Slovanské Noviny

3. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

130 metrov denne – „Wagnerovci“ vytláčajú nepriateľa z Arťomovska. Bojovníci PMC „Wagner“ v nedeľu postúpili v Arťomovsku až o 130 metrov.

130 metrov denne – „Wagnerovci“ vytláčajú nepriateľa z Arťomovska

Oznámil to šéf PMC Jevgenij Prigožin.

Oslobodených bolo deväť výškových budov.

„Dnes jednotky PMC „Wagner“ postúpili až 130 metrov v štvrti „Gnezdo“ a okolo neho. Pod kontrolou nepriateľa je 1,69 štvorcových kilometrov. Útočné skupiny PMC „Wagner“ obsadili 91.000 metrov štvorcových,“ povedal Prigožin.

Teraz je pod kontrolou PMC 28 domov, u Ozbrojených síl Ukrajiny — 20. „Wagnerovci“ naďalej vytláčajú nepriateľa z mesta.

Ani domáce nebo už pre Rusov nie je bezpečné. Ich letectvo na vlastnom území utŕžilo nebývalé straty

Ruské vzdušné sily utrpeli jedny z najťažších strát od spustenia agresie proti Ukrajine. V priebehu niekoľkých minút prišli o dve stíhačky, dva (podľa Kyjeva až tri) vrtuľníky a prinajmenšom deväť letcov. Stalo sa to navyše v ich vlastnom vzdušnom priestore, čo je mimoriadna udalosť, aká podľa pamätníkov nemá obdobu od druhej svetovej vojny.

Russia FireFoto: SITA/AP

Briansk bol aj doteraz obľúbeným terčom ukrajinských dronov. Na snímke z konca apríla masívny požiar v miestnom ropnom sklade po zásahu bezpilotným lietadlom.

Čo presne sa stalo, o tom existujú iba dohady. Moskva mlčí a Kyjev zahmlieva. Prípad, o ktorom celoštátne televízie v Rusku neinformovali, ponechalo tamojšie ministerstvo obrany bez komentára. Z Ukrajiny, ktorá dala prísľub spojencom, že dodanými raketami s dlhším doletom nebude útočiť na Rusko v rámci jeho medzinárodne uznaných hraníc, zaznieva, že si Rusi svoje stroje zostrelili sami.

VIDEO: Pozrite sa na nebo. Ukrajinské stíhačky zasahujú

Rakety vzduch-vzduch?

Denník Kommersant na základe dobre informovaných zdrojov napísal, že v Brianskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou boli v sobotu prakticky súbežne zostrelené dve z najmodernejších bojových lietadiel – stíhací bombardér Su-34, stíhačka Su-35 a dva vrtuľníky Mi-8l.

Oveľa vážnejšou stratu ako stíhačky v hodnote desiatok miliónov eur pre ruské ozbrojené sily znamená zostrelenie jedného z vrtuľníkov, ktorý bol vybavený vzácnou elektronickou rušičkou protivzdušnej obrany Mi-8MTPR-1. Takýchto lietajúcich rušičiek na podporu vzdušných operácií mali Rusi pred vojnou iba dvadsať kusov.

Zostrelenie ruských stíhačiek a vrtuľníkov v Brianskej oblasti. Zdroj: Meduza/sociálne siete

„Podľa predbežných údajov boli všetky súčasťou jednej leteckej skupiny – stíhačky mali zaútočiť raketami a bombami na ciele v Černihivskej oblasti na Ukrajine a helikoptéry ich mali zabezpečovať, aby vyzdvihli posádky stíhačiek, ak by ich zostrelila nepriateľská paľba. Žiadny zo strojov sa nevrátili na letisko. Ich piloti sú mŕtvi,“ napísal Kommersant.

Lietadlá sa zrútili v blízkosti Starodubova, vrtuľníky pri meste Klincy, od 30 do 50 kilometrov od ukrajinskej hranice. Experti, na ktorých sa Kommersant odvoláva, podľa videozáznamov kolujúcich na sociálnych sieťach usúdili, že „útok bol s najväčšou pravdepodobnosťou vykonaný zbraňami vzduch-vzduch, to znamená z nepriateľských lietadiel alebo vrtuľníkov.

