Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 95

06.11.2020

Cez víkend čaká, časť územia Slovenska, pokračovanie Matovič reality show – „celoplošné testovanie obyvateľstva“. Mnohí odborníci spochybňujú výsledky, podobného, dosť neodborného a slabo pripraveného testovania. A nielen na Slovensku. Poukazujú hlavne na to, že aj pri poctivo pripravenom testovaní, sa nedá spoliehať na značnú časť testov. Čo povedať o neodborne organizovanom „testovaní „národa“ na Slovensku? 

Mnohí svetoví odborníci sa zhodujú na tom, že približne 30–40% testov na COVID-19 je chybných. Potvrdil to, napríklad, aj hlavný pneumológ ruského ministerstva zdravotníctva, riaditeľ katedry pneumológie Sečenovskej univerzity Sergej Avdejev. Vystúpil na konzíliu pre otázky koronavírusovej pandémie v Moskve, na ktorom sa zúčastnili najskúsenejší experti ministerstva zdravotníctva Ruska.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Upozornil na hlavné symptómy koronavírusu, ktoré niektorí „odborníci“ tiež nevedia správne odhaliť. Podotkol, že asi 90% nakazených osôb majú teplotu vyše 37,5 °C. Druhým najrozšírenejším príznakom je to, že chorí pociťujú slabosť, vysokú únavu – približne 40% prípadov. Mnohí majú záduch /30%/, bolesti hlavy /20%/, bolesti hrdla /10%/ a niektoré iné nepríjemné pocity.

Riaditeľka Rospotrebnadzoru Anna Popovová informovala o hlavných chybách, ku ktorým dochádza počas testovania na COVID-19. Ako zistili odborníci, najväčšou chybou je oneskorenosť testovania, ktorá zapríčiňuje absolútne nepresné výsledky. Experti zdôrazňujú, že testovať treba na začiatku ochorenia a nie o niekoľko dní alebo o týždeň. Potom je vlastne testovanie o ničom. Ak sa človek obráti na lekára, keď sa pôvodca choroby premiestnil z nosa do pľúc, po prvé, zistiť, že človek ochorel, je oveľa ťažšie a po druhé, testovanie vôbec nemusí odhaliť skutočnosť, že človek bol nakazený.

„Celoplošné testovanie národa“ na Slovensku vôbec neidentifikovalo, v akom štádiu sa testovali ľudia, či boli zdraví, či sa nachádzali v prvom štádiu ochorenia alebo boli testovaní neskoro, až vtedy, keď sa pôvodca nákazy premiestnil z nosa do pľúc a prakticky nebolo možné odhaliť, že človek sa nakazil. Preto sú výsledky víkendového testovania určite veľmi nepresné a ako sme už písali, bolo v tom aj riziko, že testovaní ľudia vytvárali „zakázané skupiny“ a mohli sa navzájom nakaziť. Čiže testovanie nebolo dosť dobre pripravené, bolo nepresné, konalo s chybami a mohlo zapríčiniť nakazenie veľkého množstva ľudí.

Zdroje: 

  1. Около трети тестов на COVID-19 дают ошибки, Комсомольская правда, 5.11.2020
  2. Треть тестов на коронавирус дают ошибки, 29.ru, 5.11.2020
  3. Главный пульмонолог Минздрава РФ назвал основной симптом COVID-19, Syfeed, 5.11.2020 
  4. Названа главная ошибка при сдаче теста на коронавирус, TV Samara, 11.10.2020
  5. zem a vek

AUTOR: EUGEN RUSNÁK

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.