Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pochopením podstaty Vesmíru každý z nás dospeje k jednoduchému záveru – všetko okolo je prejavom mužského a ženského – vrch aj spodok, sila a slabosť, tvrdosť a mäkkosť atď. Ak chcete žiť v radosti a bezúhonnosti, každý potrebuje vyvážiť tieto dva princípy v sebe, svojej rodine a prostredí.

Muž je podľa definície pevný a aktívny princíp. Húževnatosť, sila, odhodlanie – to všetko sú čisto mužské atribúty. Žena je mäkký, pasívny princíp, flexibilná, slabá, emocionálna a nerozhodná. Všetko však nie je také jednoduché a v modernom živote sa deje pravý opak.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dnes žijeme v časoch duchovného prechodu, v čase, keď práve v chaose a degradácii morálky sa postupne začína budovať poriadok, obnovený Lad. Preto je práve teraz také dôležité uvedomiť si skutočný základ interakcie medzi mužským a ženským. 

V navonok tvrdom Mužovi je aj vnútorná mäkkosť ženy, vo vonkajšej mäkkej Žene je vnútorná tvrdosť muža. Nepochopenie tohto javu často vedie k zničeniu rodinných a sociálnych väzieb a celej spoločnosti.

Dnes väčšina mužov prejavuje ženské správanie – slabosť, nezodpovednosť, nedostatok iniciatívy. Ženy si naopak začínajú myslieť, že „zachránia“ svet a ukážu sa tvrdé, pevné a dominantné. V dôsledku toho sa ženy snažia urobiť kariéru a žiť mužský život a muži sa stávajú „mäkkými“, pijú a správajú sa pasívne.

Preto v spoločnosti dochádza k deformácii a rozštiepeniu Jedného Celku. Výsledkom je veľa rozvodov, ničenie klanov a degradácia spoločnosti smerom k materializmu a úpadku morálky.

Muž, ktorý sa snaží byť „navonok“ silný, namiesto toho, aby sa spoliehal na „vonkajšiu“ mäkkosť ženy, čelí jej „vonkajšej“ tvrdosti a agresivite, čo rozhodne vedie k obojstranne deštruktívnym bojom a konfliktom. Konflikty v rodine, v práci, v spoločnosti… Potom muž v túžbe po uvoľnení siahne po jemnosti a rodinnej pohode a žena po istote a stabilite, no tu sú opäť konfrontovaní s deformáciou vnútornej podstaty. Preto nemôžu dostať to, čo chcú. Opäť vzniká napätie, konflikt, boj a dezintegrácia.

V súlade so slovanskou védskou tradíciou má v procese vytvárania Jednotného celku hlavnú úlohu vo vzťahoch Žena. Ak dokáže byť taká múdra, taká silná, že sa stane slabou a akceptuje Jednotu, potom bude Lad – rodina (klan) integrálnou a šťastnou.

Takáto rodina bude žiť, tvoriť a rozvíjať sa. Toto je veľká zodpovednosť ženy. Je to žena, ktorá vytvára vnútorný emocionálny základ, rodinu a poskytuje spoľahlivé zázemie, vďaka ktorému si muž môže priať dosiahnuť maximálne výšky.

Ak chcete byť skutočne mužom alebo ženou, musíte vynaložiť úsilie. Tu nejde o vonkajšiu ukážku (krásny obrázok), ale o vnútorný stav. Muž v stave mužnosti je zodpovedný, integrálny a mocný. Nemá problémy s „korisťou“ – peniazmi, postavením, okupovaným územím atď. Žena v stave ženskosti je nežná, holistická, milovaná, zmyselná. Je inšpiráciou a mužov priťahuje ako magnet, nemá problémy s mužskou pozornosťou a prijímaním „darčekov“.

Pohyb Jedného Celku je pohybom k sebe, muž slúži žene a žena mužovi. 

Ženu prirovnávajú k vetru a muža k plachetnici. Ak žena naplní muža svojou nehou, láskou a pozornosťou, je to ako vietor v plachtách, ako jadrový reaktor vo vesmírnej lodi. Vďaka skutočnej jednote protikladov vzniká nová Sila. 

Keď sa teda vonkajšia tvrdosť muža doplní vonkajšou mäkkosťou ženy a vnútorná tvrdosť ženy sa doplní vnútornou mäkkosťou muža, vznikne Celok. Tento Celok je jediný superorganizmus (Lad), zárodok nového Vesmíru.

Chceme žiť v šťastí a radosti? Chceme víťazstvo a úspech? Cesta von je začať skutočne napĺňať svoje Povolanie ako Muž alebo Žena, a potom bude Mier a Harmónia v rodine, klane, štáte a na celej Zemi 

Rodolad

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d