Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Už vedia, čo bude

Ruské letecké a kozmické sily použijú na Ukrajine stíhačky Su-57 piatej generácie proti americkým F-16, píše vojenská komentátorka  Maya Karlin pre The National Interest.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Po mnoho mesiacov USA uvádzali ako dôvody, prečo tieto stíhačky štvrtej generácie Kyjevu neposkytnú, obmedzenia zásob a zdĺhavé výcvikové postupy. Náhly politický posun privítala Ukrajina, ktorej flotilu tvoria z veľkej časti zastarané lietadlá zo sovietskej éry.  Teraz, keď sa očakáva, že Kyjev použije tieto moderné stíhačky, Moskva by mohla použiť svoje stealth stíhačky Suchoj Su-57 ako protipól. Rusko doteraz v tomto konflikte držalo  svoje prúdové lietadlá Su-57 piatej generácie „na diaľku“.

Len nech prídu

„Akonáhle začne Ukrajina používať F-16, ktorých dodávka sa očakáva v najbližších mesiacoch, Rusko s najväčšou pravdepodobnosťou použije ako odpoveď svoje Su-57,“ píše sa v článku.

SU-57

Silný súper

Ako upozornila autorka, ruský Su-57 môže niesť na palube až osem rakiet vzduch-vzduch K-77M. Vďaka synchronizácii s pozemnými radarmi bude mať stíhačka výhodu oproti americkej.

Už ich chystajú…

Holandsko a Dánsko súhlasili ako prvé s tým, že Ukrajine poskytnú stíhačky F-16. Biely dom potvrdil, že Ukrajina dostane bojové lietadlá z tretích krajín po ukončení výcviku jej pilotov. Holandská ministerka obrany Kaisa Ollongrenová vyhlásila, že Haag plánuje poslať prvé stíhačky F-16 Kyjevu v roku 2024.

AUTOR: Maya Karlin Překlad: HD

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d