Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ideme sa naozaj prezentovať politikou, ktorá bude prospešná a výhodná pre Slovensko? Prvá účasť Roberta Fica v úlohe už štvornásobného premiéra v Bruseli mnohé naznačila. Ak dodrží to, čo sľúbil, potom sa Slovensko stane konečne štátom, ktorý bude mať svoju suverénnu politiku bez diktátu politikov z Bruseli či Washingtonu.

Fico v Bruseli hovoril za väčšinu Slovákov

Zlé jazyky z opozície tvrdili, že Robert Fico bude na summite v Bruseli prehliadaný a nebude o neho záujem. Omyl! On sa vrátil vo veľkom štýle ako rímsky cisár Gaius Julius Caesar, všestranná osobnosť, ktorá vstúpila do rímskej i svetovej histórie vo viacerých súvislostiach, a rovnako ako šéf strany Smer-SSD aj on sa opieral o ľudovú podporu. O Fica v Bruseli záujem rozhodne bol, o čom svedčili úsmevy vedenia Európskej komisie aj mnohých europoslancov. Prirodzene, ak neboli hrané, čo by iba podčiarkovalo úlisnosť a dvojtvárnosť mnohých vo vedení EÚ. Úspech Roberta Fica v Bruseli si všimol aj podpredseda Smeru-SSD a podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Keď počúvam Šimečku z PS, ktorý nehovorí o ničom inom ako o vojne, zabíjaní a nenávisti proti Rusku, obracia sa mi žalúdok. Tak choď na front, panáčik, a nemudruj!Ľuboš Blaha, podpredseda parlamentu a podpredseda strany Smer-SSD.

„Takto sa to robí, do psej matere! Konečne máme premiéra, na ktorého môžeme byť hrdí. V Bruseli hovoril za väčšinu Slovákov, keď odmietol vojenskú pomoc Ukrajine,“ napísal hneď v úvode statusu na sieti Telegram Ľuboš Blaha, ktorý zároveň svojho šéfa pochválil, že Robert Fico odpovedal novinárom plynulo po anglicky. „Žiadne Van tajm neks tajm, ako ten klaun z Trnavy,“ sarkasticky zhodnotil aj svojho úhlavného nepriateľa a kedysi tiež premiéra Igora Matoviča. „A hovoril svoje suverénne názory a nie ako Heger či Ódor, ktorí len nosili aporty, ktoré im hádzali západní politici. A ešte pri tom vrteli chvostíkmi,“ smeje sa smerák aj na ďalších dvoch predchádzajúcich premiéroch.

Už viac nebudeme robiť mopslíkov Bruselu

Fico podľa Blahu v Bruseli jasne odkázal, že my, Slováci, podporujeme mier, a chceme zastaviť ďalšie zbytočné zabíjanie. „Na Ukrajine sa bijú Američania a Rusi – toto musí prestať. Riešenie je okamžité prímerie a nie dodávky zbraní a kšefty pre americké zbrojovky,“ skonštatoval tvrdo Blaha, ktorý je hrdý na to, že slovenský premiér to povedal na plné ústa. „Keď počúvam politikov SaS, ktorí hovoria, že Slovensko nesmie mať vlastnú slovenskú zahraničnú politiku, chytám sa za hlavu. To čo sú za otrocké reči? Keď počúvam Šimečku z PS, ktorý nehovorí o ničom inom ako o vojne, zabíjaní a nenávisti proti Rusku, obracia sa mi žalúdok. Tak choď na front, panáčik, a nemudruj!“ odkazuje Blaha predsedovi Progresívneho Slovenska.

„Voľby vyhrala politika mieru. A my sa jej držíme. Ukrajine môžeme humanitárne pomáhať, ale musíme mať garancie, že tam tie peniaze nerozkradnú. V takej skorumpovanej krajine ako je Ukrajina je kľúčové, aby sme neposielali miliardy z EÚ do gágorov ukrajinských oligarchov,“ prízvukuje podpredseda Smeru-SSD aj nášho parlamentu. „Liberálne médiá tu snívali o tom, že sa premiérovi Ficovi európski lídri otočia chrbtom. Ale kdeže, s úsmevom sa s ním zvítali, zablahoželali k volebnému víťazstvu a on sebavedomo tlmočil naše postoje. Bez kriku. Inteligentne a suverénne. Zo strednej Európy konečne zaznieva synchrón, na ktorý sme čakali – dvaja najskúsenejší politici na Európskej rade, Robert Fico a Viktor Orbán, jasne odkázali vojnovým štváčom, že stačilo. Už viac nebudeme robiť mopslíkov Bruselu ani Washingtonu. Časy Matoviča a Čaputovej sú preč,“ skonštatoval hrdo na samý záver Ľuboš Blaha.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d