Britská lietadlová loď HMS „Prince of Wales“ nedokázala opustiť prístav včas, aby sa mohla zúčastniť cvičení NATO. Informujú noviny „The Times“.

K meškaniu prišlo na poslednú chvíľu, keď už boli v prístave Portsmouth zavedené obmedzenia pre ostatné lode a ľudia sa zhromaždili na brehu, aby sledovali vyplávanie lietadlovej lode za 3 miliardy libier.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva neuvádza dôvody, prečo loď nevyplávala na more. Je zrejmé, že v sobotu večer došlo k menšiemu úniku paliva, nie je však jasné, či to spôsobilo meškanie. Rezort obrany spresnil, že lietadlová loď opustí prístav v blízkej budúcnosti.
Ako sa v publikácii pripomína, HMS „Prince of Wales“ má nahradiť lietadlovú loď HMS „Queen Elizabeth“, ktorá nebola schopná viesť údernú skupinu lodí NATO v cvičení „Steadfast Defender“ pri arktickom pobreží Nórska pre problémy so spojkou vrtuľového hriadeľa, čo bolo zistené 4. februára pri bežnej kontrole.
news-front.su
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Premiér Robert Fico a minister Jozef Ráž pri veľkej zmene: Tatravagónka spúšťa megaprojekt za 13 miliónov
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Irán uzavrel Hormuzský prieliv! Svet sa obáva katastrofy
Panika v Európe: Zbrane z Ukrajiny vo veľkom končia na miestnom čiernom trhu
Bill Gates vypovedal pred Kongresom: „Nikomu som neublížil.“ O kontaktoch s Epsteinom hovorí ako o chybe
Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený
Skutečná ekonomická krize a vysoké ceny energií v EU. Bruselu nestačí co způsobil, ve jménu klimatické agendy chce zvýšit daně na zemní plyn
Reuters: Ukrajinské drony narúšajú turistickú sezónu v Lotyšsku
Diplomati z „rajskej záhrady“ búchajú na dvere ruského ministerstva zahraničných vecí
P. C. Roberts: Vymazávání bělošské identity nabírá na rychlosti
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
The Times: Poníženie pre Royal Navy — britská lietadlová loď nemohla opustiť prístav, aby sa zúčastnila cvičení NATO
The Times: Poníženie pre Royal Navy — britská lietadlová loď nemohla opustiť prístav, aby sa zúčastnila cvičení NATO
The Times: Poníženie pre Royal Navy — britská lietadlová loď nemohla opustiť prístav, aby sa zúčastnila cvičení NATO