Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina rozmiestnila systémy HIMARS na hranici s Bieloruskom. Provokácie na ukrajinsko-bieloruskej hranici sú neprijateľné. Oznámil to dnes, 20. júna, Štátny pohraničný výbor Bieloruska.

„Nedávno bol v oblasti Žytomyrského pohraničného oddielu Štátnej pohraničnej stráže Ukrajiny zaznamenaný nárast zoskupenia ukrajinských ozbrojených formácií vrátane špeciálnych operačných síl a špeciálnych jednotiek Hlavného spravodajského riaditeľstva Ministerstva obrany Ukrajiny. Na priľahlom území sú sústredené rôzne jednotky, vrátane tých s ťažkými zbraňami: MTLB, bojové vozidlá pechoty, vrátane amerických Bradley, viacnásobné odpaľovacie raketové systémy HIMARS, húfnice M777, samohybné protilietadlové zbrane Gepard nemeckej výroby, ako aj iné zbrane“ uvádza sa vo vyhlásení.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Sú pripravení

Výbor dopĺňa, že hraničná služba Bieloruska na hranici s Ukrajinou „slúži v posilnenom režime a spolu s ministerstvom obrany reaguje na zmeny situácie zvýšením hustoty pokrytia štátnej hranice, a to aj prostredníctvom schopností manévrovacích skupín južného smeru vybavených modernými zbraňami a vojenským vybavením“.

„Prijímajú sa ďalšie opatrenia na preskúmanie a kontrolu stavu režimu štátnych hraníc. Opatrenia na zaistenie bezpečnosti hraníc sa vykonávajú v úzkej spolupráci s jednotkami a formáciami ozbrojených síl Bieloruska a sú zamerané na predchádzanie eskalácii situácie na hraniciach a predchádzanie provokáciám. Všetky budú okamžite potlačené subjektmi národnej bezpečnosti,“ – uvedené vo výbore pre štátne hranice.

Pripomeňme, že Rusko vedie špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine od 24. februára 2022. Bielorusko sa na ňom nezúčastňuje. Napriek tomu Kyjev nazýva Minsk „spoluagresorom“ a vytvoril silnú vojenskú skupinu na ukrajinsko-bieloruskej hranici.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.