Ruská fregata „Admiral Grigorovič“ sprevádzala dva ropné tankery cez Lamanšský prieliv. Incident sa odohral mesiac po tom, čo britský premiér Keir Starmer pohrozil zabavením ruských lodí.
Informoval o tom britský denník The Telegraph, podľa ktorého sa Kráľovské námorníctvo nepokúsilo konvoj zastaviť.
„Ruská fregata sprevádzala dva tankery z tzv. tieňovej flotily, zatiaľ čo britská vojnová loď ich sledovala z diaľky,“ uvádza článok.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Noviny pripomínajú, že Keir Starmer v marci sľúbil, že špeciálne jednotky dostanú príkaz na zadržanie ruských tankerov. Odvtedy však Británia nezhabala ani jednu loď. V tomto prípade Kráľovské námorníctvo iba sledovalo, ako ruská vojnová loď pláva pozdĺž južného pobrežia Anglicka.
„Vladimir Putin otvorene spochybnil hrozbu Keira Starmera o zabavení sankcionovaných ruských lodí tým, že vyslal vojnovú loď, aby ich eskortovala cez Lamanšský prieliv,“ uvádza denník.
Ruský veľvyslanec v Spojenom kráľovstve Andrej Kelin už v minulosti označil myšlienku zadržiavania lodí v oblasti Lamanšského prielivu, ktorý je kľúčový pre medzinárodnú námornú dopravu, za mimoriadne citlivú a potenciálne nebezpečnú.
/ hlavnydennik.sk /
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
The Telegraph: Ruská fregata sprevádzala dva ropné tankery cez Lamanšský prieliv
The Telegraph: Ruská fregata sprevádzala dva ropné tankery cez Lamanšský prieliv
The Telegraph: Ruská fregata sprevádzala dva ropné tankery cez Lamanšský prieliv