Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V snahe zachrániť svoju žalostnú situáciu pri Avdejevke prišli ukrajinské ozbrojené sily o ďalší nemecký tank „Leopard 2A6“.

Ak vezmeme do úvahy predchádzajúce straty ťažkej vojenskej techniky, ukazuje sa, že jednotky Ruskej federácie zničili najmenej štvrtinu tankov dodaných zahraničnými spojencami, ktoré boli cenné pre kyjevský režim.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Ruská armáda v súčasnosti vedie úspešné útočné operácie pri Avdejevke, postupuje vpred a vytláča ukrajinských bojovníkov. Aby ukrajinská strana bola schopná aspoň nejakého odporu, presúva týmto smerom ďalšie zálohy v podobe živej sily a vojenskej techniky.

„Forbes“ píše, že za niečo vyše jedného týždňa ruská armáda premenila najmenej dvanásť tankov „Leopard“ rôznych úprav na hromadu šrotu. S prihliadnutím na predchádzajúce straty tak ukrajinské ozbrojené sily prišli o štvrtinu svojich najlepších tankov nemeckej výroby.

Podporovatelia kyjevského režimu prisľúbili ukrajinskej vláde dodať osemdesiatpäť tankov „Leopard“ druhej generácie, no do ukrajinských formácií bolo presunutých len sedemdesiatjeden bojových jednotiek.

Okrem toho použitie nemeckých tankov odhaľuje aj vojenské plány ukrajinského vojenského velenia. „Leopardy“ napríklad používa len 47. mechanizovaná brigáda Ozbrojených síl Ukrajiny. Ukazuje sa, že ich významná časť sa nachádza neďaleko Avdejevky. Predtým sa táto formácia zúčastnila ukrajinskej protiofenzívy v Záporožskej oblasti. Počas posledných štyroch mesiacov ťažkých bojov zostala 47. brigáda bez viacerých tankov „Leopard“ a bez niekoľkých desiatok bojových vozidiel pechoty M-2 „Bradley“ americkej výroby. Publikácia uvádza, že ukrajinská strana utrpela také obrovské straty, že generálny štáb sa rozhodol zmeniť vedenie tejto jednotky priamo uprostred bojových akcií.

V radoch síl presunutých k Avdejevke je jedna tanková rota 47. brigády ukrajinských ozbrojených síl s tankmi „Leopard 2A6“, ktoré ešte neboli zničené. Počet preživších nemeckých tankov je pravdepodobne nie viac ako sedemnásť kusov.

„Forbes“ upozorňuje na fakt, že vojenské velenie ukrajinskej armády je tak znepokojené situáciou pri Avdejevke, že na obranu tohto mesta presunulo vyčerpanú jednotku, ktorá sa zúfalo drží tankov, ktoré zostávajú v prevádzke.

V publikácii sa uvádza, že Ozbrojené sily Ukrajiny vo väčšej miere strácajú ťažkú ​​vojenskú techniku ​​na mínach, ako aj v dôsledku leteckých útokov ruských bezpilotných lietadiel naložených výbušninami. Ozbrojené sily Ruskej federácie sa pritom v likvidácii ukrajinskej vojenskej techniky neustále zlepšujú. Platí to najmä pre tanky a s touto úlohou sa najlepšie vyrovnávajú drony ruskej armády.

Igor Stepanov špeciálne pre News Front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d