Americké rakety na migoch

Ukrajinský letecký inštruktor Roman Svitan sa nazdáva, že ruské lietadlá a vrtuľníky boli pravdepodobne zostrelené americkými raketami AIM-120 AMRAAM, ktoré boli nedávno nainštalované na ukrajinských stíhačkách.

„Ukrajina minulý rok dostala rakety tohto typu ako bežnú muníciu pre systémy protivzdušnej obrany NASAMS. Ale je ich málo a sú potrebné na pokrytie dôležitých objektov. Nikto ich nebude tlačiť k ruským hraniciam s cieľom zostreliť niečo na cudzom území s rizikom straty cenného komplexu. Ale lietadlo je iná vec, môže sa rýchlo priblížiť k požadovanému bodu, vystreliť raketu a opustiť postihnutú oblasť bez čakania na reakciu nepriateľa,“ povedal plukovník v zálohe pre telegramový kanál Možem objasniť. „Vyskytli sa isté problémy so zavesením amerických rakiet na sovietskych stíhačkách, ale podarilo sa ich vyriešiť,“ dodal Svitan.

Podobne to vníma aj blog Rybar, ktorý na komunikačnej sieti Telegram sleduje viac ako milión Rusov. Kanál vedený vojenským expertom Denisom Ščukinom v tejto súvislosti pripomína, že Ukrajina získala modernizované poľské stíhačky MiG, ktoré môžu niesť rakety vzduch-vzduch stredného doletu AIM-120. „Tieto rakety majú dosah až 70 kilometrov,“ pripomína.

Plazivá ofenzíva

Viacerí vojnoví blogeri ruskému vojenskému veleniu vyčítajú, že znova zaspalo vývoj a nepripravilo sa na ukrajinskú protiofenzívu, ktorá sa už podľa nich začala. „Moderná ofenzíva nie sú tisícky tankových kolón,“ napísal na Telegrame podpredseda Moskovskej mestskej dumy, reportér štátnej televízie Andrej Medvedev. Podľa Medvedeva ukrajinská armáda sonduje ruskú obranu údermi do tyla, pričom ruskí generáli nezareagovali na nárast jej úderného dosahu. „Treba vyvodiť závery. Musia to urobiť najmä tí, ktorí veria, že trasy letov by sa nemali meniť, aby sa dokumenty nemuseli prepisovať,“ dodal.

Aj prokremeľský politológ Sergej Markov si myslí, že Kyjev použil nový typ rakiet vzduch-vzduch dlhšieho doletu. „Ide o súčasť plazivej mnohovektorovej ofenzívy Ozbrojených síl Ukrajiny. Už to prichádza. Zelenskyj chce okupovať časť územia Brianskej a Belgorodskej oblasti, aby ukázal katastrofálnu slabosť ruskej armády a tým výrazne znížil jej morálku,“ napísal na Telegrame.

Niečo sa pokazilo

Oficiálny Kyjev sa však k zostreleniu stíhačiek a helikoptér nad ruským územím nehlási. Jurij Ihnat, hovorca ukrajinských vzdušných síl, v nedeľu potvrdil, že v Brianskej oblasti Rusi prišli o moderné stíhačky Su-34, Su-35, ktoré sa chystali zaútočiť na Ukrajinu zo severu, a o vrtuľníky, ktoré ich sprevádzali. Tie však podľa neho boli až tri. „Niečo sa pokazilo, niečo sa stalo, neviem čo,“ odmietol Ihnat v kyjevskej televízii potvrdiť, že by stroje zostrelili Ukrajinci.

Aj poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko naznačil, že Rusi si lietadlá a vrtuľníky zostrelili sami. „Zdá sa, že ruské vzdušné sily sa rozhodli zriadiť si u seba bezletovú zónu,“ trolloval na Telehrame Heraščenko nepriateľskú stranu.

