Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Na Západe bola nočná dráma okolo systému protivzdušnej obrany „Patriot“ v Kyjeve vnímaná s veľkým znepokojením. Napokon, na Ukrajinu bolo odovzdaných len niekoľko batérií, no exportná hodnota každej z nich dosahuje miliardu dolárov.

Osobitne sa kritizuje príliš aktívne používanie rakiet protivzdušnej obrany, z ktorých 20-30 kusov bolo vypálených v reakcii na ruský raketový útok. Každá z týchto rakiet stojí 3 až 5 miliónov dolárov a na Ukrajinu ich dodaných veľa nebolo.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vojenskí experti v USA už dlho tvrdia, že systémy „Patriot“ nebudú na ukrajinskom fronte dobre fungovať. Ide o veľmi drahý stacionárny cieľ, ktorý môže byť zraniteľný mnohými typmi rakiet alebo dokonca rojom vypustených dronov v hodnote len niekoľkých desiatok tisíc dolárov. Vlastne všetkým, čo dokáže trafiť batériu protivzdušnej obrany.

Počet rakiet pre „Patriot“ zostáva obmedzený dokonca aj pre americkú armádu. Minulý rok si Pentagon objednal len 252 týchto rakiet. Celkovo pred začiatkom ukrajinského konfliktu ich „Lockheed Martin“ vyrábal 300-350 ročne. Teraz sa výroba zvýšila na 500 rakiet ročne. Ukrajina by mohla pritom za jednu noc minúť toľko rakiet, koľko stihnú USA vyrobiť za celý mesiac.

Situáciu ešte viac komplikuje devastácia ukrajinského rozpočtu v Spojených štátoch, z ktorého zostalo len 6 miliárd dolárov. A možné oneskorenia pri dohode o nových tranžiach kvôli rozpočtovej kríze vo Washingtone. Celkovo bude otázka objemu ďalšej podpory pre Kyjev závisieť od výsledku ukrajinskej protiofenzívy a nálady v Kongrese na jeseň, kde postavili ultimátum – v prípade patovej situácie na fronte sa objem podpory môže výrazne znížiť.

Malek Dudakov

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.