvali opustiť krajinu, aby znížili zaťaženie energetického systému