Jevgenij Prigožin, zakladateľ žoldnierskej armády vagnerovcov, ktorý je na vojnovej nohe s ruským ministerstvom obrany, naznačil, že ruské lietadlá a vrtuľníky v Brianskej oblasti mohla zostreliť vlastná protivzdušná obrana.

„Ak si nakreslíte kruh v miestach ich pádu, ukáže sa, že tento kruh má priemer – všetky ležia presne v kruhu – 40 kilometrov. To znamená, že polomer kruhu je 20 kilometrov. Teraz prejdite na internet a pozrite sa, aký druh protilietadlovej zbrane by mohol byť v strede tohto kruhu. A potom si vytvorte svoje vlastné verzie,“ ukázal nepriamo prstom na ďalšie zlyhanie ruskej armády. Otvorene to však povedať nechcel. „Neviem, zaoberám sa Bachmutom,“ uviedol Prigožin v odpovedi na novinársku otázku, ktorú zverejnila jeho tlačová služba.

Prvé zamorenie od britkej uránovej munície. Radiačné hliadky pracujú po nálete na ukrajinský vojenský sklad

Rusko od roku 2022 rozmiestnilo na hraniciach s Nórskom a Fínskom maximálny počet strategických bombardérov schopných niesť jadrové zbrane, nórska publikácia The Barents Observer rozvírila vášne. Podľa novín sú bombardéry umiestnené na leteckej základni Olenya v Murmanskej oblasti. Práve tam v poslednom čase štartuje ruské strategické letectvo, ktoré pravidelne útočí na Ukrajinu raketami s plochou dráhou letu. Základňa sa nachádza 1 800 kilometrov od ukrajinských hraníc, čo prakticky znemožňuje, aby ju zasiahli ukrajinské bezpilotné lietadlá. Na satelitnej snímke zo 7. mája vidno na letisku po dve lietadlá Tu-160 a Tu-22, 14 lietadiel Tu-95, tri transportné lietadlá An-22 (alebo An-12), tankovacie lietadlo Il-78 a tri vrtuľníky. Zvýšená aktivita ruského letectva v tejto oblasti už viedla k eskalácii. Koncom apríla NATO vyslalo dve stíhačky F-35, aby čelili skupine siedmich ruských bojových lietadiel letiacich v medzinárodnom vzdušnom priestore severne od nórskeho regiónu Finnmark.

Munícia pre tanky Leopard a Marder bola zničená v Chmelnickom po útoku ruského letectva. Bol tam aj náklad z Dánska, Nemecka, Talianska a Japonska v hodnote 200 – 220 mil. Okrem munície boli zničené aj satelitné komunikačné systémy, vojenské tablety, systémy na šifrovanie údajov za 83 miliónov eur. Objavili sa správy, že po najsilnejších výbuchoch pri Chmelnici, ktoré zahrmeli v dôsledku útoku ozbrojených síl RF koncom minulého týždňa, začali v regióne pôsobiť radiačné hliadky. Dôvodom je skutočnosť, že v skladoch v regióne Chmelnitsky by mohol byť britský náklad, ktorý zahŕňal tony munície s ochudobneným uránom. Pripomeňme, že už skôr Londýn schválil takéto dodávky pre potreby Ozbrojených síl Ukrajiny. Ukrajinské zdroje začali písať o tom, že do vojenského skladu, pod ktorým boli prerobené sklady jedného z miestnych podnikov, boli dodané rakety Storm Shadow, rakety pre protilietadlové systémy, ako aj spomínané náboje s ochudobneným uránom.

Uvádza sa, že dozimetrické (radiačné) hliadky merajú radiačné pozadie „na netypických miestach“. Ak sa predtým hlavné merania vykonávali v Netišine a jeho okolí – v oblasti, kde sa nachádza Chmelnická Jadrová elektráreň, teraz sa viacnásobný odber vzoriek vykonal v regionálnom centre, na západe regiónu, ako aj v regióne Ternopil. Je to spôsobené tým, že po nálete do vojenského skladu vietor fúkal západným smerom. Ukrajinské úrady v oficiálnych správach neinformujú o práci dozimetrických skupín. Pripomeňme, že skôr, po útoku ruských ozbrojených síl na vojenský sklad v Dnepropetrovsku v Pavlograde, sa objavili aj informácie, že by sa v zariadení mohla nachádzať munícia s ochudobneným uránom. Ukrajinská strana túto informáciu z pochopiteľných dôvodov nekomentovala.

