Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Český europoslanec Ivan David o norme na domáce zvieratá aj ďalších bruselských chuťovkách… Obmedziť chov hospodárskych zvierat? Hlavný záujem je vytvoriť priestor na dovozy z mimoúnijných krajín, na ktorých obchodníci zarábajú viac, a zlikvidovať potravinovú bezpečnosť Európy. Ochrancovia zvierat sú tu len užitoční idioti nadnárodných spoločností. Skonštatoval to vo svojom rozhovore pre české Parlamentní Listy český europoslanec Ivan David.

Ak je Európsky parlament šialený, potom o tomto výbore to platí trojnásobne, hovorí David o výbore pre životné prostredie, ktorý aktuálne rieši reguláciu domáceho zvieratstva. David vraj mal niekoľkokrát „česť“ vidieť týchto europoslancov na vlastné oči. A pripomenuli mu slová, ktoré povedal Ľubomír Štrougal.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

V Česku v posledných dňoch vzbudila rozruch správa, že sa v Európskom parlamente chystá akýsi zoznam zvierat, ktoré by ako jediné smeli byť chované v domácom prostredí. Symbolom tejto debaty sa stal škrečok, ktorý má na zozname chýbať.

„Snažím sa a budem sa snažiť čoraz viac, aby naši spoluobčania pochopili, čo to je Európska únia, Európska komisia, Európsky parlament. Od ľudí, ktorých živí velebenie tejto organizácie, ktorá sa snaží byť unitárnym štátom, ale je len medzinárodnou organizáciou založenou zmluvou, sa to nedozviete,“ uviedol David.

Počúvam tie hrôzy

Najväčší a „najprestížnejší“ výbor v Európskom parlamente je Výbor pre životné prostredie (ENVI), ktorý hovorí do všetkého a má pre to požehnanie od zboru predsedov.

„Som v ňom členom-náhradníkom. Môžem tam chodiť a počúvať tie hrôzy ako každý, diskutovať, ale hlasovať, len keď niekto chýba a požiada ma o zastúpenie. Ak je Európsky parlament šialený, potom o tomto výbore to platí trojnásobne. Sú v ňom väčšinou fanatici. „Kedy už konečne zakážeme chémiu!“ volala hystericky mladá poslankyňa pri prerokúvaní akejsi vecnej otázky,“ približuje šialenstvo ENVI.

Súťažia medzi sebou v tom, čo ešte zakázať

David je aj členom Výboru pre poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (AGRI). „Snažili sme sa s „ENVI“ vychádzať v dobrom, ale oni sú „ambiciózni“, súťažia medzi sebou v tom, čo ešte zakázať,“ krúti hlavou europoslanec.

Približuje, že niektorí ich poslanci-aktivisti sú navyše členmi aj výboru AGRI, aby si postrážili urýchlenie zániku poľnohospodárstva v EÚ. Podpredsedom AGRI je napríklad francúzsky poslanec Benoît Biteau za Zelených, ktorý navrhoval celoeurópsky zákaz orby.

„Máme tam aj holandskú poslankyňu za Stranu zvierat (presvedčte sa) Anju Hazenkamp, ​​ktorá presadzuje zákaz živočíšnej výroby a prechod na „rastlinnejšiu stravu“. Toľko ako drobná ukážka, čo všetko je tam možné.“

Aké zvieratá budú po novom domáce?

V akej fáze je návrh na obmedzenie domácich záujmových chovov zvierat, to presne David nevie. „Viem len, že sa na ňom pracuje. Čo všetko tam nakoniec bude zaradené, to sa uvidí. Uvidíme, ako bude vyzerať návrh nariadenia Európskej komisie. Som zvedavý, ako by ho chceli vymáhať. Vraj o tom návrhu diskutujú odborníci a bude sa konať výberové konanie, ktoré má rozhodnúť, kto je ten najsprávnejší odborník. Môžete si domyslieť, kto a podľa akých kritérií ich vyberá,“ podotkol David.

Odpovede európskych „odborníkov“

Vypočutia o možnosti obmedzenia bezvýhradnej ochrany vlkov sa konávajú asi dvakrát do roka a aj poslanci AGRI pod tlakom chovateľov oviec trochu pritlačili na pílu, prestali sa príliš báť. Na jednom vypočutí sa nemecký poslanec z AGRI Peter Jahr spýtal „vybraného“ odborníka, koľko by tých vlkov malo v Európe byť, aby nebol ohrozený ich genofond, ako odborník varoval. „Čo najviac!“ bola jasná odpoveď.

„Môj zosnulý priateľ a niekdajší vedúci propagačného oddelenia Zoologickej záhrady Praha Josef Král mi kedysi povedal poznatok svojho známeho nadšeného chovateľa: „Človek, ktorý má rád prírodu a chová doma zvieratá, ich zahubí viac než iný, ktorému je príroda úplne ľahostajná.“ To je pravda,“ myslí si europoslanec.

Europoslanec Ivan David, foto: PL – Zuzana Koulová

Likvidácia potravinovej bezpečnosti Európy

„Nie som nezaujatý, choval som veľa zvierat od rýb cez cicavce, teraz mám len axolotly, nemám na to čas. Som presvedčený, že by malo byť zakázané mimo zoologickej záhrady a licencovaných odborníkov doma chovať zvieratá odchytené vo voľnej prírode, ak ich tam ubúda. Napríklad kanadské užovky Thamnophis sirtalis, tých sú milióny. Prečo teda nie,“ hovorí David.

Ako lekár konštatuje, ak budú zakázané výskumy liečiv na zvieratách, budú liečivá skúšané na ľuďoch. Zďaleka všetko sa na tkanivových kultúrach a matematických modeloch podľa neho robiť nedá.

Bola tu už snaha zakázať zvieratá v cirkuse, obmedziť zoologické záhrady… „Každý vie, ako sú obmedzované chovy hospodárskych zvierat pod zámienkou ich „blahobytu“. Čiastočne je to oprávnené, ale hlavný záujem je vytvoriť priestor na dovozy z mimoúnijných krajín, na ktorých obchodníci zarábajú viac, a zlikvidovať potravinovú bezpečnosť Európy. Ochrancovia zvierat sú tu len užitoční idioti nadnárodných spoločností,“ hovorí český europoslanec.

Je zámerom Európskeho parlamentu všetkých nas*ať?

„Profesor Zdeněk Mlynář mi kedysi prezradil, že Ľubomír Štrougal mal pri prerokúvaní návrhov v ÚV KSČ obľúbené príslovie: „Hlavne aby sa nenasrali robotníci!“ Zdá sa, že zámerom Európskeho parlamentu a Európskej komisie je, aby sa nasrali všetci,“ uzavrel David.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: