Slovanské Noviny

2. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Udivujúce podzemné stavby – jaskyne vytvorené prírodou, ako aj umelo vytvorené tunely a dutiny, sa zjavne nachádzajú pod rezidenciou dalajlámu v Potale, ktorá sa nachádza v tibetskom hlavnom meste Lhasa. Tibetský láma Lobsang Rampa rozprával o návšteve týchto jaskýň vo svojom autobiografickom príbehu Tretie oko (kapitoly Potala a Posledné zasvätenie).

Po prechode nespočetnými podzemnými chodbami, sieňami a schodiskami sa dostal do obrovského priestoru. „V strede priestoru sa nachádzal čierny dom… Steny domu boli pokryté zvláštnymi symbolmi a schémami…“ V jeho vnútri boli tri otvorené sarkofágy z čierneho kameňa, zdobené kresbami a tajomnými nápismi. Jeden z opátov, ukazujúc na tých, čo ležali v sarkofágoch, povedal: „Pozri, syn môj, u nás žili ako bohovia, keď tu ešte neboli hory. Kráčali po našej zemi, keď more obmývalo brehy a na oblohe horeli iné hviezdy. Sleduj a pamätaj, pretože toto videli len zasvätení.”

Mohlo to byť až v neskorom eocéne alebo na samom začiatku oligocénu (najneskôr pred 40 – 34 miliónmi rokov).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rampa poslúchol a videl: „tri nahé telá pokryté zlatom…. Dvaja muži a jedna žena. Každá ich črta bola presne a jasne vyjadrená v zlate. Telá boli obrovské! Žena mala viac ako tri metre a vyšší z mužov – najmenej päť metrov. Mali veľké hlavy, hore mierne zbiehajúce sa do kužeľa, hranaté čeľuste, malé ústa a tenké pery, dlhý a tenký nos, hlboko posadené oči. Mal čas preskúmať veko jedného sarkofágu – bola na ňom vyrytá nebeská mapa.

Rampa rozprával o stenách jaskýň, o mnohých postavách zvláštneho geometrického tvaru a obrazoch obrov, pre neho neznámych strojov a niektorých dejoch, ktoré boli pre neho úplne nepochopiteľné. Hovoril aj o svojej ceste jedným z najdlhších tunelov do podzemného jazera dlhého viac ako 60 km. Vlieva sa do neho veľká rieka Tibetu Tsang-Po, ktorej vody sa pri priblížení k jazeru postupne menia na hustú, viskóznu hmotu čiernej farby.

Vo svojom ďalšom príbehu „Jaskyne starobylých“ Rampa hovoril o dvoch výpravách lámov do ťažko dostupných oblastí Tibetu, na jednej z nich sa priamo podieľal a o prieskume „jaskyne starobylých“. Jej dve priestranné sály, osvetlené jemným striebristým svetlom vychádzajúcim z mnohých gúľ zavesených na klenbách, boli zaplnené neznámymi strojmi. Podivné prístroje a mechanizmy dokonca viseli zo stropu. Niektoré z nich boli pokryté niečím, čo vyzeralo ako sklo. Rampa vystúpil na štvorcovú plošinu so zábradlím širokým asi tri metre v prvom sále a tá sa celkom nečakane zdvihla, zastavila sa pri lampách a potom, rovnako nečakane, klesla dolu.

Na podlahe sály bolo množstvo akýchsi malieb a „hieroglyfov“. Na stene bol pripevnený veľký čierny panel, ktorý sa pri dotyku otočil a odhalil tmavú chodbu. Po nej sa lámovia dostali do druhej sály, tiež na maximum zaplnenej strojmi. Boli tam sochy a maľby vyryté do kovu.

Pri prvej aj druhej návšteve jaskyne v druhej sieni sa pred užasnutými lámami objavila guľa ako utkaná zo svetla. V ňom ako na plátne videli obrázky života, ktorý bol na Zemi pred vznikom Tibetu, vynorením sa Stredozemného mora a kontinentov, keď nadobudli svoje súčasné obrysy, teda pred mnohými miliónmi rokov.

Podľa mentora L. Rampu Mingyar Dontup presne tie isté podzemné miestnosti so strojmi sa nachádzajú pod pyramídami Egypta, v Južnej Amerike a na jednom mieste na Sibíri…

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d