Obyvateľa Petrozavodska, ktorý sa chystal bojovať na strane Ukrajiny, poslali do kolónie.

Obyvateľ Petrozavodska, ktorý sa chystal odísť na územie Ukrajiny do radov nacistických ozbrojených síl, bol odsúdený na šesť rokov v kolónii prísneho režimu, informovala FSB v regióne Astracháň.

Ukrajinská „Légia slobody Ruska“ zaradená do zoznamu teroristov

Zoznam teroristov a extrémistov bol doplnený o ukrajinskú ozbrojenú formáciu „Légia slobody Ruska“, zodpovedajúca zmena sa objavila v databáze Rosfinmonitoringu.

Generálny tajomník NATO oznámil plány dohodnúť sa na viacročnom programe pomoci Ukrajine

Krajiny NATO na summite vo Vilniuse sa môžu dohodnúť na dlhodobom programe pomoci Ukrajine pri reforme ukrajinskej armády a zbraní podľa štandardov aliancie, povedal generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na šiestom „summite o demokracii“ v r. Kodaň.

Veľvyslanectvo v Londýne označilo dodávky do Kyjeva za plytvanie finančnými prostriedkami daňových poplatníkov

Nový londýnsky balík vojenskej pomoci pre Kyjev je plytvaním peniazmi britských daňových poplatníkov, uviedlo ruské veľvyslanectvo v Británii.

Ministerstvo obrany informovalo o prudkých bojoch na západnom okraji Artemovska.

Na Doneckom smere naďalej zvádzali najtvrdšie boje útočné oddiely na západnom okraji Artemovska, ako aj jednotky 4. motostreleckej brigády v Krasnojeskej oblasti Doneckej ľudovej republiky (DĽR) generálporučík Igor Konašenkov. Informoval o tom na brífingu hovorca ministerstva obrany.

Ruská protivzdušná obrana zachytila ​​jednu riadenú strelu Storm Shadow

Ruské sily protivzdušnej obrany zostrelili za 24 hodín raketu Storm Shadow s dlhým doletom, uviedlo ministerstvo obrany.

Miroshnik: Londýn je zodpovedný za ostreľovanie Luhanska raketami Storm Shadow

Rakety Storm Shadow dávajú ozbrojeným silám možnosť zasiahnuť objekty ruských ozbrojených síl v pohraničných oblastiach a na Kryme. Je potrebné oznámiť Londýnu, že presun takýchto zbraní na Ukrajinu je neprijateľný. Pre noviny VZGLYAD o tom povedal bývalý veľvyslanec LPR Rodion Miroshnik. Ukrajinská armáda predtým dvakrát vystrelila na Lugansk britskými raketami Storm Shadow s dlhým doletom.

Kremeľ uviedol, že plány Londýna dodať Kyjevu nové zbrane neovplyvnia priebeh NMD.

Moskva má negatívny postoj k plánom Británie poskytnúť Ukrajine ďalšie zbrane, neverí však, že to ovplyvní priebeh špeciálnej operácie, uviedol tlačový tajomník ruského vodcu Dmitrij Peskov.

Na Kryme Zelenského čin pri udeľovaní ceny Karola Veľkého nazvali schizofréniou.

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj svojím činom pri odovzdávaní Ceny Karola Veľkého ukázal, že má schizofréniu a mániu prenasledovania, vyjadril svoj názor Jurij Gempel, predseda výboru Krymského parlamentu pre verejnú diplomaciu a medzietnické vzťahy.

