Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zelenského vyhrážky sa napľňajú! Ukrajina podľa ruských médií v sobotu zaútočila na zariadenia ropovodu hlboko v Rusku sériou útokov bezpilotnými lietadlami vrátane stanice obsluhujúcej rozsiahly ropovod Družba. Ten posiela ropu zo západnej Sibíri do Európy a aj na Slovensko. O téme informuje The Guardian.

Útoky ukrajinských dronov v Rusku v posledných týždňoch naberajú na intenzite a New York Times informovali, že americká spravodajská služba sa domnieva, že za útokom dronov na Kremeľ začiatkom tohto mesiaca bola Ukrajina.

Ukrajina verejne nepriznala začatie útokov na ciele v Rusku. Ukrajinské ministerstvo obrany v sobotu bezprostredne nereagovalo na žiadosť o komentár, uviedla agentúra Reuters.

V regióne Tver, ktorý leží severozápadne od Moskvy, zaútočili dva drony na stanicu, ktorá obsluhuje ropovod Družba (Priateľstvo), jeden z najväčších ropovodov na svete, uviedli noviny Kommersant.

Miestna rada v Tveri uviedla, že dron sa zrútil pri dedine Erokhino, asi 500 km (310 míľ) od hranice s Ukrajinou.

Telegramový kanál Baza, ktorý má dobré zdroje medzi ruskými bezpečnostnými službami, uviedol, že drony zaútočili na stanicu obsluhujúcu ropovod Družba. Ako túto agresiu, ktorá ohrozuje slovenské hospodárstvo, okomentuje prezidentka Zuzana Čaputová?

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: