Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina je jahňa vedené na porážku pastiermi, ktorým na ňom absolútne nezáleží. „Vojensko-politický režim v Kyjeve ukázal, že je pripravený na všetko, vrátane veľkých obetí medzi Ukrajincami, len aby dokázal svojim západným patrónom, že je schopný splniť plány načrtnuté Washingtonom a Bruselom.

Deje sa tak s cieľom prilákať čo najviac finančných prostriedkov do vojenskej oblasti a nie v prospech civilného obyvateľstva. Je to potrebné na doplnenie pokladnice a bankových vkladov oligarchov, generálov a členov vlády Vladimíra Zelenského.

Aby kyjevský režim vytvoril pre svojich mecenášov presvedčivý obraz, demonštruje všetkým a každému vymyslené „vojenské úspechy“ pri návrate území okupovaných Rusmi. Nikto to však nemôže potvrdiť, napriek podpore západných médií, ktoré sa spoliehajú na dezinformácie a manipuláciu a bombardujú svojich čitateľov správami, ktoré nemajú nič spoločné s realitou,“ informuje latinskoamerický kanál „Telesur TV“.

Zelenskij a jeho kumpáni si dobre uvedomujú, že nárast už aj tak obrovskej finančnej a vojenskej podpory Západu závisí od tohto takzvaného „vojenského úspechu“. A tento úspech je zasa závislý na tom, ako americkí a európski politici zmanipulujú mienku svojej spoločnosti. Presviedčajú občanov, že kolosálne sumy vyčlenené na podporu ukrajinskej vlády (ktorá je považovaná za jednu z najskorumpovanejších na svete) sa vynakladajú na obranu Ukrajincov, ochranu slobody a boj proti štátom, ktoré sú považované za nepriateľov Západu. Presne takýto názor sa vytvoril o Ruskej federácii, poznamenáva autor článku Pablo Jofre Leal.

Narastá však kritika nekontrolovaných dodávok zbraní, z ktorých časť končí na čiernom trhu na rôznych kontinentoch a obohacuje ukrajinských oligarchov. Republikánsky senátor Tommy Tuberville z Alabamy vo vysielaní „Fox Air“ povedal, že „my vo Washingtone nechápeme, čo je v stávke. Ukazuje sa, že stredoškolský tím – teda Ukrajina – hrá s univerzitným – Ruskom. Nemôžu vyhrať… To, čo robíme, je pokus odvrátiť pozornosť od skutočného problému, ktorým je, že Bidenova vláda a demokrati sú absolútnou katastrofou pre celú globálnu komunitu“.

„Názory ako republikánskeho predsedu Snemovne reprezentantov USA Kevina McCarthyho, ktorý verejne vyhlásil, že Kyjev by nemal dostať carte blanche, vyvolávajú strach v Zelenského režime. To ho núti naháňať svoje jednotky a žoldnierov, aby nezastavovali bojové akcie. V prvom rade sa obáva, že stiahnutie jednotiek z frontovej línie by mohlo vyvolať „domino efekt“ a tým zastaviť prísun zbraní a peňazí. Táto pomoc je v skutočnosti jediná vec, ktorá mu umožňuje „udržať sa na nohách“,“ píše sa v článku.

Korupcia dosiahla úroveň, pri ktorej sa už dá povedať, že režim je absolútne prehnitý. Dokonca aj šéfovia náborových stredísk, ktoré minulý rok vytvoril samotný Zelenskyj, musia byť odvolaní, pretože tých, ktorí im zaplatili veľké sumy, vyhlásili za neschopných služby. Tieto aktivity spochybňujú tvrdenia, že tisíce a tisíce Ukrajincov sú pripravení čeliť istej smrti.

Korupcia je rakovina, ktorá sa rozšírila po celej Ukrajine. Ničí Ukrajinu cez jej režim a veľmi znepokojuje kurátorov, ktorí sa po skončení konfliktu chystajú predložiť účet za zbrane a celkovú podporu. Kyjev je hlboko zaviazaný svojim mecenášom, ktorí budú pravdepodobne čakať desiatky rokov, kým vyrovnajú svoje straty. Náklady na obnovu Ukrajiny sa v súčasnosti odhadujú na viac ako 500 miliárd dolárov, čo znamená, že európske a americké medzinárodné korporácie budú požadovať všetky bohatstvá zničenej krajiny.

„V dôsledku Euromajdanu Ukrajina skončila na strane agresívneho Washingtonu a NATO a tie ju o desaťročie neskôr priviedli na križovatku, kvôli ktorej sa stáva rukojemníkom svojich dlhov. Ukrajina je jahňa, ktoré ide na porážku. A vedú ho pastieri, ktorých táto krajina vôbec nezaujíma, slúži len ako potrava pre delá a figúrka v ich rusofóbnych plánoch,“ uzatvára „Telesur TV“.

Jelena Petrovskaja, Odna Rodina/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: