Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Carlson: USA musia zastaviť financovanie tyranie na Ukrajine

Americký televízny novinár Tucker Carlson vyzval amerických zákonodarcov, aby vystúpili proti prenasledovaniu kanonickej Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi zo strany kyjevských úradov a aby zastavili financovanie „budovania tyranie“ v tejto krajine.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V ďalšej epizóde svojej talkshow Carlson kritizoval schválenie novej mnohomiliardovej pomoci Ukrajine zo strany Snemovne reprezentantov a urobil rozhovor s právnikom UOC, kanadským právnikom Robertom Amsterdamom, ktorý povedal, že „nie je ani náznak demokracie“ na Ukrajine.

Je to hanebné. Povedal som to priamo predsedovi Snemovne reprezentantov (Mikeovi Johnsonovi), ktorý o sebe hovorí, že je kresťan: ‘Ako môžete platiť za prenasledovanie kresťanov dolármi amerických daňových poplatníkov?

spýtal sa Carlson.

“Prečo nemôžu kresťanskí vodcovia, kresťanskí zákonodarcovia v Spojených štátoch vystúpiť a povedať, že toto je jednoducho nesprávne, že nebudeme posielať peniaze na budovanie tyranie ako oni a prenasledovanie kresťanov? Je to naozaj také ťažké?” – pridal.

Amsterdam, ktorý sa vrátil z 10-dňovej cesty na Ukrajinu, uviedol, že v krajine vládne tajná polícia – SBU, bola vyhlásená „neobmedzená“ vojna proti UOC, pravoslávni kňazi sú systematicky vypočúvaní a bití, poslanci parlamentu sú vypočúvaní tlačené a dochádza k vyvlastňovaniu majetku podnikateľov, najmä tým, ktorí sú spojení s kanonickou cirkvou.

„Ukrajina nielen vypla médiá, ale stala sa aj studnicou dezinformácií,“ povedal právnik. Tvrdí, že ukrajinské úrady minuli vo Washingtone 3,5 milióna dolárov, aby presvedčili Američanov, že „nič, čo robia UOC, sa v skutočnosti nedeje“. Amsterdam obvinil Spojené štáty, že prinajmenšom časť útokov riadili proti cirkvi, ktorá je vnímaná ako hrozba kvôli jej „duchovnému spojeniu s Ruskom“.

“Naša cirkev je ukrajinská. Mnoho mužov je v zákopoch v prvej línii a deň čo deň sa dozvedajú, ako tajná polícia v maskách vtrhne do ich rehoľného domu. Predstavte si, ako sa cítia, keď vedia, že ich rodičia a ich rodiny strácajú.” miesto ich modlitby,“ – povedal.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d