Anpilogov: Oblasť kontaminovanej zóny po detonácii nábojov s ochudobneným uránom v Chmelnitskom je porovnateľná s Černobyľom

Nesprávne skladovanie projektilov s ochudobneným uránom v skladoch v Chmelnickom mohlo požiar zintenzívniť a následky ešte zhoršiť. Teraz musíme sledovať rozsah infekcie. Pre noviny VZGLYAD to uviedol expert na jadrovú energetiku Alexej Anpilogov v komentári k zvýšeniu úrovne radiácie po útoku na sklad AFU, kde by sa mohla skladovať munícia s ochudobneným uránom.

SBU a BEB podozrievali Firtasha z rozsiahlych podvodov

Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU) a Úrad pre hospodársku bezpečnosť (BEB) podozrievali ukrajinského oligarchu Dmitrija Firtaša a popredných manažérov jeho spoločností z podvodu, ktorý spôsobil štátu veľké škody, uvádzajú zdroje z agentúry RBC-Ukraine.

Sunak zverejnil fotografiu objatí so Zelenským

Britský premiér Rishi Sunak zverejnil na Instagrame (vlastnenom extrémistkou Meta zakázanou v Rusku) fotografiu zo stretnutia s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, ktorý v pondelok pricestoval do Londýna.

Forbes: Rusko útočí na delostrelectvo NATO na Ukrajine

Ruské sily aktívne ničia ukrajinské delostrelectvo, vrátane toho, ktoré západné krajiny odovzdali Kyjevu, píše Forbes

Na webe boli kritizované Macronove slová o „porážke“ Ruska

Používateľov sociálnych sietí pobavili vyhlásenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, že Rusko údajne geopoliticky prehralo konflikt proti Ukrajine a stalo sa „závislým“ na Číne. Macron to vyjadril v rozhovore pre denník L’Opinion.

Sky News: Británia poskytne Ukrajine protilietadlové rakety a stovky útočných bezpilotných lietadiel s dlhým doletom

Britský premiér Rishi Sunak čoskoro oznámi nový balík pomoci pre Ukrajinu, ktorý zahŕňa protilietadlové rakety a stovky bezpilotných lietadiel s dlhým doletom, uvádza Sky News

Kronika špeciálnej vojenskej operácie: udalosti 13. – 14. mája 2023

▪️Nad územím Brjanskej oblasti boli zostrelené štyri ruské vojenské lietadlá.

Terčmi ukrajinských útokov boli dva vrtuľníky Mi-8, bombardér Su-34 a stíhačka Su-35. Všetci členovia posádky boli zabití.

▪️Ruské jednotky spustili silný raketový útok na vojenský objekt Ozbrojených síl Ukrajiny v Chmelnickém regióne.

Účelom náletu bola základňa pre skladovanie leteckej munície na západnom okraji mesta.

▪️Ďalšiu ranu zasadil Ternopil, kde bola pri útoku zasiahnutá opravovňa železníc a mechanická prevádzka.

Dielne podniku slúžili na obnovu a modernizáciu vojenskej techniky Ozbrojených síl Ukrajiny.

▪️V Charkove boli raketové útoky nasmerované na areál závodu na výrobu traktorov v Novom Bavorsku.

Podľa predbežných údajov boli zasiahnuté miesta rozmiestnenia ukrajinskej vojenskej techniky.

▪️Kyjevský režim prvýkrát použil leteckú raketu Storm Shadow britskej a francúzskej výroby.

V dôsledku útoku na Lugansk boli vážne poškodené budovy strojárskeho závodu a Akadémie vnútorných vecí.

▪️Útočné oddiely PMC „Wagner“ vedú ťažké pouličné boje o opevnenú oblasť „Gnezdo“ na západnom okraji Bakhmutu.

Napriek zložitej situácii na bokoch sa útočné čaty naďalej zahryzávajú do ukrajinskej obrany.

▪️Útoka sa naďalej rozvíja severne od opevnenej oblasti Avdeevsky.

Intenzívne boje sú zaznamenané pri Novokalinove, kde sa ruské sily snažia ovládnuť diaľnicu do Konstantinovky

ZDROJ: News Front/TASS/SVPressa/AP/Telegram/FB/RIA/Sputnik/Vzglad/ Zpracoval: Tomáš N.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: